Kadan si i přes prohru v Šumperku zahraje předkolo play-off!

Jindřich Poledna | 17.02.2016 | |

Boj o bod, který zajistí Trhačům postup bez ohledu na ostatní týmy, se začal vytrácet na konci druhé třetiny, kdy propadl puk do kadaňské branky 11 sekund před koncem třetiny. Šumperk během poslední třetiny přidal ještě další dvě branky. Jenže zápas v Ústí, kde domácí porazili Třebíč fotbalově 1:0 zajistil Trhačům postup i přes prohru na ledě Draků.

52.kolo, středa 17.2.2016
Salith Šumperk - Sportovní klub Kadaň  3:0  (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 40. Káňa (Fořt), 48. Fořt (Káňa, Sedlák), 53. Šimun (Sedlák, Plášek). Rozhodčí: Kika – Novák, Wesley. Vyloučení: 1:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 725. Střely na branku: 45:22. Průběh utkání: 0:0, 3:0.
Salith Šumperk: Svoboda (Zelenka) – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Zdráhal, Drtil, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Miškovský, Brunec – Staněk, Plášek, Šimun – Ostřanský, Hlinka, Hroch
Sportovní klub Kadaň: Dvořák (Dlouhý) – Trefný, Černý, Drobný, Kolářík, Blaha, Weinhold, Meliško – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hlava, Hejcman, Chrpa – Šťovíček, Vrána, Vaněk – Wágner, Macháček, Ringler – Lehnert

Šumperští hokejisté vyrukovali na Kadaň s Miroslavem Svobodou mezi tyčemi, hosté nasadili do branky Tadeáše Dvořáka a oba brankáři se dlouho předháněli v dobrých výkonech.

Od začátku zápasu však měli více ze hry domácí a hosté jakoby čekali v defenzívě na chyby draků. Úvodní minuty navíc ovlivnila nedisciplinovanost hostů, která kadaňské hráče provázela takřka po celé utkání. Šumperk však v přesilovkách vyložené gólové šance nevytvářel a územní i optická převaha končila bez gólového vyjádření. Na druhé straně čelil Miroslav Svoboda snad jen dvě obtížnějším střelám.

V podobném duchu se nesla i druhá dvacetiminutovka, Šumperk byl týmem, kdo více tvořil hru. Ve 24. minutě pak opravdu vážněji rozebral kadaňskou defenzívu, kdy zcela rozhození obránci i ohánějící se Dvořák přežili drtivý tlak draků. V polovině utkání si pak první gólovky vytvořila i Kadaň. Ta poprvé překvapila rychlými přechody středního pásma domácí tým.

Obrovskou šanci měl hlavně Sloboda, který dostal puk za obranu a z levého křídla zkoušel vyzrát na Svobodu, jeho skorojmenovec v šumperské brance si ale počínal perfektně a kadaňského útočníka vychytal. Hosté pak měli ještě dvě podobné šance, ale v nich již tak nezahrozili. Když už se zdálo, že i v druhé třetině gól nepadne, tak udeřilo prakticky z čistého nebe. A to téměř doslova. Nahození Jana Káni bylo ztečováno vysoko nad brankoviště Kadaně a po dopadu na led se kotouč po své hraně svezl do branky. Šťastný gól tak poslal draky do kabin s těsným vedením.

Ve třetí třetině zcela logicky přidala Kadaň na tempu a i Svoboda měl více práce. Jenže bohužel pro hosty se rozjížděla i šumperská první formace vedená Tomášem Fořtem. A právě ta zaznamenala důležitý druhý gól zápasu. Draci se dostali do přečíslení a i když se zdálo, že vracející se hráči Kadaně situaci dobruslí, nestalo se tak. Milfait navíc stáhl na centru oba bránící hráče a tak mohl Káňa najít vlevo jedoucího osamoceného Tomáše Fořta. Šumperský kanonýr nedal Dvořákovi šanci a přesnou trefou k tyči zvýšil domácí náskok.

Hosté pak dopláceli na svou zbytečnou nedisciplinovanost a hlavně faul kapitána Jakuba Trefného se podepsal na dalším vývoji duelu. Šumperk totiž v přesilovce skóroval potřetí. Plášek narazil na modrou Sedlákovi a jeho technickou ránu na teč srazil holí pod chrániče Dvořáka Eduard Šiminu! Hosté pak mohli ještě zdramatizovat duel po Chrpově bombě, ta ale orazítkovala jen tyčku Svobodovy branky. Ten si poradil i s dalšími šancemi hostů a Šumperk tak nakonec vyhrál 3:0.

Do play-out však vzhledem k prohře Mostu v Litoměřicích až po nájezdech vstoupí z 14. pozice, na druhou stranu se stejným bodovým ziskem jako úhlavní rival v boji o záchranu. Kadaň naopak díky prohře Třebíče v Litoměřicích účast v předkole i přes prohru uhájila.