Kadaň prohrála s Ústím 2:3, i když využila dvě přesilovky 5 na 3

Marcel Holl | 08.03.2014 | |

Po bezbrankové první třetině se Kadani se druhá dvacetiminutovka vůbec nepovedla. I přes několik střelecký pokusů se nedostali k většímu ohrožení ústecké branky. Zato hostům se povedlo Kostúra prostřelit rovnou dvakrát. Nejprve se ve 32. minutě trefil Martin Hanzl a devět sekund před sirénou rozvlnil síť v kadaňské kleci obránce Milan Vobořil. Domácí Kadaň vyhrála poslední třetinu 2:1, ale na body to nestačilo. Na začátku třetiny se Meidl. Zhruba v polovině třetiny využili domácí dvě přesilovky 5 na 3. Nejprve prostřelil Petráska Szakal a následně byl úspěšný i Jiří Charousek.

0.kolo, sobota 8.3.2014
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  2:3  (0:0, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 51. Szakal (Trefný, Kůs), 52. Charousek (Chlouba, Kůs) – 32. Hanzl (Černý, Meidl), 40. Vobořil (Pořický, Roubík), 42. Meidl (Hanzl). Rozhodčí: Svoboda – Jílek, Rozlílek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 293. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 0:3, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Kostúr – Opalek, Pavlas, Trefný, Kopáč, Havel, Szakal, Dobrovolný, Mazanec – Ton, Gajovský, Jíra – Hromas, Kůs, Chlouba – Hammerbauer, Charousek, Mainer – Hlava
HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – Grin, Sklenička, Brož, Vobořil, Černý, Smetana, Holomek – Baránek, Alinč, Přeučil – Tůma, Roubík, Pořický – Meidl, Hanzl, Vávra – Dostálek, Videlka, Kuchynka

Jako první ústeckého gólmana Petráska ohrozil mladý obránce Kopáč, s jehož dvěma pokusy si ale gólman Slovanu poradil. Poté pálil zadák Trefný, branku netrefil. Na konci třetí minuty vyslal záludnou střelu Charousek, strážce ústecké svatyně vyrazil hokejkou. Poté se osmělili také hosté, Kuchynkovi se ale bekhnedové zakončení nevyvedlo. Po špatné rozehrávce Lvů se k puku dostal Kůs a ujížděl s ním podél mantinelu, jeho střela však byla nepřesná. Následně vyslal dělovku Pavlas, Petrásek zasáhl betonem. Po chvilce střílel z levého kruhu Dostálek, trefil pouze hruď kadaňského gólmana Kostúra. Stejně skončila i rána Charouska z následného protiútoku. V 16. minutě pálil Roubík, jeho pokus ale stačili odklidit kadaňští zadáci. Posléze skončil nepovedenou přihrávkou nadějný únik Videlky s Kuchynkou. Domácí měli v první třetině více ze hry, ale všechny pokusy hráčů černožlutých dresech skončily na bezchybném Petráskovi.

Úvodní šanci druhé periody měl Jíra, jehož střelu Petrásek vyrazil. Neujala se ani pumelice Pavlase, kterou gólman Slovanu vyrazil do rohu hřiště. V následujících minutách ve hře převládaly nepřesnosti, avšak puk na hokejkách drželi převážně kadaňští. Ty dokonale zmrazil Martin Hanzl, jenž ve 32. minutě po střele Kamila Černého dorazil kotouč za Kostúrova záda. Odpovědět se snažil Kůs, ale napálil jen plexisklo za brankou. Poté střílel Havel, který sice dokázal trefit branku, ale v té dnes kouzlil Petrásek. Poradil si i s dělovkou Trefného ve 36. minutě. V závěru třetiny se před Kostúra vydal Dostálek, jeho zakončení však ostříleného brankáře z míry nevyvedlo. Co se ale nepovedlo Dostálkovi, dokázal deset sekund před sirénou Milan Vobořil, jehož střela po vhazování propadla za záda kadaňského gólmana. Také ve druhé třetině diktovali tempo domácí, góly ovšem stříleli hosté.

Do zárěrečné periody šli černožlutí s úkolem zvrátit skóre na svou stranu, ale po minutě potřetí inkasovali. V signalizované výhodě zasunul puk za pravý beton Kostúra Václav Meidl. Ve 43. minutě opět pálil aktivní Pavlas, Petrásek vyrazil nad branku. Za minutu střílel od modré Vobořil, Kostúr podržel puk. Kadaň byla nadále nebezpečnějším týmem, v 50. minutě se do puku opřel Szakal, gólman Ústí vyrazil. Už se zdálo, že se zápas bude dohrávat v klidném tempu, ale domácí dokázali utkání zdramatizovat. Slovan hodil kadaňským rukavici v podobě více než minutu dlouhé přesilovky 5 na 3 a Kadaň trestala. Martin Szakal vyslal bombu od modré přesně do pravého růžku Petráskovy branky. Po půlminutě šli hosté opět do třech a kadaňští nabídnutou šancí nepohrdli. Střelu Chlouby do branky dorazil Jiří Charousek - 2:3. Kadaňští se hnali za vyrovnáním, ale Slovan nakonec hubený náskok ubránil a odvezl si z Kadaně tři body za výhru 2:3.

Jiří Novotný

Miroslav Buchal (SK Kadaň): „Zápas se mi hodnotí špatně, protože jsme prohráli. Soupeř hrál účelný hokej, dobře bránil. Využil šance, které jsme mu nabídli. Kluky musím pochválit za tu nesmírnou bojovnost, dřeli jsme až do konce a chyběl nám ten jeden gól. Je to škoda, musíme jet dál. Musíme se poprat o každý bod. Jak jsem řekl, kluky musím pochválit za bojovnost, ale to štěstíčko mělo Ústí.“

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí n/L): „Odehráli jsme myslím 50 minut, kdy jsme hráli dobrý hokej, dávali jsme tomu všechno a podřídili jsme se tomu, že tu chceme získat tři body, ale těch posledních 10 minut jsme sehráli velmi špatně. Nechali jsme se zbytečně vylučovat a v těch oslabeních jsme hráli dobře. Rozhodujícím momentem bylo asi to, že jsme chtěli více vyhrát.“