Kadaň nestačila ani na Hradec, prohrála 3:6

Jiří Novotný, Filip De Bolle | 16.02.2013 | |

Úvod zápasu se Kadani nepovedl a po jedenácti minutách prohrávala 0:2. Poté přišla dvojnásobná přesilová hra, kterou Kadaň dokonale využila. Nejprve snížil Tomáš Schmidt a poté vyrovnal Petr Jíra. Na začátku druhé třetiny se Kadaň zásluhou Karla Tona dostala do vedení, ale poté už úřadovali hosté. Za sedm minut otočili skóre znovu ve svůj prospěch a ve třetí části dvěma brankami upravili skóre zápasu na konečných 3:6.

51.kolo, sobota 16.2.2013
Sportovní klub Kadaň - Královští lvi Hradec Králové  3:6  (2:2, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Schmidt (Jíra, Szakal), 16. Jíra (Schmidt, Gajovský), 23. Ton (Kaše) - 1. Tvrdík (Chmelíř, Roupec), 11. Berger (Valášek, Budínský), 25. Moskal (Tvrdík, Švagrovský), 29. Haluza (Zukal, Macháň), 52. Brož (Třetina, Vágner), 59. Brož (Hendrich). Rozhodčí: Horák - Kreuzer, Zíka. Vyloučení:7:9. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 380. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 0:2,3:2,3:6.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (od 29.Kaššák)- Schmidt, Szakal, Trefný, Tejnor, Havel, Mazanec, Kolčava, Škorík - Hafenrichter, Gajovský, Jíra - Stoklasa, Chlouba, Seman - Ton, Kaše, Kämpf - Mainer, Račuk, Andres.
Královští lvi Hradec Králové: Luňák - Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Zukal, Drtina, Hendrich, Čížek - Třetina, Brož, Říha - Švagrovský, Tvrdík, Moskal - Kubica, Macháň, Haluza - Budínský, Berger, Valášek

První branka padla již po 45 sekundách hry. Tvrdík využil přesilovou hru a rychle poslal hosty do vedení. Domácí poté byli aktivnějším týmem, ale trápili se v koncovce. Ve velké šanci se v 9. minutě ocitnul Gajovský, ale z blízkosti minul. I přes domácí aktivitu to byli hosté, kdo se dočkal branky. Po povedené kombinaci zakončil do prázdné branky Berger. Rozhodující okamžik první třetiny bylo dvojnásobné vyloučení hostí v 15. minutě, které domácí řádně potrestali. Nejprve se od modré trefil Schmidt a poté z levého kruhu vyrovnal Jíra. Domácí byli i nadále lepším týmem, ale obrana hostí další vážné ohrožení branky nepřipustila.

Do druhé části vstoupili lépe domácí a ve 23. minutě dokonal obrat Ton, který dorazil puk do prázdné branky. Domácí radost ale netrvala dlouho. O dvě minuty později natlačil Moskal puk do branky i s domácím brankářem. A druhý obrat zápasu dokonal Haluza, který využil chyby Strmeně a po Zukalově nahození dorazil puk do prázdné branky. Ten poté střídal a do branky se tak dostal Kaššák. V polovině třetiny ujel sám na branku Gajovský, ale při blafáku přestřelil branku. Hosté odpověděli únikem Haluzy, s jeho kličkou si Kaššák poradil. Tři minuty před koncem po Szakalově střele zazvonila tyč. Domácí dostali minutu před koncem výhodu přesilové hry 4 proti 3, ale žádná ze střel od modré se neuchytila.

I do třetí části vstoupili lépe domácí. Po třech minutách hry ujeli do úniku Ton a Kaše, ale druhý jmenovaný nedokázal přesně zakončit. Na druhé straně proti Čápově střele skvěle zareagoval Kaššák. V 52. minutě hráli hosté přesilovou hru a ukázali, jak rychle ji dokáží využít. Po 27 sekundách vypálil od modré Brož a přesnou střelou k tyči zvýšil skóre. V 56. minutě mohl snížit Hafenrichter, ale jeho samostatný únik skončil na betonech Luňáka. Dvě minuty před koncem odvolali domácí brankáře a hráli přesilovou hru 6 proti 4. A i tentokrát ukázali hosté schopnost rychle využít příležitost a po 10 sekundách hry vystřelil Brož a z vlastního obranného pásma upravil skóre na konečných 3:6.

Filip De Bolle, Marcel Holl, Stanislav Jiskra

Jiří Doležal (SK Kadaň):„Dneska jsme totálně propadli z produktivity, protože hosté každou šanci proměnili a my nastřelili tři tyčky. Za stavu 4:3 jsme to mohli znovu otočit, ale škoda, že se nám to nepovedlo.

Jiří Kučera (Hradec Králové):„Šli jsme do rychlého vedení při prvním střídání a navíc v přesilovce. Pak jsme dali branku na 2:0. Po ní se to otočilo tím, že jsme udělali dva fauly během jednoho střídání a soupeř toho využil. Udělali jsme chybu na buly a dostali jsme branku na 3:2, naštěstí jsme poté dali dva rychlé góly.“