Kadaň porazila Prostějov 3:2 na nájezdy

Jindřich Poledna | 05.12.2015 | |

Kadaň do zápasu nastoupila s novou posilou na postu gólmana. Jakub Čech měl být překvapením pro Jestřáby, Ti však na něj hned v první třetině recept našli. Hosté sice bruslařsky za domácím týmem zaostávali, více faulovali, přesto šli do kabiny s jednobrankovým náskokem - 0:1. Téměř v polovině zápasu srovnal z pravého kruhu Nicolas Hlava - 1:1. Hosté však opět z brejku domácím o gól utekli. Na 2:2 vyrovnal svou druhou brankou v utkání v přesilové hře opět Nicolas Hlava. Kadani sice samostatné nájezdy v této sezóně nejdou, přesto oba střelci domácích uspěli a Sportovní klub tak vyhrál 3:2.

30.kolo, sobota 5.12.2015
Sportovní klub Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov  3:2sn  (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Hlava (Hejcman), 65.Kadlec – 7. Krejčík (Husák, Šlahař), 49. Venkrbec (Cetkovský, Dragoun). Rozhodčí: Grech – Kokrment, Malý. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Sportovní klub Kadaň: Čech (Dlouhý) – Drtina J, Charousek, Szathmáry, Trefný, Mrázek, Tejnor, Rohan, Rýgl – Sloboda, Kaše, Račuk – Hlava, Hejcman, Kadlec – Chrpa, Kverka, Veselý – Müller, Šťovíček
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina M, Vokurka, Mojžíš, Sova, Husák, Špaček – Cetkovský, Dragoun, Venkrblec – Novák, Moskal, Luňák – Šlahař, Zadražil, Krejčík – Kajaba, Illéš, Augustin

Domácí tým nastoupil do zápasu s novou tváří v brance – Jakubem Čechem. Prostějov vstoupil do zápasu aktivněji, více napsal a nechtěl domácím dovolit jejich hru. To však trvalo jen do prvního vyloučení, kdy daroval Kadani Mojžíš přesilovou hru za hákování. Domácí sice Jestřáby zamkli v jejich obranném pásmu, ale téměř nestříleli. Brankář Horčička by pozorný, ale všechny střely skončily mimo jeho branku.

A tak se zablýskalo na druhé straně. Hosté se po nenápadné akci dostali do útočného pásma, puku se ujal Lukáš Krejčík. Všechny spoluhráče měl obsazené, a tak mu nezbylo než objet dvojici hráčů a blafákem se pokusit překonat domácí brankáře. Ten si k překvapení všech nepohlídal prostor mezi levým betonem a tyčkou a Prostějov se tak dostal lacino do vedení – 0:1.

Hostující tým byl spokojený s vedení, hrál pečlivě odzadu a spoléhal na rychlé protiútoky. Postupem času začali hráči Prostějova nestíhat bruslení domácího týmu a stále více faulovali. Kadaň tak měla k dispozici i krátkou přesilovku 5 na 3, při které však měl brankář Horčička štěstí – zazvonila tyč jeho branky. Ačkoliv měli domácí koncem 1. Třetiny mírnou převahu, hosté měli také několik příležitost především z protiútoků, šlo se do šaten za stavu 0:1.

Hned na začátku prostředního dějství vyzkoušel Cetkovský pozornost domácí brankáře. Pak byla již opět aktivnější Kadaň. Jenže prapor Jestřábu držel vynikající gólman Horčička. Na něm postupně skočily vyložené gólovky Trefného, Szathmaryho nebo Hlavy. Ve 25.minutě se Horčička opět blýskl při špatném střídání svého mužstva, když vychytal Veselého.

Od 26.minuty měl Sportovní klub opět výhodu přesilové hry po seknutí Dragouna. Jenže domácí se v přesilových hrách velmi trápili a Jestřábi tak postupně získávali stále více sebevědomí. Velkou měrou ho podporoval gólman Hořčička.

Kadani se však podařilo vyrovnat. Jako blesk z čistého nebe udeřil druhý kadaňský útok. Hejcman vybojoval puk a přihrál Nikolasu Hlavovi, který z ostrého úhlu prostřelil Horčičku - 1:1. Obdržená branka Jestřáby probrala. Vyrovnali hru a začali více bruslit. Díky tomu získal práci i domácí gólman Čech. Kryl Drtinovu nebezpečnou dělovku a posléze také ukryl puk ve své lapačce po nebezpečném závaru před kadaňskou brankou.

I domácí tým měl střelecké choutky. Kaše od mantinelu ohrožoval Horčičku, ale tem se překvapit nenechal. Druhá branka domácí týmu byla cítit ve 35.minutě, když tečovanou střelu obráncem na poslední chvíli udržel před čarou prostějovský gólman. Po chvíli se ale mohli radovat hráči Prostějova. Illéš ujel domácí obraně a mířil sám na Čecha, jeho střelu k tyči zlikvidoval domácí brankář betonem.

Jestřábi získali ke konci třetiny ještě výhodu přesilové hry při vyloučení domácího obránce Mrázky, sevřeli Kadaň v její třetině, několikrát nebezpečně vystřelili, ovšem do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Neslaný, nemastný začátek třetí třetiny ukázal, jak se oba celky pozorně soustředí na obranu – nikdo nechtěl jako první inkasovat branku. Přesto hosté 2x za sebou vyhodili puk před všechny čáry a dali tak domácímu týmu velkou příležitost, aby se ujal vedení. Kadaň však působila dost bezradně a nevěděla si rady s dobře zformovanými obrannými řadami Prostějova. Ačkoliv se hrálo především na polovině Prostějova, domácí tým si nepřipravil větší množství střeleckých příležitostí.

A tak byla Kadaň po zásluze potrestána. Hosté se opět po nenápadné akci dostali do útočného pásma a Matouš Venkrbec překonal domácího brankáře přesnou střelou k tyči – 1:2.

Domácí opět museli přidat, aby vyrovnali a z jejich snahy pramenilo vyloučení hostujícího Špačka. Kadaň tentokrát nesehrála přesilovou hru vůbec špatně, přesto se dokázal Prostějov ubránit. Hosté hráli to, co potřebovali – zastavovali puky ve střední třetině, nahazovali je na domácí branku a šetřili tím drahocenný čas.

V čase 54:29 dostali domácí další výhodu přesilového. Dlouho se jim nedařilo dostat do pásma, ale pak svou šanci opravdu využili! Rozebrali domácí obranu a Nicolas Hlava vyrovnával do odkryté části branky – 2:2. Domácí Charousek ještě půl minuty před koncem základní hrací doby fauloval a dal tak možnost Prostějovu, aby získal všechny body. Další branka v základní hrací době však již nepadla, a tak se šlo do prodloužení.

Prostějov vstoupil do prodloužení s výhodou jednoho hráče v poli. Domácí však pozorně bránili a Jestřábi ani jednou neohrozili gólmana Čecha. Naopak v čase 62:18 fauloval hostující Špaček a šanci urvat v utkání 2 body dostala Kadaň. Ta si připravila slušné šance, ale opět ztroskotala na vynikajícím Horčičkovi. O osudu zápasu tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy nejsou kadaňskou oblíbenou disciplínou. Hostující trenéři se rozhodli prostřídat brankáře a to zřejmě nebyl šťastný tah. Dva prostějovští hráči nedokázali v nájezdech ošálit domácího Čecha, kdežto na druhé straně proměnili své nájezdy Martin Kadlec i David Kaše. Kadaň tak získala bonusový bod a Prostějov odjíždí po sympatickém výkonu jen s jedním bodem.

Jindřich Poledna

Jaroslav Beck (SK Kadaň):Jsme rádi za dva body. Soupeř byl hodně důrazný, nepříjemný v obraně. Výborně bránil. A skvělý Horčička soupeře podržel. Dostat se do šance a do koncovky nebylo jednoduché. Zvlášť, pokud naše útočná síla z první poloviny soutěže zmizela. Kůsova lajna s Račukem, Chloubou, Rohan, Koblasou a další, to je minulost. Tito hokejisté nastupují v extralize a my z toho máme radost. Premiéra Jakuba Čecha byla určitě úspěšná. Byl to pro něj nesmírně těžký zápas, protože převážnou část utkání jsme měli v našich rukách, ale každá střela a šance soupeře byla nebezpečná. V obraně máme sice řadu zkušených zadáků, nicméně každý získaný bod pro nás bude velmi cenný. Navíc nás trápí rozsáhlá marodka.