Kadaň dobyla KV Arénu a Vary tak nestačily ani na chomutovský "B" tým

Jakub Coufal, Jakub Holubec | 04.08.2011 | |

Kadaň dobyla KV Arénu a Vary tak nestačily ani na chomutovský

K a d a ň - Po jasné domácí výhře nad Litoměřicemi zajížděli Kadaňští navštívit nedalekého extraligového kolegu do Karlových Varů. Od začátku se hrál vyrovnaný hokej, avšak skóre tomu nenapovídalo. Zásluhou využitých šancí vedla Energie po 1. třetině už 3:0. Kadaň se přesto nevzdávala, neustále zlepšovala svou hru, až se v poslední části dočkala. Po gólu naděje Severočeši výrazně ožili a zvýšená aktivita nesla ovoce. Po 2 tyčkách Kadaň zaslouženě vyrovnala a v zápětí přidala dokonce vítězný gól na 3:4. Karlovarští tak po prohře v Chomutově nevyhráli ani na druhý pokus.

2.kolo, čtvrtek 4.8.2011
HC Energie Karlovy Vary - Sportovní klub Kadaň  3:4  (3:0, 0:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 3. T. Klíma (Melenovský), 4. Bartánus (Zaťovič), 19. Kuběna (T. Klíma) - 42. Schmidt (Szakal), 49. Mála (Stehlík), 55. Boušek (Szakal, Malinský), 56. Boušek. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: 0:0. Diváci: 1500. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:4.
HC Energie Karlovy Vary: Benda (Závorka) - Gulaši, Parýzek, Přindiš, Látal, Rohan M., Grundling, Prošek "C", Zucker, Zaťovič, Schusser, Polák, Rohan T., Bartánus, Kuběna, Kupec, Melenovský, Klíma T., Surovka, Vachovec, Klíma L.
Sportovní klub Kadaň: Jarina (Kaššák) - Malinský, Tomeček, Trefný, Mazanec, Szakal, Schmidt, Zmeškal, Višňák, Skořepa, Fiala, Boušek, Ton, Charousek, Freiberg, Stoklasa, Mikšovič, Novák, Mála, Stehlík, Bursík.

Přestože šlo o přátelský duel, oba týmy do něj vstoupily s tvrdostí jako by šlo o finále extraligy. Začátek lépe vyšel domácím. Hráči Kadaně se hned na úvod dostali pod tlak a po dvou minutách už prohrávali. Tomáš Klíma si najel mezi kruhy a tvrdou ranou prostřelil hostujícího gólmana. Neuběhla ani minuta a bylo to o dvě branky. Energie hrála přesilovku a Marek Bartánus se dostal po střele od modré k dorážce, kterou snadno proměnil ve druhou trefu. Hra se poté trochu zklidnila, hosté se snažili kombinovat, ale Karlovarští se bránili bez potíží. K nadějné střele se dostal Novák, Benda však kotouč s obtížemi vyrazil. Převládala ale defenzivní hra, střely od modré nedělaly oběma brankářův větší problémy. Minutu před koncem třetiny přišel další šok pro hosty. Pavel Kuběna zůstal nepokrytý před brankou z úhlu propálil Jarinu.

I druhou třetinu začali domácí aktivněji, hosté ale brzy převzali otěže a ohrožovali branku Energie nebezpečnými akcemi. Novák našel před Bendou volného Stoklasu, jeho teč ale karlovarský gólman zneškodnil. A poradil si i s dělovkou Fialy. Na druhé straně se zjevil sám před kadaňskou klecí Zaťovič, Jarina si ale s jeho střelou poradil. Domácí obránci poté zabránili gólu, když zablokovali Bursíkovu hůl, na které už měl hostující útočník skoro jistou branku. Na konci druhého dějství se divákům v KV Aréně ukázal také navrátilec Marek Melenovský. Nejprve trefil z těsné blízkosti tyčku, napodruhé ho zase výborným zákrokem zastavil gólman Kadaně.

Hosté nehodlali nic vzdát a za svou snahu byli odměněni v poslední třetině. Tomáš Schmidt ve 42. minutě vystřelil od modré a kotouč skončil v síťi. Další šanci měl Mála, jeho pokus ale zneškodnil brankář Benda. Domácí se moc nedostávali do hry a Kadaň toho využila. František Mála dostal přesný pas a z těsné blízkosti překonal domácího gólmana. Další šance měli Stehlík a Mikšovic, oba dva ale ztroskotali. Energie se nemohla dostat do tempa a doplatila na to. Ladislav Boušek dostal přihrávku před prázdnou klec a nemýlil se. O chvíli později si Boušek najel před branku, dostal nahrávku zpoza brány a dostal Kadaň poprvé v zápase do vedení. Domácí tým se ještě snažil ze všech sil vyrovnat, zkusil to i bez brankáře, hosté ale svůj náskok uhájili.

Jakub Holubec

Mikuláš Antoník (SK Kadaň): Po zápase jsme spokojeni. Po první třetině to ale vypadalo jinak. To jsme byli zralí na ručník. Kluci byli hodně nervózní a já jsem je nabádal k tomu, aby byli klidnější. Veliká část jich kdysi v Karlových Varech působila a nebo tady dokonce vyrostla. Moc se chtěli předvést. V přesilovce ve třetí třetině jsme trochu zamíchali se sestavou a vyplatilo se nám to.

Václav Baďouček (HC Energie K. Vary): Moje hodnoceni je velice špatné. Nám se takovéto věci nesmí stávat. Natož proti soupeři jako s námi hrál. Tím nechci snižovat kvalitu hráčů, kterou Kadaň má. Hokejisté, které se momentálně ucházejí o místo v Energii se potencionálně ucházejí o místo v sestavě Kadaně, jelikož to je nás partnerský klub. Pokud budou hráči takto přistupovat k zápasům, tak se může stát, že nebudou mít místo ani u Mikuláše Antonika.