Kadaň nadělila Chomutovu pět branek, sama žádnou nedostala

Ondřej Kubát, Jakub Coufal | 12.12.2009 | |

K a d a ň - Hokejistům královského města se v letošní sezóně na svého nedalekého soupeře daří, proto si na Chomutov věřili Kadaňští i tentokrát. Namotivovaná Kadaň předváděla zodpovědný aktivní výkon, který postupně potvrzovala také brankami. Protože se hráči KLH netrefili ani jednou, připsal si Jarina vychytanou nulu. Na druhé straně kapituloval Hanuljak hned v pěti případech. Když dvojícím branek Bauera a Trochty přidal také jeden gólový úspěch Freiberg, zapsala si Kadaň triumf 5:0.

29.kolo, sobota 12.12.2009
Sportovní klub Kadaň - Piráti Chomutov  5:0  (1:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Bauer (Balázs), 29. Freiberg (Ton), 46. Trochta (Gombár), 49. Bauer (Balázs), 55. Trochta (Charousek, Gombár). Rozhodčí: Ondřej - Špringl, Beneš. Vyloučení: 5:12 navíc Jíra (CHO) 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 750. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 5:0.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Schmidt, Szakal, Spitzer, Brňák, Zmeškal, Hlubuček, Kloz, Rutta - Balázs, Bauer, Boušek, Gombár, Trochta, Charousek, Ton, Freiberg, Mužík, Malát, Šíp, Polanský
Piráti Chomutov: Hanuljak - Kubát, Bombic, Malínský, Grof, Mazanec, Revay, Všetečka, Posmyk, Eiselt, Kraft, Duda, Hašek, Skořepa, Jíra, Fiala, Mikšovic, Jeslínek, Milotínský, Domin, Míka

Souboj dvou celků spřátelených v projektu 3K nabídlo devětadvacáté kolo první ligy. V posledních týdnech trápící se Chomutov vstoupil do utkání aktivně, ale byla to paradoxně Kadaň, kdo otevřel skóre. A to už po minutě a sedmačtyřiceti vteřinách. Přesilovou hru využil Jakub Bauer, který vyjel zpoza brány a překvapil gólmana Hanuljaka – 1:0.

Výkon Chomutova v tu chvíli spadl o několik desítek procent směrem dolů. Hostům se vůbec nedařilo kombinovat a držet delší dobu kotouč na hokejkách. Naopak Kadaňští hýřili aktivitou. Velkou šanci zvýšit náskok měl v osmé minutě Malát, to by ovšem musel přesněji usměrnit vyraženou Šípovu dělovku od modré. Oba týmy měly několikrát možnost přesilových her, ale nevyužily je. Chomutov nakonec ještě mohl inkasovat branku do šatny. Půl minuty před první sirénou ujel obraně Bauer, ale Hanuljak včasným vyjetím podržel své mužstvo.

Zajímavé věci se děly na začátku druhé dvacetiminutovky. Chomutov nejprve chybně střídal, poté se za sekání nechal vyloučit Mazanec, ke kterému se za krosček po chvíli přidal Malinský. Kadaň tak hrála více než dvě minuty v pěti proti třem, ovšem Chomutovští početně deficitní stav zvládli.

Nicméně jim to stejně příliš nepomohlo. V devětadvacáté minutě proměnila tlak v útočném pásmu v druhou branku domácí Kadaň. Po Tonově přihrávce se z bezprostřední blízkosti Hanuljakovy svatyně trefil Petr Freiberg – 2:0.

KLH následně přeřadil na vyšší rychlostní stupeň. Působil mnohem aktivněji, dral se do zakončení. Nicméně výsledkem byla pouze Grofova pumelice od modré, která však svůj cíl těsně minula. Na druhé straně ujel hostující obraně Šíp, ale Hanuljak svým betonem jeho zakončení zlikvidoval.

Třetí část duelu odstartovala v poklidném tempu. V šestačtyřicáté minutě hrála Kadaň oslabení, přesto se dokázala potřetí v utkání prosadit. Martin Trochta, který v Kadani hostuje už jen do příštího týdne právě z Chomutova, vypíchl hostujícím obráncům na modré puk. Dostal se do samostatného úniku a bekhendovým blafákem zvýšil na 3:0.

Vzápětí mohl reagovat Skořepa. Objevila se před ním úplně volná domácí branka, ale Jarina neuvěřitelným zákrokem touš vyrazil. A jak už to tak bývá, opět platilo pravidlo nedáš – dostaneš. Z levého mezikruží vypálil po zemi Jakub Bauer a šel se radovat ze své druhé trefy v zápase – 4:0.

O vítězi tak bylo prakticky rozhodnuto. Kadaň se už nehnala do zbytečných útočných akcí. Přesto se dočkala ještě páté branky, čímž definitivně poslala svého soupeře do kolen. Charousek předložil puk Gombárovi, ten našel Martina Trochtu a pro něj už bylo lehkým úkolem doklepnout puk do odkryté klece – 5:0.

Chomutov prodloužil svou černou sérii už na pět zápasů. Tak dlouho nevyhrál. Naopak Kadaň získala tři body potřetí za sebou a rázným krokem se vydala vstříc záchraně v soutěži.

Ondřej Kubát

Radim Rulík (Chomutov): My jsme dnes hráli špatně. Chtěli jsme dát ze začátku gól, ale Kadaň měla lepší pohyb, lépe bruslila. Zaslouženě jsme prohráli. Problém je v hlavách hráčů, potřebujeme opět vyhrát zápas a vše se zas zlepší.

Mikuláš Antonik (Kadaň): Pro nás byl velice důležitý první gól. Potom jsme měli dvakrát přesilovku 5 na 3, kterou jsme nezužitkovali. Ve 2. třetině jsme přidali 2. gól, který byl trochu uklidňující. Kluci dnes dobře bránili a plnili, co jsme si řekli. Bylo vidět, že se v zápase proti Chomutovu dokážou vyhecovat. Nejvíc uklidňující gól byl v oslabení na 3:0, po něm se nám povedlo i pár pěkných akcí, které s tím už samozřejmě souvisí. Jsme šťastní, že jsme získali 3 body, které potřebujeme jako sůl.