Kadaň si vyšlápla na Litoměřice a vítězí 3:1

Filip De Bolle | 04.08.2015 | |

Domácí tým vstoupil do zápasu úspěšněji a po 11. minutách se radoval z branky zásluhou Martina Rohana. Hosté vyrovnali o pět minut později, když Racek využil přesilovou hru. Domácí však zápas nepustili a po brankách Charouska ve 37. minutě a Tomáše Rohana ve 42. si připisují druhé vítězství v přípravných zápasech.

2.kolo, úterý 4.8.2015
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  3:1  (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. M. Rohan (T. Rohan, Vrána), 37. Charousek (Hejcman, Chrpa), 43. M. Rohan (T. Rohan, Vrána) – 15. Racek (Málek, Brandejský). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Dvořák) – Tejnor, Charousek, Trefný, Bláha, M Rohan, Dvořák, Mazanec, Müller, Novák, Chrpa, Kůs, Trochta, Hammerbauer, Rohan T, Vrána, Vaněk, Hlava, Hejcman, Doležal, Rignler
Stadion Litoměřice: Michajlov (Března) – Málek, Piegl, Brandejský, Racek, Rousek, Plášil, Chmel, Krátoška, Valášek, Hovsepyan, Bílek, Šikner, Bartoň, Zajan, Sýkora, Hercig, Půlpán, Kastner, Ransdorf

Úvod zápasu přinesl opatrný hokej z obou stran. Hra byla poznamenána řadou nepřesností, zejména během rozehrávky v obranném pásmu. Díky jedné z chyb domácích hráčů mohl otevřít skóre Kastner, ale jeho pokus minul branku. V deváté minutě se Valášek dostal k odraženému puku před Strmeněm, ale nedokázal zakončit do odkryté klece. Na druhé straně se před branku probojoval Trochta, ale Michajlov vystrčil lapačku a zabránil domácímu útočníkovi ve skórování. Domácí fanoušci se tak dočkali až v 11. minutě. Střela Tomáše Rohana se odrazila k jeho bratrovi Martinovi Rohanovi, který dostal puk do sítě. Domácí byli aktivnějším celkem a i nadále zkoušeli překvapit hostujícího brankáře. Ve 13. minutě se ke střele dostal Tomáš Rohan, ale hostující brankář včas vystřelil svou lapačku. O minutu později si Müller počínal příliš tvrdě v souboji v útočném pásmu a obdržel menší trest za krosček. A hosté nabídnutou přesilovou hru využili. Málek nahodil puk před branku, kde ho Racek tečoval za záda domácího brankáře. V 18. minutě mohl otočit skóre Bartoň, který sice projel mezi domácími obránci, ale byl vytlačen ze střeleckého úhlu a jeho přihrávka pouze proletěla před domácí brankou. V závěru utkání se dostal ke střele z ostrého úhlu Hammerbauer, ale Michajlov si prostor mezi tyčkou a tělem pohlídal.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí. Po třech minutách hry zachytil Kůs rozehrávku Stadionu a přihrál na volného Trochtu. Ten se pokusil vylepšit akci zpětnou přihrávkou, kterou sice nečekala hostující obrana, ale ani Kůs. Ve 28. minutě dostal Tejnor nahrávku do volného prostoru pravého kruhu, ale nedokázal puk zpracovat. V polovině třetiny začali hosté vystrkovat růžky. Ve 34. minutě ujížděli Hovsepyan a Valášek na jednoho z obránců, ale akci přerušil čárový rozhodčí pro ofsajd. Ve 37. minutě byl vyloučen Málek a domácí tým rychle využil přesilovou hru. Po dvaceti vteřinách napřáhl na modré čáře Charousek a jeho prudká rána skončila za zády nic netušícího Michajlova. Půl minuty před koncem mohl vyrovnat Hovsepyan, ale jeho střela z dobré pozice skončila nad brankou.

I vstup do třetí části se domácím hráčům podařil. Po dvou minutách hry dostali další možnost přesilové hry, kterou znovu využili, tentokrát po 34 vteřinách. Kadaňští dokonale rozebrali obranu Stadionu a puk po ose Vrána-Martin Rohan dorazil k Tomášovi Rohanovi, který zakončil do odkryté klece. Hosté dostali možnost snížení během série přesilových her. Hned v první z nich se podařilo Valáškovi dostat puk za Strmeňova záda, učinil tak ovšem až po odpískání a hlavní rozhodčí branku neuznal. Hosté se v přesilových hrách trápili a domácí šetřili síly. Minutu před koncem mohl přidat další branku Hejcman, ale jeho samostatný únik zastavil čárový rozhodčí.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Dnes slušný zápas. Dobrý pohyb, dobré nasazení. Nějaké maličkosti v souhře by se daly vždycky najít, na tom budeme pracovat. Dále sebedůvěra v koncovce. Myslím si, že tohle by měla být správná cesta.

Daniel Tvrzník(HC Stadio Litoměřice): Bylo vidět že Kadaň má za sebou jedno utkání. Byli hokejovější, byli lepší. My jsme dnes postavili hráče, kteří jsou zde na zkoušku a kteří teprve hrají o své místo v základní sestavě. Nejstaršímu hráči bylo 22 let a podle toho vypadala hra. Právě tyto hráče potřebujeme vidět v zápasech, protože zápas je něco jiného než trénink a jsme rádi, že dnešek ukázal naše nedostatky.