Kadaň přejela Most 5:1

Jiří Novotný, Marcel Holl, Stanislav Jiskra, Filip De Bolle | 19.10.2013 | |

Po výhře v Benátkách čekalo Kadaň derby s Mostem. Kadaň byla od úvodu aktivnější a po šesti minutách vedla 2:0. Nejprve se trefil Hanták a chvíli po něm zvyšoval Charousek. Třetí branku přidal na začátku druhé třetiny Ton. Mostečté vykřesali naději ve 27. minutě, kdy snížil Písařík. Ve třetí části se už radovali pouze domácí a po brankách Lukáše Nováka a Charouska si připsali první letošní domácí výhru za 3 body.

13.kolo, sobota 19.10.2013
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  5:1  (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6.Hanták (Hromas, Mainer), 7. Charousek (Jíra, Ton), 22. Ton (Kůs, Charousek), 50. L.Novák (J.Novák, Hromas), 55.Charousek (Trefný, Mainer) - 27. Písařík (Sedláček). Rozhodčí: Zubzanda - Hynek, Gerát. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 290. Střely na branku: 49:24. Průběh utkání: 3:0,3:1,5:1.
Sportovní klub Kadaň: Kostúr – Trefný, Stehlík, Szakal, Dobrovolný, Rutta, Havel, Kopáč – Kůs, Charousek, Ton – Jíra, Chlouba, Gajovský – Mainer, Hanták, Hromas – Novák J., Novák L.
SK HC Baník Most: Volke – Charousek, Kasal, Čížek, Slavík, Drtil, Strejček – Písařík, Smolka, Tauš – Kafan, Slavíček, Andres – Sedláček, Koudela, Majdan, Palaščák

Domácí byli od začátku zápasu aktivnějším celkem. Už po 30 sekundách šla Charouskova střela nad branku. Aktivní nástup přinesl ovoce v 6. minutě. Hanták vybojoval puk před brankou a z úhlu překonal hostujícího brankáře. A o minutu později mohli domácí slavit znovu. Jíra našel před brankou úplně volného Charouska, který dokázal skórovat. Na ledě bylo jen jedno mužstvo a i přes tři přesilovky se hosté nedokázali dostat před Kostúrovu branku. Kadaňští v polovině třetiny zvolnili tempo a hostující obrana si tak s většinou útoků poradila. V 15. minutě po Kůsově přihrávce minul Charousek v dobré pozici puk. Na konci třetiny začali hosté ohrožovat Kostúrovu branku, ale domácí brankář si se všemi pokusy poradil.

Po 14 sekundách hry dostali domácí výhodu přesilové hry a ukázali, jak se má přesilová hra zahrát. Po minutě hry po ukázkové kombinaci zakončil do prázdné branky Ton. Domácí hra začala připomínat exhibici a toho hosté dokázali využít. Písařík ujel podél mantinelu a dokázal zakončit za Kostúrova záda. Hostům branka vlila novou krev do žil. Domácí ale nepovolovali žádnou větší šanci, Smolka při pokusu o samostatný únik byl uhlídán Trefným. Na druhé straně hrozili především bratři Novákové, díky kterým mohl Volke předvést své kvality.Ve 35. minutě vychytal Kostúr tečovanou Majdanovu střelu. Minutu před koncem před brankou kroužil Ton, ale ani jedna z přihrávek se na jeho hůl nedostala.

Mostečtí se na začátku poslední třetiny vzepjali k náporu, Kostúr si s jejich pokusy dokázal poradit. Ve 45. minutě však udělal obrovskou chybu a namazal Majdanovi, následně dokázal chybu napravit reflexním zákrokem proti jeho střele. Na druhé straně pálil Rutta a jeho tvrdá střela skončila pouze na mantinelu. V 50. minutě ujel podél pravého mantinelu Lukáš Novák a z velkého úhlu překonal Volkeho. Následovalo několik pokusů domácích ,ale Kůs ani Gajovský nepřekonali hostujícího brankáře. Páté branky se tak domácí fanoušci dočkali až v 55. minutě, Trefného střelu tečoval do branky Charousek. Domácí se tak dočkali první domácí výhry v základní hrací době a to poměrem 5:1.

Filip De Bolle

Karel Soudek (hlavní trenér SK Kadaň): „Já si myslím, že jsme po celé utkání byli lepším týmem. Dneska, na rozdíl od ostatních domácích zápasů, jsme dokázali k dobré hře přidat i branky a to nás dovedlo k vítězství.“

Kamil Kašťák (trenér HC Most): „Utkání se mi hodnotí špatně, protože jsme prohráli. Dostali jsme dva rychlé góly po našich chybách. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, snížili jsme na 3:1 a následně jsme tu hru vyrovnali. V poslední třetině jsme za stavu 3:1 měli dvě vyložené šance, které jsme nedali a čtvrtý kadaňský gól už nás položil.“