Kadaň přehrála Crimmitschau a vyhrála 3:1

Marcel Holl | 25.08.2014 | |

K a d a ň - V pondělí hostil kadaňský soubor netradičního soupeře, neboť se utkal s německým Crimmitschau. Utkání rozhodovali přesilové hry. Jako první jí dokázal využít Aleš Pavlas, a tak po první třetině vedla Kadaň 1:0. Ve druhé části skóroval Jakub Tatar a v závěru snižoval Card. V závěru utkání zamířil do černého i Jiří Charousek, jenž tak pečetil kadaňskou výhru 3:1.

7.kolo, pondělí 25.8.2014
Sportovní klub Kadaň - ETC Crimmitschau  3:1  (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Pavlas (Trefný), 33. Tatar (Andres, Lehnert), 59. Charousek (J.Novák, Mrázek) – 40. Card (Körner, Heinisch). Rozhodčí: Zubzanda – Armstark, Tichý. Vyloučení: 7:6 + Daniel Bucheli (CRI) 10´ OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0,2:1,3:1.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Mouček) – Mazanec, Stehlík, Opalek, Mrázek, Dobrovolný, Trefný, Pavlas – Jakub Novák, Hammerbauer, Andres, Lehnert, Tatar, Charousek, Lukáš Novák, Chlouba, Jíra, Berlev, Macháček, Ihňato.
ETC Crimmitschau: Albrecht (Nie) – Kirchbauer, Card, Neumüller, Sachar, Schietzold, Körner, Tramm, Oprée, Walsch, Piehler, Mackay, Heinisch, Bucheli, Keli, Forster, Teppper, Flodqist, Joey, Neuert, Langhammer.

Od počátku střetnutí byla aktivnějším celkem Kadaň, avšak první vážnější šanci si přisali hosté, konkrétně Kevin Neumüller. Obránce německých Pirátů sice protlačil puk za Hanuljakovo záda, jenže bruslí, tudíž branka nemohla platit. Poté následovalo dvojí vyloučení v krátkém sledu, a hrálo se 4 na 4. Domácí celek toho dokázal po 30 vteřinách využít ke vstřelení vedoucí branky zápasu. Jakub Trefný napálil puk od modré čáry, jeho střelu stihl stečovat ALEŠ PAVLAS, brankář Albrech si s tímto pokusem ještě poradil, ale na následnou dorážku nestihl zareagovat - 1:0. Další vážnější akce v první třetině se zrodila až na jejím konci. Martin Mazanec nahazoval kotouč od modré čáry, Petr Jíra do jeho nahození vložil hůl, ale brankář Albrecht pohotově puk vykopl z brankové čáry. Po prvních dvacetiminutách byl tak stav 1:0 pro domácí.

Úvod druhé třetiny se nesl ve znamení nepřestností a vyloučení. Vážnější šanci měl hned na začátku domácí Lehnert, ale netrefil odkrytou branku. Zhruba v polovině zahrodili němečtí hosté. Matt Mackay se prokličkoval z rohu kluziště až před gólmana Hanuljaka. Střela ovšem skončila na zadním mantinelu. O chvilku později se potvrdilo pravdilo "nedáš-dostaneš". Bronislav Andres přihrával mezi kruhy, kde stál zcela volný JAKUB TATAR, který střelou na vyrážečku uspěl - 2:0. Další vážnější akce přinesl až závěr periody. Nejprve vystihl Charouskovo nahrávku na Lukáše Nováka obránce Crimmitschau a poté, téměr se sírénou, hosté snížili na rozdíl jedné trefy. MIKE CARD dostal ukázkovou přihrávku od Jakuba Körnera a střelou do levého růžku nedal Hanuljakovi žádnou šanci - 2:1.

Kontaktní branka hostům prospěla a v úvodu poslední třetiny se pokoušeli o vyrovnání. Dominic Walsch se ocitl v obrovské šanci, ale netrefil klec. Poté se hra přelévala z jedné strany kluziště na druhou. Na další vážnější ohrožení branky si divácí na zimním stadionu v Kadani museli počkat do poloviny třetiny. To se Roman Chlouba dostal do úniku, mazácky si položil gólmana, který mu ale na poslední chvíli vypíchl puk z hole a šanci na gól tím zmařil. Poté opět zvýšili tlak hosté z Crimmitschau ale k ničemu to nevedlo. Nakonec v závěru utkání ikasovali z hole JIŘÍHO CHAROUSKA třetí branku. Kadaňský střelec využil přihrávky od Jakuba Nováka a střelou nad rameno brankáře německého celku uzavřel účet zápasu - 3:1.

Marcel Holl

Jaroslav Beck (Hlavní trenér SK Kadaň): "Byl to těžký soupeř, s řadou kvalitních hráčů. Z tohoto pohledu nás těší výhra, ale výkon a předvedená hra nebyla optimální. Německý tým předváděl důrázný a nepříjemný hokej. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli na vítězství."