Kadaň otočila utkání proti Motoru během dvou minut a bere tři body

Jan Thöma | 31.10.2015 | |

K a d a ň - V rámci devatenáctého kola zavítal do Kadaně Motor z Českých Budějovic, který na utkání nebude chtít dlouho vzpomínat. Ačkoli se hosté ujali vedení po proměněném trestném střílení Martina Heřmana, tak Kadaň dokázala utkání otočit během dvou minut, během kterých se prosadil Antotnín Drobný a Radek Veselý. Vítězsví domácího celku zpečetil čtyři vteřiny před koncem Jaroslav Kůs.

19.kolo, sobota 31.10.2015
Sportovní klub Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice  3:1  (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Drobný (Hejcman), 36. Veselý (Kverka), 60. Kůs (Trefný) – 30. Heřman (TS). Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Svobodová. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. Diváci: 1100. Střely na branku: 29:45. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák (Dlouhý) – Drobný, Trefný, Szathmáry, Blaha, Černý, Rohan, Novák, Cestr – Račuk, Kůs, Hejcman – Veselý, Kverka, Hlava – Vaněk, Vrána, Sloboda – Wágner, Macháček, Šťovíček
ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Kůdela) – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec, Kříž – Kuchejda, Pajič, Babka – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, Škoda, Prokeš

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté. K první střele se dostal po půlminutě hry Mucha, ale jeho tvrdou střelu vyrazil betonem Dvořák. V sedmé minutě ihned po vhazování pálil Babka, jeho střela na bližší tyč však skončila ve Dvořákově lapačce. První střelu domácího týmu si připsal až v deváté minutě Rohan, jehož pokus z mezikruží skončil na hrudi brankáře hostí. Motor byl i nadále aktivnějším celkem. Domácí tým však dobře bránil a čekal na brejky. Jednoho se dočkal v polovině třetiny, když obraně Motoru ujel Kůs, ale jeho samostatný únik vychytal skvělým zákrokem Gába. Kadaňský tým tato akce nakopla a postupně začal svého soupeře přehrávat. V 15. minutě si Hlava poradil s obráncem a pokusil se překvapit Gábu střelou na bližší tyč, ale trefil pouze boční síť. O tři minuty později znovu zahrozil Hlava, tentokrát využil zaváhání obrany, ale jeho střela mířila nad branku. Závěr první části měl ovšem po faulu Vaňka pod kontrolou Motor. První minuta přesilové hry však střelu nepřinesla.

Také do druhé části vstoupili lépe hosté, kteří pokračovali v přesilové hře. Domácí tým však dobře bránil a nepustil hosty ke střele. Po dvou minutách hry se před Gábou zjevil Vaněk, jeho střela skončila nad brankou. Ve 25. minutě ujeli do situace dva na jednoho Kuchejda s Pajičem, druhý jmenovaný nedokázal zpracovat skákavý puk a akce přišla vniveč. Na druhé straně se tlačil do zakončení Vrána, ale byl odstavený obráncem. Ve 27. minutě využil chyby při střídání Motoru Sloboda, jeho samostatný únik skončil na vyrážečce Gáby. Oba celky hrály se zabezpečené obrany a ani jeden z brankářů tak neměl příliš mnoho práce. Ve 30. minutě projel mezi obránci domácího celku Heřman a Trefný ho zastavil jen za pomocí faulu, po kterém hlavní rozhodčí odpískal trestné střílení. Exekuce se ujal sám Heřman a prudkou střelou nad lapačku otevřel skóre

Domácí tým nesložil zbraně a snažil se o vyrovnání. Blízko měl ve 32. minutě Blaha, který zakončoval přečíslení 3 na 2. Jeho střela se však mezi tři tyče nevešla. Na druhé straně se k volnému puku dostal v prostoru pravého kruhu Straka, jeho střelu vyrazil skvělým zákrokem Dvořák. Motor se pokusil zpomalit hru a pouze kombinoval ve středním pásmu. Tento krok se však hráčům hostí vymstil. Ve 35. minutě zachytil rozehrávku hostí Hejcman, vysunul Drobného, který střelou nad vyrážečku vyrovnal. Vzápětí mohl otočit skóre Černý, ale proti jeho střele vytáhl Gába ukázkový semafor. Motor zkusil strhnout vedení znovu na svou stranu, Kuchejda však sám před brankou trefil pouze tyč. Domácí tým se následně dokázal osvobodit, do úniku ujel Kverka, který trefil pouze tyč. Puk se naštěstí pro domácí odrazil přímo na hůl Veselého, který poslal puk do odkryté klece.

Zatímco předtím Motor zpomaloval hru, po druhé brance domácích evidentně ožil. Dvě minuty před koncem se k zakončení dostal Mucha, ale minul branku. Vzápětí vybojoval puk Kolmann, jeho střela skončila pouze v lapačce domácího brankáře. Závěr třetiny se odehrával před domácí brankou, útočníci hostí však na Dvořáka nevyzráli.

Do poslední části vstoupili hosté s výhodou hráče v poli. Hostům se přesilová hra příliš nevydařila, o jediné ohrožení branky se postaral v závěru Mucha, jehož střela skončila na pravém betonu domácího brankáře. Ve 43. minutě vybídl Cestr přesnou přihrávkou Hlavu, jeho prudká střela mířila mimo tři tyče. Ve 48. minutě domácí tým špatně vystřídal a hosté dostali výhodu přesilové hry. Ta se jim sice nepovedla, ihned po skončení však pálil Pajič, ale Dvořák byl pozorný.

Hosté byli na koni a dále se tlačili před branku. V 51. minutě zavřel třetí útok hostí Kadaň do pásma a Dvořák předvedl několik skvělých zákroků, včetně natažení na brankové čáře proti střele Zíba. V 52. minutě mohl pojistit vedení Kadaně Sloboda, ale obránce Motoru mu na poslední chvíli nedovolil zakončit. Budějovičtí drželi puk na hokejkách, byl to však domácí celek který se dostal do několika nebezpečných brejků. V 54. minutě ujel obráncům Veselý, jeho pokus jen těsně minul pravou tyč. Čtyři minuty před koncem ujel první útok domácích do přečíslení 3 na 2, kadaňští však akci překombinovali a přišli o puk.

Tři minuty před koncem se hosté nadechovali k závěrečnému tlaku, ale po nepovedeném střídání byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Domácí tým držel puk a připravil tak Motor o cenné vteřiny. Půlminutu před koncem si hosté vyžádali oddechový čas. Následné vhazování před Dvořákem vyhrál domácí celek, který okamžitě zamířil před Gábovu branku a brankář hostí se musel natahovat po Kůsově střele. Kadaňští i nadále drželi puk před brankou Motoru a po Trefného střele dorazil čtyři vteřiny před koncem puk do odkryté klece Kůs.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Klobouk dolů před výkonem celého týmu. Budějovice jsou silný celek s extraligovými zkušenostmi. Pro nás je to nesmírně těžký a kvalitní soupeř, proti nim je náš tým mateřská školka. Dnes všichni podali nesmírně ukázněný výkon, hokejově kvalitní, a s podporou Dvořáka jsme to zvládli.

Petr Rosol(ČEZ Motor České Budějovice): Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, ve kterém jsme ztratili body, protože jsme udělali dvě hrubé chyby, při kterých nás soupeř přečíslil, a dostali jsme dvě branky. V první třetině jsme měli spoustu šancí, ale nedali jsme branku. Štěstí se dnes přiklonilo na stranu domácích.