Kadaň dala Olomouci lekci z produktivity

Filip De Bolle, Martin Gahler, Coufal, Novotný | 06.11.2010 | |

Domácí získali důležité tři body, když porazili Olomouc 3:0. Hosté sice ještě v 55. minutě sahali po bodech, poté ale dostali v rozmezí jedné minuty dvě branky a hosté tak jedou na Hanou s prázdnou.

16.kolo, sobota 6.11.2010
Sportovní klub Kadaň - HC Olomouc  3:0  (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Mikšovic, 55. Charousek (Balázs), 56. Boušek (Kadlec). Rozhodčí: Pavlovič - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc Kadlec (KAD) 10 minut za vražení zezadu, OK za opuštění hráčské lavice během šarvátky, Kucharczyk (OLO) 5 + OK za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 590. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 3:0.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Schmidt, Trefný, Szakal, Hlubuček, Muřík, Mazanec, Přindiš, Zmeškal - Eiselt, Mikšovic, Boušek - Balázs, Charousek, Bursík - Ton, Rohan, Freiberg - Kadlec, Novák.
HC Olomouc: Žigárdy - Bořuta, Ondrušek, Záhorovský, Janáček, Koma, Nedbálek, Bartoň, Lhotský - Zbořil, Ministr, Pekr - Vyrůbalík, Polodna, Řípa - Domin, Kucharczyk, Haluza - Černý, Brančík, Smejkal.

První třetina nabídla opatrný hokej. První vážnější šanci přinesla až 7. minuta, kdy si do dobré pozice najel nejprve Eiselt a z následného protiútoku ze stejné pozice střílel Ministr. O 2 minuty později nastřelil Ondrušek tyč. V čase 10:04 projel obranou Mikšovic a nechytatelnou ranou pod břevno otevřel skóre.

Pro Olomouc mohlo být hůře, ale Tonův únik vychytal Žigárdy. Poté se před brankou objevil Kucharczik, ale jeho slabou střelu Závorka lehce chytil. V čase 16:20 měli domácí přesilovku 5 na 3, ale nevyužili jí. A v čase 18:39 dali domácí druhý gól. Branka však nemohla být uznána, protože puk se do sítě dostal až po přerušení hry.

Druhá třetina nabídla nezáživný hokej. Na první vážnější střelu se čekalo až do 34. minuty, kdy si před bránu dojel Trefný. Žigárdy ho ale vychytal. Na druhé straně promáchnul Záhorovský před poloprázdnou bránou. Třicet sekund před koncem se Olomouci podařilo vyrovnat. Branka ale nebyla uznána, protože puk byl do branky kopnut.

Poslední část začala Olomouc velice aktivně. Nebezpečné střely Lhotského a Polodny dokázal Závorka vychytat. Olomouc byla lepší, ale kadaňští obránci blokovali a skákali do střel. A z první větší šance udeřili. Charousek v úniku 2 na 1 přihrál Balázsovi, ten mu puk vrátil a Charousek dorazil puk do odkryté branky. A o minutu později po chybě obránce ve středu hřiště získat puk Boušek a samostatný únik zakončil přesnou ranou nad vyrážečku. Závěr zápasu byl zkalen Kucharczikovým nájezdem do kadaňského útočníka, když ho nejprve zezadu povalil a poté do něj začal mlátit.

Filip De Bolle

Petr Fiala (trenér Olomouc): Průběh zápasu byl vyrovnaný, ale naše impotentnost hlavně ve 3. třetině, kdy jsme nedali několik šancí, skončila přirozeně naším neúspěchem. Kadaň naopak góly dávala, proto zůstaly 3 body tady.

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Dneska se hrálo hodně těžké utkání, které bylo vlastně o 6 bodů. Hodně důležitá byla naše první branka, poté jsme hráli velice zodpovědně. V závěru bylo dobře, že jsme odskočili a nemuseli tak bránit jednogólové vítězství, což by bylo těžké na psychiku. Dneska nás v několika situacích podržel gólman, ale i kluci dneska makali a bojovali, za co jim musím poděkovat.

Štefan Žigárdy (brankář Olomouc): My jsme dneska nebyli moc kousaví dopředu. Kadaň nás vyškolila hlavně v tom, že měla šanci a dala víc gólů.

Ladislav Boušek (útočník Kadaň): My jsme věděli, že přijede mužstvo, které nás v prvním kole docela šťastně porazilo, tak jsme jim to chtěli vracet a věděli jsme že to s nima nebude lehký zápas. Řekli jsme si, že do toho musíme jít zodpovědně a myslím si, že jsme dnes splnili co to trenér chtěl. Samozřejmě tam nějaké chyby byly, ale soupeř toho moc nepředvedl a jsem rád že jsme ten zápas zvládli a vyhráli.