Kadaň si z Mostu odváží tři body za výhru 1:5

Jiří Novotný | 26.02.2014 | |

Také druhý zápas skupiny o udržení kadaňští sehráli na venkovním ledě. Tentokrát je však nečekala dlouhá cesta do Šumperka, jejich soupeřem byl totiž nedaleký Most. Úvodní branka padla v 17. minutě zápasu, Karel Hromas bekhendem překonal gólmana Horáka. Ještě před koncem úvodní peridody se Kadaň dostala do dvoubrankového vedení, Karel Ton nedal Horákovi šanci střelou z mezikruží. Třetí branku kadaňští přidali ve 23. minutě, nad lapačku domácího gólmana se trefil Petr Jíra. V závěru druhé třetiny přidal dvě branky Nikola Gajovský a Kadaň vedla už 0:5. Domácím se podařilo alespoň kosmeticky upravit, ve 48. minutě na Strmeně vyzrál Bojer.

0.kolo, středa 26.2.2014
SK HC Baník Most - Sportovní klub Kadaň  1:5  (0:2 , 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Bojer (Pavelka) – 17. Hromas (Trefný, Chlouba), 19. Ton (Gajovský, Opalek), 23. Jíra (Pavlas, Strmeň), 35. Gajovský (Ton, Jíra), 40. Gajovský (Ton, Jíra) Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek Vyloučení: 5:5 Diváci: 76 Střely na branku: 32:44 Průběh utkání: 0:5,1:5
SK HC Baník Most: Horák – Pavelka, K. Charousek, Hora, Čížek, Tůma, Šimon, Kasal – Bojer, Smolka, Písařík – Tauš, Slavíček, Nedrda – Zavřel, Sedláček, Kafan – Palaščák, Homér
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Opalek, Pavlas, Trefný, Mazanec, Havel, Szakal, Dobrovolný – Ton, Gajovský, Jíra – Hromas, Kůs, Chlouba – Hammerbauer, L. Novák, Mainer – Hlava

V úvodu zápasu byli aktivnější domácí, ale k ohrožení kadaňské branky se nedostali. Poté byl vyloučen domácí Tůma, kadaňští však hozenou rukavici nezvedli a Horáka vůbec neohrozili. Na začátku 6. minuty byl na trestnou lavici poslán Szakal. Domácí v přesilovce taktéž příliš nebezpeční nebyli, střela Písaříka skončila na betonech Strmeně. Slušnou šanci si v 9. minutě vytvořil Mainer, jenž v dobré pozici trefil pouze připraveného Horáka. Neujala se ani rána Trefného o minutu později, byla zblokována do rohu hřiště. Most mohl ve 14. minutě otevřít skóre, ale Zavřel zblízka trefil pouze kadaňského brankáře. Velkou šanci měl v 16. minutě Jíra, který po chybě obrany nebezpečně pálil na Horáka. Mostecký gólman jeho střelu vyrazil. O minutu později se již kadaňským Horáka překonat podařilo. Po Trefného dělovce se puku ujal Karel Hromas a bekhendem přehodil bezmocého gólmana. Na začátku 19. minuty to bylo již 0:2. Gajovský našel Karla Tona, jenž se trefil do horní části klece.

Na začátku druhé periody měl velkou příležitost Písařík, jenž se dostal do samostatného úniku. Strmeň si s jeho nájezdem bravurně poradil. Půl minuty po Písaříkově šanci udeřila Kadaň. Pavlas našel Petra Jíru, na jehož střelu Horák nestačil zareagovat - 0:3. Po této brance mostečtí upadli do letargie, Kadaň na hřišti jasně dominovala. V polovině zápasu se v dobré šanci zjevil Chlouba, branku však netrefil. Štěstí zkusil také bek Trefný, jehož ránu od modré Horák vyrazil. Ve 35. minutě Kadaň vstřelila čtvrtou branku. Ton našel volného Nikolu Gajovského, jenž bez problémů překona Horáka. Poté opět pálil Trefný, ale netrefil. Ještě před druhou přestávkou kadaňští zvýšili na hrozivých 0:5. Po přihrávce Tona Horáka nachytal Nikola Gajovský střelou mezi betony.

Také na začátku druhé třetiny měl více práce domácí brankář, jenž musel řešit ataky Gajovského s Tonem. Ve 44. minutě vypálil Kafan, jehož střela byla ztečována do ochranné sítě. Následně pálil z kruhu Písařík, ale trefil jen Strmeňovu lapačku. Ve 48. minutě se domácím podařilo snížit na 1:5. Pavelka před brankou našel Jana Bojera, který se trefil pod břevno. V 51. minutě z kruhu pálil Lukáš Novák, gólem to ale neskončilo. Další šanci měl Chlouba, jehož Horák výborně vychytal. Poté spálil tutovku Slavíček, jenž před Strmeněm promáchl. Horák si posléze poradil s ukrytou střelou Jíry, jehož střelu vyrazil. Závěr zápasu se dohrával v klidném tempu, pouhých 76 diváků nakonec vidělo porážku Mostu 1:5.

Jiří Novotný

Václav Baďouček (Most): "Samozřejmě, že mě mrzí, že jsme dnes prohráli, ale ještě více potom skutečnost, že poté, co jsme odehráli dobré utkání v Budějovicích, tak jsme dnes propadli. Dnes jsme byli konkurence schopní akorát v první třetině. Sice jsme jí prohráli 0:2, ale měli jsme za stavu 0:0 šance jít do vedení. Od třetí branky jsme na hřišti přestali existovat. Nedokážeme prostě zopakovat solidní výkony vícekrát po sobě, to musíme hráče naučit. Nemůžou si myslet, že až přijde baráž, tak teprve začnou hrát."

Karel Soudek (Kadaň): "Podle mého názoru jsme v první polovině zápasu byli jasně lepším týmem. Vstřelili jsme branky a měli jsme utkání pod kontrolou. V poslední třetině už jsme polevili, nehráli jsme to, co jsme chtěli a soupeř dokonce snížil při vlastním oslabení, takže jsme tu poslední třetinu nakonec prohráli. Ale jsme spokojeni se ziskem tří bodů."