Kadaň porazila Piráty z Crimmitschau 6:5

Jindřich Poledna | 25.08.2015 | |

Parádní zápas plný nasazení, potyček a hlavně branek byl k vidění v úterý mezi domácí Kadaní a německým Crimmitschau. Domácí tým sice inkasoval hned po 34 vteřinách hry, jenže pak vývoj utkání otočil. Postupně se trefili Jaroslav Kůs (2x), Darek Hejcman, Dominik Tejnor, Dominik Vaněk a Roman Chlouba. Piráti vstřelili jen 5 gólů, a tak Kadaň vyhrála 6:5.

7.kolo, úterý 25.8.2015
Sportovní klub Kadaň - ETC Crimmitschau  6:5  (3:1, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 9. Kůs (Chlouba, Mrázek), 12. Hejcman (Hlava, Šťovíček), 12. Tejnor (Kůs, Mrázek), 30. Vaněk (Tomáš Rohan, Martin Rohan), 46. Kůs (Chlouba), 57. Chlouba – 1. Kristek (Holler), 27. Foy, 40. Heinisch, 54. Lampe (Holler), 59. Heinisch. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (41.Dvořák) – Mrázek, Mazanec, Dvořák, Rohan M, Tejnor, Trefný, Černý – Novák L, Trochta, Müller – Rohan T, Vrána, Vaněk – Veselý, Kůs, Chlouba – Hlava, Hejcman, Šťovíček – Huňady
ETC Crimmitschau: Nie (41. Decke) – Lejdenborg, Neumuller, Walsh, Schietzold, Korner, Halbauer, Pyka, Tramm, Holler, Gollenbeck, Schlenker, Keil, Guts, Heinisch, Buchemi, Lampe, Kristek, Piehler, Kolupaylo, Foy

Diváci ještě přicházeli na stadion, když padla první branka utkání. Po 34 vteřinách napřáhl na modré čáře Kristek a Strmeň na jeho střelu nedokázal zareagovat. Domácí tým se snažil o vyrovnání, ale kanadský brankář v dresu Ledových Pirátů byl pozorný. V 7. minutě mohl využít chyby hostující obrany Vaněk, ale jeho střela trefila pouze pravý beton brankáře hostí. Na druhé straně mohl druhou branku přidat Lampe, který se dostal k odraženému puku a z bezprostřední blízkosti minul branku. V 8. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry 5 proti 3. V té se dlouho nedařilo, až na modré čáře napřáhl Mrázek, jeho střela se odrazila od tyče a betonu brankáře přímo na hokejku Kůs, který z metru zakončil do prázdné branky.

Domácí tým byl při chuti. Nedařilo se jim však vystřelit na branku. Až ve 12. minutě ujeli v přečíslení 3 na 2 Hlava, Šťovíček a Hecjman, který zblízka prostřelil Nie. A o 26 vteřin později to bylo o dvě branky. Mrázek se dostal k puku, povodil si dva obránce a jeho střelu srazil mezi betony do sítě Tejnor Německý tým měl příležitosti ke snížení v přesilové hře v 15. minutě. Walsh ani Schlenker však domácího brankáře nepřekonali. Půl minuty před koncem mohl snížit Heinisch, který se po zaváhání kadaňské obrany dostal k puku, ale Strmeň vystřelil levý beton a zabránil brance.

Druhá třetina začala v pomalejším tempu. Domácí si hlídali puk a do ničeho se nehnali. Ve 24. minutě překvapil kadaňskou obranu Holler, který zůstal zapomenutý v útočném pásmu a téměř z brankoviště nadvakrát nepřekonal Strmeně. Ve 27. minutě dostali hosté výhodu přesilové hry, kterou po třiceti vteřinách využili. Foy ujel podél pravého mantinelu a přesnou střelou pod břevno překonal Strmeně. Vzápětí mohli Ledoví Piráti vyrovnat. Kristek však v samostatném úniku minul branku. Domácím se podařilo odpovědět v polovině třetiny, když po kombinaci bratří Rohanů zakončil do odkryté branky Vaněk.

Na ledě se začalo přiostřovat. Ve 35. minutě si hráči ETC počínali příliš agresivně před Strmeněm, což se nelíbilo Dvořákovi, který se pustil do potyčky. Vzápětí se postrkovali Mazanec s Pykou. Rozhodčím se však dařilo potlačovat spory již v zárodku a jasně kapitánům naznačili, že oplácení budou trestat. Ve 39. minutě mohl přidat pátou branku Šťovíček, ale Nie vytáhl fantastický zákrok a zastavil puk, který směřoval do prázdné branky. Třicet vteřin před koncem třetiny dostali hosté výhodu přesilové hry a pět vteřin před koncem se jim ji podařilo využít. Puk do odkryté branky protlačil po zmatcích před brankou Heinisch.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí. Po minutě hry zkoušel překvapit Deckeho Tomáš Rohan, ale hostující brankář si poradil. Domácí tým poprvé udeřil ve 46. minutě, když Kůs prostrčil puk mezi betony hostujícího brankáře. Domácí začali hrát klidně, nehnali se dopředu a kombinovali ve středním pásmu. A to se jim stalo osudným. V 54. minutě ET zachytilo rozehrávku Kadaně, Holler dostal puk k Lampovi a ten snížil na rozdíl jediné branky.

Kadaňským stačili tři minuty na odpověď. Chlouba projel přes celé kluziště a střelou pod břevno zvýšil na rozdíl dvou branek. Vzápětí mohl přidat svou druhou branku Hejcman, ale nadvakrát nepřekonal Deckeho. A tak přišla branka na druhé straně. Trochta si hrál s pukem před brankou, kde se k němu dostal Heinisch, který si pohrál s Dvořákem, položil ho a následně přeloboval pravý beton. Hosté zkusili odvolat brankáře, ale kadaňský celek si těsné vítězství pohlídal.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Dnes to byl dobrý zápas, konečně jsme dali víc než dva góly. Na druhé straně jsme pět dostali a určitě ne po situacích, které by měli brankou skončit. Na to musíme dávat pozor, v rozehrávce nic nepodcenit a být rychlí a přesní. Předvedli jsme už náznak určité kvality. Co nás trápí jsou přesilové hry. Měli jsme šance, které měli skončit gólem, ale chyběla vlastní přesnost a razance zakončení. Věřím, že to překonáme a postavíme konkurenceschopné mužstvo.