Kadaň podlehla Mladé Boleslavi 4:1

Jiří Novotný, Jitka Čechová | 19.01.2013 | |

Ve 43. kole zajížděli kadaňští na led ligového lídra z Mladé Boleslavi. Úvodní gól zápasu vstřelili domácí, v 7. minutě překonal Hanuljaka Petr Kafka. Kadani se podařilo odpovědět za pouhou minutu, Jaroslav Hafenrichter našel Petra Jíru, který puk zametl do branky. Vítězný gól Mladé Boleslavi padl ve 21. minutě, kdy si Kadaň po nedorozumění obrany s gólmanen vstřelila vlastní gól. Za autora branky byl označen Aleš Padělek. Třetí branka Bruslařů padla o šest minut později, po přihrávce Marka Loskota se prosadil důrazný Roman Němeček. Definitivní tečku za utkáním udělal ve 31. minutě Lukáš Pabiška, který po rozebrání kadaňské obrany v přesilové hře zakončoval do odkryté klece.

43.kolo, sobota 19.1.2013
BK Mladá Boleslav - Sportovní klub Kadaň  4:1  (1:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Kafka (Pabiška, Výborný), 21. Padělek, 27. Němeček (Loskot), 31. Pabiška (Výborný, Nouza) – 8. Jíra (Hafenrichter). Rozhodčí: Doležal – Guth, Rittich. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2190. Střely na branku: .
BK Mladá Boleslav: Will – Šmach, Pojkar, Němeček, Toman, Jindra, Chaloupka, Kulich – Nouza, Vrbata, Jiránek – Kafka, Výborný, Pabiška – Mikulík, Koudelka, Demel – Pitule, Loskot, Rys – Padělek
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak – Schmidt, Mazanec, Trefný, Kolčava, Opalek, Tejnor, Szakal – Jíra, Mainer, Hafenrichter – Andres, Chlouba, Ton – Hrabák, Kämpf, Hanták – Hammerbauer, Kaše, Škorík

Mladá Boleslav nastoupila do zápasu bez obránců Kasíka a Bohunického, Kadaň zase bez útočníků Charouska a Semana. První třetina přinesla poměrně vyrovnaný a rychlý hokej s šancemi na obou stranách. Bruslařský klub si velmi dobře poradil s první přesilovkou soupeře a následně sám otevřel skóre, když Výborný poslal dopředu Pabišku a Petra Kafku. Tomu nedělalo problémy zvednout pryž nad Hanuljakův beton.

Domácí se ale z vedení radovali jen přibližně minutu, ve své další početní výhodě si totiž Sportovní klub počínal mnohem aktivněji a Petr Jíra tak po povedené přihrávce z kruhu zametl do odkryté branky. Mladoboleslavští měli ve zbylých okamžicích první třetiny opticky navrch, svou převahu ale nedokázali zužitkovat ani v přesilovce. I Kadaň se stačila blýsknout jedním dvěma brejky, ani tyto případy ale nepřinesly změny skóre.

Bruslaři vkročili velmi dobře do druhé periody, kdy se už po necelé minutě hry trefil Aleš Padělek. Přesněji řečeno spíš někdo z týmu Kadaně, kotouč se za Hanuljakova záda s největší pravděpodobností odrazil od někoho z jeho vlastních řad. V následující přesilovce Sportovního klubu hostům scházel manipulační prostor a před Willem se toho tak mnoho nestalo. Oproti tomu na druhé straně si Roman Němeček na poněkud netradičním postu u pravé tyčky počínal natolik důrazně, že puk dorazil za Hanuljaka a navýšil na 3:1.

A domácí hráli prim i nadále. Po vyloučení Chlouby to sehráli natolik dobře, že Lukáš Pabiška pouze nastavil hůl a zakončil do prázdné klece. Gólman Kadaně toho v tomto případě mnoho udělat nemohl. Ne že by Sportovní klub situaci vyloženě odpískal, ale zbytek druhé periody toho z logických důvodů už mnoho nepřinesl a když, jednalo se většinou o šance Mladé Boleslavi.

Úvod třetí třetiny se nesl v duchu hned několika vyloučení, ze kterých vykrystalizovalo největší ovlivnění hry – dvojnásobná přesilovka pro Kadaň. Hosté si vypracovali hned trojici obrovských šancí, ale všechny za zatajeného dechu publika spálili. Nejprve Andres netrefil prázdnou klec, načež Jíra poslal puk odkrytým brankovištěm v příliš ostrém úhlu. Buď jak buď Sportovní klub se nabízené šance nechopil a nesnížil.

Ačkoliv skóre už bylo poměrně vypovídající, o zbytku zápasu se nedá říct, že by se pouze dohrával. Will se v domácí brance ještě párkrát zapotil, ustál ale například i dvojitou dorážku Hafenrichtera. Příležitosti ke skórování měli i Boleslavští, zpětná přihrávka Výborného na dojíždějícího Němečka v poslední minutě Hanuljaka ještě nejspíš vyděsila. Příděl bodů byl už ovšem jasný - všechny berou Bruslaři.

Jitka Čechová

František Výborný, trenér BK Mladá Boleslav: Věděli jsme, že Kadaň hraje dobře, takže jsme čekali, že to bude urputný zápas, že to bude tahání o jeden gól. Druhou třetinu jsme sehráli velmi dobře, byli jsme důrazní, soupeře jsme do ničeho nepouštěli a tato aktivita nám vynesla 3 góly a rozhodla utkání. Ve třetí třetině jsme znovu chtěli hrát stejně. Hráči nepodlehli vedení 4:1 a tomu, že to nějak dohrajeme. Bohužel těch vyloučení tam bylo příliš a je to špatné. Díky naší aktivitě a bojovnosti je to cenné vítězství.

Jiří Čelanský, trenér SK Kadaň: Jeli jsme do Boleslavi alespoň pro jeden bod a neodvážíme žádný, takže utkání nemůžu hodnotit pozitivně. Ale nebýt té druhé dvacetiminutovky, hlavně prvních pěti minut, tak jsme tady odvedli slušný výkon – přesně takový, jakým se chceme prezentovat po celou sezonu. Výpadek ve druhé třetině potrestalo zkušené mužstvo domácích a pak už de facto kontrolovalo zápas. Myslím si, že jsme trochu urazili štěstí, které se k nám pak otočilo zády.