Kadaň padla v Třebíči, Hlava dal dva góly

Kateřina Kundertová | 20.11.2017 | |

T ř e b í č / K a d a ň - Trhači odjeli ke 24. kolu WSM Ligy do Třebíče, kde nezačali dobře. Po první třetině odcházeli svěřenci Jiřího Čelanského se třígólovým mankem, což zapříčinilo premiérový start gólmana Patrika Spěšného v kadaňském dresu. Během druhého dějství sice Nicolas Hlava vstřelil dva góly, ale domácí přidali ještě jednu trefu, díky které si vítězství pohlídali až do závěrečné sirény.

24.kolo, pondělí 20.11.2017
SK Horácká Slavia Třebíč - Sportovní klub Kadaň  4:2  (3:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Mikyska (Kusko), 17. Král (Malec, Furch), 20. Nedbal (Dolníček), 26. Mikyska (Kratochvíl, Kaláb) – 25. Hlava (Chrpa, Szathmáry), 30. Hlava (Chlouba, Chrpa). Rozhodčí: Doležal, Barek – Zídek, Špringl. Vyloučení: 3:8, navíc Chrpa (Kadaň) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 734. Střely na branku: 32:19. Zblokované střely: 13:6. Vhazování: 31:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Nedbal, Čejka, Furch, Půža, Kaláb, Mikyska – Erat, Dolníček, Jan Wasserbauer – Horký, Kusko, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec – Kristl, Mlynář, Kratochvíl.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák (21. Spěšný) – Černý, Trefný, Buchtela, Blaha, Szathmáry, Cestr, Šesták – Kůs, Procházka, Hlava – Chlouba, Chrpa, Dufek – Havlíček, Müller, Hejcman – Krejčiřík.

Vyrovnaný úvod utkání se šancemi na obou stranách se k domácím přiklonil na začátku páté minuty, od které hráli Trhači třikrát oslabení. Na konci třetího trestu využil početní výhodu Dalimil Mikyska, jenž nastartoval třebíčské trio rychlých gólů, jelikož hned po devatenácti vteřinách zvýšil už na 2:0 mladý útočník Tadeáš Král. Domácí hráči Třebíče využili i následující přesilovku, když se přes slonu před bránou prosadil v čase 19:21 Karel Nedbal – 3:0.

Od jednadvacáté minuty Tadeáš Dvořák přenechal své místo v brankovišti Petriku Spěšnému, jenž si tak připsal první start v dresu Trhačů. Impuls v podobě výměny gólmanů Kadaňské namotivoval, jelikož se o chvíli později prosadil po dobré akci Nicolas Hlava, jenž snížil na rozdíl dvou branek. Než se svěřenci Jiřího Čelanského doradovali, už puk ze sítě lovil i vystřídavší gólman, jemuž propadla rána Dalimila Mikysky – 4:1.

Po zkrácených početních výhodách na obou stranách udeřili Trhači a Nicolas Hlava, jenž projel podél levého mantinelu a propálil Lukáše Dostála – 4:2. Další průběh dějství byl rozkouskován vyloučeními, což ke změně skóre nevedlo, a tak šli černožlutí do závěrečné periody s dvojgólovým mankem.

Na začátek závěrečného dějství se přenesla ještě část oslabení na straně domácích, kteří se v následně v pěti moc neohřáli, ale Kadaňští kontaktní gól nevstřelili. Krátce poté si připsali několik střeleckých pokusů, které ale ztroskotaly na obraně domácích nebo gólmanovi. V dalším průběhu si oba týmy připsaly několik šancí, ale žádná za brankovou čárou neskončila. V polovině poslední minuty si hlavní kouč Trhačů vzal oddechový čas, po kterém ale ke změně skóre už nedošlo.

Kateřina Kundertová

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): „Kluky jsme upozorňovali, že bude těžký soupeř i zápas, protože každý zápas je těžký. Není slabých soupeřů. Po debaklu v Prostějově jsme byli trošku ustrašení, klepaly se nám ruce. Ale naštěstí nám pomohly přesilovky. Nicméně jsme potom začali dělat věci, které ve hře nechceme vidět. S nasazením jsme zápas uhráli, ale výkon nebyl úplně ideální.“

Jiří Čelanský (SK Trhači Kadaň): „Z našeho úhlu pohledu rozhodla první třetina, ve které jsme domácím nabídli přesilovky. ve kterých šli díky jednoduché hře do laciného vedení 3:0. Ráz utkání tím byl poznamenán. Nicméně si myslím, že od druhé třetiny jsme byli lepším týmem. Za aktivitu jsme byli bohužel odměněni pouze dvěma góly. Chtěli jsme víc, ale bohužel máme nulu. Ale s aktivitou a hrou vepředu jsem spokojený.“