Kadaň čtyřikrát vedla, přesto v Benátkách padla

Kateřina Kundertová | 31.08.2017 | |

Kadaň čtyřikrát vedla, přesto v Benátkách padla

B e n á t k y n/J / K a d a ň - Trhači odjeli k poslednímu venkovnímu utkání přípravy do Benátek nad Jizerou, kde odehráli již deváté střetnutí před zahájením WSM Ligy. Po dvou vyrovnaných třetinách, po nichž svítilo skóre 3:3, se šlo do třetí periody od nuly. V posledním dějství šla Kadaň počtvrté v zápase do vedení, ale domácí přidali dva góly a rozhodli deset vteřin před koncem základní hrací doby.

 
0.kolo, čtvrtek 31.8.2017
HC Benátky nad Jizerou - SK Trhači Kadaň  5:4  (2:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Kunst (Chrtek), 7. Jeník (Husa), 33. Jeník, 54. Psota (Jeník, Husa), 60. Wiencek – 2. Tupý (Trefný), 6. Macháček (Kulich, Šišolák), 31. Lidák (Hlaváček), 45. Tůma (Wágner, Rindoš). Rozhodčí: Macháč – Kovačík, Záhora. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 102. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.
HC Benátky nad Jizerou: Kořenář – Husa, Maier, Havlín, Kunst, Tržický, Bednář, Starosta – Hrníčko, Chrtek, Dlouhý – Jeník, Veselý, Psota – Teplý, Kuťák, Wiencek – Průžek, Nezbeda, Burda.
SK Trhači Kadaň: Pavlát – Novák, Cestr, Chalupa, Černý, Hlaváček, Trefný, Hierman, Lidák – Tůma, Wágner, Rindoš – Rob, Hlava, Hejcman – Adámek, Tupý, Krejčiřík – Macháček, Kulich, Šišolák.

Komentář k zápasu

Trhači vstoupili do utkání dobře, jelikož se už po necelých dvou minutách prosadil Jiří Tupý, který poslal puk přesně k pravé tyčce – 0:1. Rychlá odpověď přišla z hole Vratislava Kunsta, jehož první střelu vyrazil Dominik Pavlát jenom před sebe, odkud už se střelec nezmýlil – 1:1. V šesté minutě vrátil vedení na kadaňskou stranu Aleš Macháček dorážkou z hranice brankoviště – 1:2.

Opět přišlo brzké vyrovnání, rychlou střelou se prosadil Jan Jeník, který upravil na 2:2. Ve druhé polovině třetiny nejprve Radek Veselý trefil v ideální pozici brankáře Trhačů do masky, poté Darek Hejcman vystihl rozehrávku a orazítkoval tyčku. V dalším průběhu hrály Benátky nad Jizerou dvě přesilovky, které se na 21 vteřin protnuly, přesto ale domácí gól nepřidali.

Na začátku prostředního dějství byl vyloučen debutant v seniorském hokeji Ondřej Šišolák, jehož nedovolený zákrok domácí nepotrestali. O chvíli později Dominik Hrníčko vybojoval puk pro Ondřeje Chrtka, který netrefil prostor mezi třemi tyčemi a za pár momentů byl vyloučen za vysokou hůl. V početní výhodě šli Trhači potřetí do vedení, když vyražený puk doklepl do sítě Patrik Lidák – 2:3.

Radost svěřencům Roberta Kašeho a Kamila Koláčka dlouho nevydržela. Po necelých dvou minutách srovnal druhou přesnou trefou v zápase Jan Jeník, jehož nahození z těsné blízkosti propadlo za Pavlátova záda – 3:3. Další gól měl na holi Matěj Psota, jenž překonal kadaňského brankáře mezi betony, ale puk minul tři tyče. Následující přesilovka domácích se opět na pár vteřin znásobila, přesto ji Benátky nad Jizerou nevyužily, a tak se ve třetí části začínalo nanovo.

Hned v počátku poslední dvacetiminutovky ujel Matěj Psota, který ale na Dominika Pavláta nevyzrál. Na druhé straně těsně po buly pálil Tomáš Adámek pouze do Josefa Kořenáře. Poté, co Luboš Rob nevyzrál střelou mezi betony, se prosadil v úniku rychlým blafákem Martin Tůma – 3:4. Ve 49. minutě byl František Wágner v úniku faulován, za což sudí nařídili trestné střílení, které mladý forvard neproměnil.

V 54. minutě Benátečtí počtvrté srovnali. Na konci úniku Jan Jeník přihrál přes celou šířku na najíždějícího Matěje Psotu, který mířil přesně – 4:4. Rozhodnout mohl v 59. minutě Darek Hejcman, jenž ale tváří v tvář benáteckému gólmanovi neuspěl. V čase 59:50 skóroval Peter Wiencek, který využil zastíněného pohledu kadaňského brankáře a strhl vítězství na stranu Benátek nad Jizerou, které si připsaly druhé vzájemné vítězství – 5:4.

Kateřina Kundertová

Ohlasy trenérů

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): „Znovu to byl těžký zápas. Soupeř byl velmi nebezpečný z protiútoků, ale my jsme hráli docela dobře ofenzivně. Byla tam velmi nápaditá hra. Těžké to bylo rovněž v tom, že jsme celý zápas dotahovali a jsem strašně rád, že máme charakterově silné mužstvo, které se snaží hrát dobře za každého stavu. Vždy jsme dokázali náskok soupeře smazat a nakonec se k nám přiklonilo i štěstí. Jsme velmi rádi, že jsme tento dobrý a těžký zápas zvládli.“

Robert Kaše (SK Trhači Kadaň): „Byl to kvalitní přípravný zápas, podobně budou tyto mladé týmy hrát i mistrovská utkání. Hrálo se nahoru-dolů, což se muselo divákům líbit. Pochopitelně při takovém utkání se občas nějaká chybička udělá. Je škoda, že jsme proti Benátkám v přípravných zápasech podruhé vedli, avšak vždy odešli poraženi.“

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM