Kadaň porazila Šumperk 4:1, všechny branky padly v přesilových hrách

Jindřich Poledna | 27.12.2014 | |

Ačkoliv byla Kadaň po většinu první třetiny aktivnějším týmem, do vedení šel v 11.minutě Šumperk, který využil přesilovou hru. Vyrovnání přišlo ještě v téže třetině, také v přesilové hře, z hole Jakuba Nováka. Druhou přesilovou hru využil Martin Šagát a strhl tak vedení na domácí stranu. Jakub Trefný v poslední třetině využil dokonce třetí přesilovou hru a zajistil tak Kadani vedení 3:1. Čtvrtá branka domácího týmu padla ve vlastním oslabení. Jíra ujel spolu s Jiřím Charouskem a získali tak pro Kadaň konečnou výhru 4:1.

38.kolo, sobota 27.12.2014
Sportovní klub Kadaň - Salith Šumperk  4:1  (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Novák (Szathmáry), 23. Šagát (Szathmáry, Novák), 46. Trefný (Šagát, Novák), 56. Charousek (Jíra, Pavlas) – 11. Žalčík (Sedlák). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:6, navíc Charousek(KAD) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 380. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Sportovní klub Kadaň: Mouček(Maštalířský) – Tejnor, Pavlas, Mazanec, Opalek, Trefný, Szathmáry, Lehnert – Ton, Charousek, Jíra – Šagát, Kůs, Hlava – Novák J, Novák L, Račuk – Müller, Hammerbauer, Chrpa
Salith Šumperk: Zelenka(Koutský) – Holík, Drtil, Starý, Sedlák, Novotný, Gewiese, Bail – Haas, Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žalčík – Haas, Popelka, Vachutka – Rimmel, Vrdlovec, Brunec

V úvodních minutách první třetiny měli více puk na holích hráči Kadaně, avšak Šumperští dobře přistupovali k hráčům Sportovního klubu a nedovolili jim příliš ohrozit jejich brankáře. V polovině deváté minuty zůstal po střetu s Jiřím Charouskem ležet na ledě hostující Starý, který se za pomoci doktorů obou družstev zvedl a odjel na dračí střídačku. Domácí forvard dostal dvě minuty + deset minut za úder do oblasti hlavy a krku.

O minutu později udělali hostující zadáci chybu, čehož využil k úniku Karel Ton, jenže při svém pokusu přestřelil branku Zelenky. Kadaňští mohli této nevyužité příležitosti za pár okamžiků litovat, neboť Lukáš Žálčík dostal čas na střelu z mezikruží a pokusem k tyči otevřel skóre zápasu.

Inkasovaná branka Kadaň nesrazila, ba naopak. Byli to svěřenci trenéra Becka, kteří si vytvářeli v dalším průběhu třetiny brankové příležitosti. V šestnácté minutě dostali Kadaňští možnost zahrát si početní výhodu, kterou následně dokázali proměnit. Po sérii nepřesností se k puku dostal Šimon Szathmáry, jeho střelu těsně před brankou tečoval Jakub Novák a brankář Draků nedokázal zareagovat. Díky tomu se odcházelo po úvodní třetině do šaten za vyrovnaného stavu.

Začátek druhé periody opanovali hokejisté Kadaně, kterým se po necelých třech minutách hry podařilo otočit vývoj střetnutí. Po deseti vteřinách přesilové hry napřáhl Martin Šagát a jeho střela se od tyče odrazila za záda bezmocného Zelenky.

Přesně o minutu později mohla vylepšit brankový účet Kadaně dvojice Charousek a Jíra. Prvně jmenovaný zachytil rozehrávku hostí a místo střely hledal lépe postaveného spoluhráče. Zelenka včas zasáhl a pokus zneškodnil.

Na druhé straně byl blízko vyrovnání Velecký, Mouček jen okrajem lapačky vytlačil puk mimo branku. V závěru třetiny Šumperk držel puk na hokejkách, ale nedařilo se mu přechod přes modrou čáru, tudíž po čtyřiceti minutách byl stav 2:1 pro Kadaň.

Do posledního dějství vkročila obě mužstva ve čtyřech hráčích, neboť za katrem pykali Ton s Haasem. Krátce potom co se oba hříšníci zapojili do hry, tak napřáhl ke střele Drtil, jenže puk trefil pouze Hlavu, který padl do střely šumperského zadáka.

Poté dostala Kadaň možnost sehrát další přesilovou hru, a když už to vypadalo, že zůstane nevyužita, tak Šagát projel mezi dvěma obránci a vystřelil, Zelenka neudržel puk a Jakub Trefný protlačil puk do sítě.

Následně hru zpomalila častá přerušení, a tak si oba celky vyměňovaly pozdravy z jednoho obranného pásma do druhého. Ve dvaapadesáté minutě se po střele Sedláka puk odrazil před branku Kadaně. Tam se po něm natahovalo několik útočníku Draků, avšak gólman Mouček však zareagoval rychleji a skokem přikryl puk.

O dvě minuty později byla Šumperku nabídnuta přesilová hra. Draci jí ale nepotrestali, dokonce v ní sami inkasovali. Ve vlastním oslabení ujela dvojce Jíra-Jiří Charousek a druhý jmenovaný doťukl puk za Zelenkova záda.

V samotném závěru našel Moskal úplně volného Vachutku, ten tváří v tvář Moučkovi trefil pouze beton domácího strážce, a tak si Sportovní klub připsal tříbodové vítězství.

Marcel Holl

Radek Kučera(Salith Šumerk):Určitě škoda, od nás to byl dneska špatný výkon. Hlavně od druhé třetiny. Dělali jsme hodně zbytečné fauly v útočném pásmu. Z toho jsme dvakrát inkasovali a když jsme chtěli jít do tlaku, tak Kadaň zase odskočila, přidala dva góly a bylo po zápase. To je v našem případě pořád stejná písnička.

Jaroslav Beck (SK Kadaň):Zápasy se Šumperkem jsou vždy složité, pro nás o to složitější, že jsme poslední tři zápasy ztratili o gól a pak ten ne úplně povedený zápas na Kladně. Tahle série nám visela za zády a my jsme jí chtěli dnes useknout a rozloučit se s kalendářním rokem výhrou. Šumperk byl dneska v kompletní sestavě a přijel s odhodláním nám tady ty body nenechat zadarmo. A tak to taky vypadalo. Zápas jsme těžce otáčeli, každý kotouč, každé pásmo nás stálo spoustu sil a spoustu osobních soubojů. Samozřejmě jsme byli na to připraveni, věděli jsme, do čeho jdeme a zvládli jsme to, i když snadné to nebylo. Byli jsme rádi, že jsme se rozloučili výhrou, pro nás to jsou důležité tři body při cestě za naším cílem, kterým je play-off.