Kadaň otočila zápas čtyřmi trefami ve 2.třetině, Račuk vstřelil hattrick

Jindřich Poledna | 16.09.2015 | |

V první třetině nebyl k vidění příliš pohledný hokej a jedinou branku vsítili Jestřábi, kteří využili přesilovou hru. Domácí tým se v prostřední části probral, čtyřmi brankami v řadě skóre otočil a ujal se vedení. Prostějov na konci třetiny už jen korigoval na 4:2. Svou třetí brankou v zápase se blýskl Marek Račuk ve 46.minutě, když využil přesilovou hru. Šestou domácí branku, také v přesilové hře, vsítil Jakub Chrpa, sedmou sváteční střelec Jan Müller - 7:2!

4.kolo, středa 16.9.2015
Sportovní klub Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov  7:2  (0:1, 4:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 25. Chrpa (Charousek, Tomáš Rohan), 26. Račuk (Kůs, Chlouba), 29. Chlouba (Kůs), 38. Račuk (Charousek, Trefný), 46. Račuk (Hlava, Chlouba), 53. Chrpa (Charousek, Hejcman), 54. Müller (Trefný) – 13. Drtina (Rod, Dragoun), 38. Moskal (Husák, Drtina). Rozhodčí: Krob – Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 390. Střely na branku: 40:38. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 7:2.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – Mrázek, Tejnor, Havel, Charousek, Tomáš Dvořák, M. Rohan, Blaha, Trefný – Kůs, Chlouba, Račuk – Hlava, Šťovíček, Veselý – T. Rohan, Hejcman, Chrpa – Müller, Vrána, Vaněk
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (38.Neužil) – Protivný, Šenkeřík, Mojžíš, Kaluža, Husák, Drtina, Rudl, Vokurka – Krejčík, Čuřík, Moskal – Rod, Dragoun, Novák – Šlahař, Kajaba, Illéš – Kuťák, Kuncek, Augustin

Úvod první třetiny přinesl opatrný hokej z obou stran. První střelou na branku se prezentoval Novák, který trefil pouze beton domácího brankáře. Kadaňští ohrozili Horčičku až v 7. minutě, když Chlouba projel celé kluziště a jeho střelu ukryl brankář hostů do náručí. První vážnou šanci přinesla až přesilová hra Jestřábů v polovině třetiny. Nejdříve Krejčík zakončoval do odkryté klece, ale Strmeň se natáhl na brankové čáře a jeho střelu vyrazil pravým betonem. O půlminuty později se k puku za brankou dostal Rod, přihrál před branku volnému Drtinovi, který prostrčil puk mezi betony domácího brankáře.

Domácí tým se snažil o odpověď, ale na druhé straně stál výborný Horčička. Hosté navíc nebezpečně útočili z brejků. V 18. minutě ujel sám na branku Šlahař, ale minul. O minutu později zachytil Krejčík rozehrávku domácího týmu a nahrál na Husáka, ten z mezikruží trefil pouze hruď kadaňského brankáře brankáře. V závěru zahrozila také Kadaň. Vránovu střelu zlikvidoval pohledným zákrokem Horčička.

Kadaňské jako by o pauze polila živá voda. Do druhé části vletěli plní energie a Jestřábi se museli bránit. Hosté však stále hrozili z brejků. Ve 24. minutě skončila střílená Moskalova přihrávka pouze na betonu domácího brankáře. A o minutu později bylo vyrovnáno. Po Charouskově střele se puk odrazil na hůl Chrpy, který dorazil puk za Horčičkova záda. A o další minutu později domácí znovu skórovali. Puk po ose Chlouba - Kůs - Račuk putoval až do sítě. Ve 29. minutě dostali hosté výhodu přesilové hry. Místo vyrovnání však ztratili puk na modré čáře, kde ho uloupil Kůs, vysunul Chloubu a domácí forward zkušeně zakončil samostatný únik

Prostějov byl jako opařený. Domácí pokračovali v tlaku na branku. Ve 32. minutě se vyhozeného puku zmocnil Mrázek, jeho samostatnou akci zmařila obrana Jestřábů. Hra se na chvíli uklidnila, až do 37. minuty, kdy se po vyloučení na obou stranách hrálo 4 na 4. Nejdříve Račuk svou druhou brankou vyhnal Horčičku z branky. Prostějovskou jedničku nahradil Jakub Neužil. O půlminutu později se Jestřábi díky velké chybě domácí obrany dočkali snížení. Po Husákově střele se puk odrazil přímo na hůl Moskala, který nekompromisně zakončil do odkryté klece. V závěru mohl Prostějov snížit na rozdíl jediné branky. Únik tří hráčů však zakončil Krejčík pouze do betonů domácího brankáře.

Třetí třetina začala podobně jako první. Celky se střídaly v útočení, ale bez větších šancí. Změnu přinesla až 46. minuta. Nejdříve Krejčík ujížděl sám na Strmeně, ale domácí brankář včas zaklapl betony. Na druhé straně poté Hlava našel volného Račuka, který zakončil hattrick. V 53. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry 5 proti 3. V té Martin Rohan promáchl před prázdnou brankou. Jakmile se Protivný vrátil na led, dostal se k odraženému puku Chrpa a přidal již 6. branku kadaňského týmu.

Vzápětí mohl sedmou branku přidat Müller, ale sám před brankářem trefil pouze beton prostějovského strážce. Vzápětí však dostal druhou příležitost, když Trefný vystřelil a puk se odrazil před Müllerovu hokejku a domácí forward zvýšil na rozdíl pěti branek. Na druhé straně mohl v přesilové hře snížit Drtina, ale puk mu přeskočil hůl a jeho slabá střela tak skončila pouze ve Strměňově náručí. Zbytek zápasu už měli domácí ve svých rukou a osm vteřin před koncem mohl osmou branku přidat Vrána, ale Neužilova lapačka byla na svém místě.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Určitě to nebyl lehký zápas. Myslím si, že dalo dost práce aby jsme se po 1. třetině dostali zpátky do hry. Teď už je to pryč a jsme rádi za tento výsledek. Musíme se připravit na Slávii. Máme před sebou těžkou sérii zápasů Slávie a Českých Budějovic a to je vše co nás nyní zajímá.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že dnešní zápas jsme odehráli prvních 20 minut to co jsme hrát měli a dalších 40 minut bylo velice podobných zápasu v Českých Budějovicích. Mužstvo úplně odstoupilo od hry,která se po nich chce a bylo velice špatné.