Kadaň nadále na vítězné vlně, Jan Strmeň podruhé s čistým kontem

Jindřich Poledna | 01.11.2014 | |

Kadaňský tým vstoupil do zápasu velmi aktivně a ve 4.minutě využil hned první přesilovou hru. Pavlas našel volného Antona Berleva, jehož přízemní rána ze střední vzdálenosti propadla za Šimbochova záda. Také druhá trefa padla na začátku třetiny. V té druhé našel Bartejs pohotovou přihrávkou na modrou čáru nastartovaného Martina Kadlece, který pláchl prostějovským zadákům a tváří tvář Šimbochovi chladnokrevně zakončil střelou k pravé tyči. Třetí branka padla v poslední třetině po ukázkové spolupráci. Na levém křídle nabral rychlost Hlava, přihrávkou našel Lukáše Nováka, jenž už sice byl v palebném postavení, ale naservíroval puk Janu Hammerbauerovi, který zavěsil pod víko prostějovské branky. Kadaň tak porazila Prostějov 3:0, Jan Strmeň podruhé udržel čisté konto.

20.kolo, sobota 1.11.2014
Sportovní klub Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov  3:0  (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Berlev (Pavlas), 23. Kadlec (Bartejs), 47. Hammerbauer (L.Novák, Hlava). Rozhodčí: Würtherle – Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:8, navíc Hlava (KAD) 5+KO, Kovařík (PRO) 5+KO. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 38:20. Průběh utkání: 3:0.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Mouček) – Stehlík, Mazanec, Trefný, Szathmáry, Bartejs, Pavlas, Opalek – Jíra, Chlouba, Ton – Novák J, Hejcman, Novák L – Kadlec, Kůs, Berlev – Lehnert, Hammerbauer, Hlava
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Vydržel) – Kolibár, Roupec, Řezáč, Skřivánek, Matyáš, Jedlička, Malý – Indra, Meidl, Kajaba – Coufal, Luňák, Kovařík – Stejskal, Duba, Ciencala – Kuncek, Padělek

Do zápasu vstoupili lépe domácí. Aktivní hrou si po třech minutách hry vynutili přesilovou hru, kterou také využili. Na modré čáře zůstal volný Berlev, jehož střela se štěstím propadla za Šimbochova záda. Hosté se snažili odpovědět, Roupec v přesilové hře dvakrát prověřil domácího brankáře. Domácí byli nebezpeční zejména při přesilových hrách, chybělo však přesné zakončení. Ve 13. minutě střílel Kadlec, jeho střelu zablokoval jeden z bránících hráčů, a tak skončila nad brankou. V 17. minutě se ke střele dostal Szathmáry, Šimboch však na střelu dobře viděl a dokázal zareagovat. Dvě minuty před koncem dostali domácí výhodu další přesilové hry a Šimboch jen se štěstím odolával. Deset sekund před koncem se po pohledné kombinaci dostal k puku Kůs, puk mu přeskočil hokejku a jeho střela tak skončila vedle odkryté branky.

I do druhé čísti vstoupili aktivněji domácí. Po dvou minutách hry se po nahození probíjel před branku Chlouba, na poslední chvíli byl odstaven obráncem. O půl minuty později už se domácí dočkali. Bartejs našel přesnou přihrávkou z vlastního pásma Kadlece, který ujel hostující obraně a přesnou střelou nedal Šimbochovi šanci. Prostějovští se snažili udržet nápor domácích a hra se viditelně přiostřila. V 30. minutě byli po konfliktu u střídaček vyloučení Stehlík a Duba za hrubost. Když byl o několik okamžiků později vyloučen Szathmáry, otevřela se před hosty slibná výhoda 4 na 3. I přes dobrou kombinaci si nedokázali vypracovat vážnější příležitost. I domácí zvolnili tempo a k vidění byli především tvrdé zákroky na obou stranách a boj o střední pásmo. Ve 38. minutě se první formace Jestřábů dostala před Strmeně a dostala domácí pod tlak. Ten ukončil až Strmeň zalehnutím puku ve strkanici u pravé tyče. Tlak hostí byl ukončen faulem a domácí přesilovou hrou, ve které si kadaňští pohlídali konec druhé třetiny.

Prostějov ani tentokrát nezachytil domácí nápor v první polovině třetiny. Ve 44. minutě ujel na pravém křídle Lehnert, tváří v tvář brankáři pouze přestřelil. Vzápětí se k puku dostal Chlouba, Šimboch si s jeho střelou z bezprostřední blízkosti poradil. Když už to vypadalo, že se hosté dostávají do hry, přišel zkrat. Tři hráči hostí popadali v levém rohu kluziště, domácí ujeli do přečíslení 4 na 2 a po ukázkové kombinaci zakončil Hammerbauer do odkryté klece. V 51. minutě si hosté, alespoň podle domácích hráčů, počínali příliš agresivně před Strmeněm a situace vyústila v pěstní souboj mezi Hlavou a Kovaříkem. Oba bijci shodili rukavice a vysloužili si trest do konce utkání. Hra se poté uklidnila, oba celky spíše dohrávali zápas. Dvacet sekund před koncem byla potrestána hráčská lavice Jestřábů za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí se pokoušeli o přidání čtvrté branky. Nejblíže byl Chlouba, který ani tentokrát neuspěl před odkrytou brankou. Domácí si tak po přesvědčivém výkonu odnášejí 3 body za výhru 3:0.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (trenér SK Kadaň): Všichni víme, v jaké situaci se Prostějov nachází. Přesto se v Kadani prezentoval sympatickým výkonem, dřel, hráči bojovali a byli nebezpeční. Nás podržel brankář Strmeň, jakákoliv nepozornost mohla být pro nás velkou komplikací. Po druhé brance jsme se konečně uklidnili. Celkově to byl vyrovnaný zápas a my jsme rádi, že jsme ho zvládli. Skvěle nám v týmu pracují mohykáni staršího ročníku, jejich spolupráce v týmu je opravdu výborná.