Kadaň s nováčkem ze Vsetína padla o gól

Kateřina Kundertová | 07.10.2017 | |

V s e t í n / K a d a ň - Trhači odjeli k desátému kolu WSM Ligy na led prvoligového nováčka do Vsetína, kde prohráli těsným rozdílem. Domácí si v úvodních pěti minutách vypracovali dvougólové vedení, které svěřenci nových koučů Čelanského a Buchala jen marně doháněli. Jedinou branku si v černožlutém dresu připsal Luboš Rob, který se posunul se třemi přesnými trefami do čela týmového pořadí střelců.

10.kolo, sobota 7.10.2017
VHK Robe Vsetín - Sportovní klub Kadaň  2:1  (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Janáček (Pokorný), 5. Podešva (Vávra, Slováček) – 35. Rob. Rozhodčí: Obadal, Skopal – Bryška, Novák. Vyloučení: 2:2. Bez využití:. Diváci: 2805. Střely na branku: 41:13. Zblokované střely: 13:9. Hity: 8:23. Vhazování: 40:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
VHK Robe Vsetín: Pavelka – Ostrčil, Frolo, Janáček, Dundáček, Krenželok, Šenkeřík – Březina, Hruška, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – Jonák, Pokorný, Hořanský – Toman, Šilhavý, Vítek.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák – Trefný, Szathmáry, Kadeřávek, Černý, Cestr, Blaha – Krejčiřík, Hejcman, Procházka – Kůs, Rob, Havel – Hlava, Rindoš, Kohút – Ringler, Adámek, Tupý.

Utkání začalo v poklidném tempu a obě strany se zdráhaly začít útočit. Nakonec se ale přeci jen odhodlali Valaši, v čase 3:33 vystřelil z pravého kruhu Martin Janáček a trefil mezeru u levé tyčky – 1:0. Neuběhla ani minuta a Vsetín se radoval znovu, když Martin Podešva trefil horní patra kadaňské brány – 2:0.

V útoku byli převážně domácí, což se změnilo v deváté minutě, kdy si Kadaňští zahráli přesilovku, ve které byl nejblíže ohrožení brány Šimon Szathmáry, jeho střelu ale zblokoval Jaroslav Markovič. V dalším průběhu domácí tlačili do kadaňské obrany, která odolávala díky výborně chytajícímu Tadeáši Dvořákovi. Trhači se v úvodní třetině téměř nedostali ke střele, což potvrdily statistiky střelby – 15:5 v prospěch domácích.

Druhá třetina začala v tempu, což přerušila přesilovka Vsetína. Valaši si sice vytvořili několik šancí, ale žádnou nevyužili. Krátce poté si v pěti proti čtyřem zahráli i svěřenci Jiřího Čelanského, ale ani výhoda o jednoho hráče jim nepomohla. Nejblíže brance byl Darek Hejcman, jenž ujel domácí obraně a položil si Jaroslava Pavelku, který nakonec zneškodnil střelu lapačkou.

Trhači se branky dočkali ve 35. minutě, kdy Luboš Rob prokázal nejlepší přehled v brankovišti a snížil na rozdíl jediného gólu – 2:1. Do konce třetiny předváděly oba týmy vyrovnanou hru, která přinesla několik nadějných nikoliv gólových šancí.

Poslední dějství se neslo v duchu předváděné hry z konce prostřední části. Hned z prvního střídaní Kadaňští vytvořili v Pavelkově brankovišti zmatek, který ale vyrovnání nepřinesl. O chvíli později pálili od modré Filip Dundáček a Petr Šenkeřík, ani jeden si nepřišel na brankáře Trhačů, který byl úspěšný i proti střele Daniela Krenželoka z poloviny periody a dalším dorážkám.

Krátce poté Nicolas Hlava posunul na Luboše Roba, jehož ránu zblokoval obětavý Adam Hořanský. V 55. minutě si střelecký pokus připsal Darek Hejcman, následně na druhou stranu vyrazil Adam Hořanský, ani jeden brankáře soupeře nepřekonal. Před koncem základní hrací doby Jaroslav Kůs zkoušel pozornost domácího brankáře střelou z nulového úhlu a dalšími dorážkami.

TOPfoto: Martin Pavlík (VHK ROBE Vsetín).

Kateřina Kundertová, Kristýna Zigmundová

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): „Pro nás jsou důležité tři body a doufám, že to našim klukům pomůže psychicky a abychom se odrazili k lepším výsledkům. I když si myslím, že v Prostějově jsme po herní stránce odehráli lepší utkání, nicméně jsme prohráli. Proti Kadani to mělo trošku vliv, protože kluci cítili, že potřebují vyhrát. Vstup do utkání byl výborný, celý zápas byl ubojovaný.“

Jiří Čelanský (SK Trhači Kadaň): „Samozřejmě, že jsme sem přijeli sebrat nějaké body, ale bohužel je odtud nevezeme. Myslím si, že jsme předvedli výkon, na kterém se dá do budoucna stavět. Z obou stran byl hokej velice rychlý a bylo vidět, že oba mančafty chtějí bodovat. Utkání bylo v parádní kulise, diváci si jistě přišli na své, ale mrzí nás, že jsme si nesplnili cíl, který jsme měli.“