Jihlava přerušila kadaňskou neporazitelnost

Jakub Coufal | 10.12.2008 | |

K a d a ň - Po 7 vítězstvích si Severočeši věřili na další bodový zisk. Jihlava přijela do Kadaně s trpělivou hrou doprovázenou zodpovědnou obranou. Po bezbrankové a opatrné 1. části prinesla branky až 2. třetina. Během 34. minuty se trefily oba celky a do kabin se šlo opět za nerozhodného stavu. V poslední dvacetiminutovce se čekalo na rozhodující chybu. Ta přišla ze strany domácí obrany, když zapomněla na Balána. Jihlava si vedení v závěru zápasu pohlídala a pokaždé ještě stihla odskočit na rozdíl 2 branek. Konečný účet zápasu se zastavil na skóre 2:4.

31.kolo, středa 10.12.2008
Sportovní klub Kadaň - HC Dukla Jihlava  2:4  (0:0, 1:1,1:3)
Branky a nahrávky: 34. Freiberg (Derfler, Polanský), 58. Pospíšil (Polanský, Kocek) - 34. Ficenc (Krupka, Balán), 47. Balán (Ficenc, Bakus), 52. Man (Balán, Martinka), 60. Bakus (Ficenc, Hodek). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 245. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakal, Zmeškal, Pospíšil, Kramár, Mašek, Kloz, Kocek, Rudovský, Šíp, Balázs, Polanský, Derfler, Freiberg, Zika, Rybecký, Kajer, Pražák, Stehlík, Chyba, Ton.
HC Dukla Jihlava: Řehoř - Říha, Man, Krupka, Hanzal, Bakus, Dolníček, Hradecký, Bezděk, Hodek, Balán, Suk, Jonáš, Malena, Andersons, Martinka, Ficenc, Kašpar, Novák.

Poklidná 1. třetina branku nepřinesla

V pozvolném úvodu klání vyzkoušel pozornost Řehoře ve 3. minutě Rybecký střelou přes obránce. Dukla o minutu později zahrozila mnohem nebezpečněji. Samostatný únik Mana musel řešit Hanuljak vypíchnutím na poslední chvíli. Přesto u jediné šance ze strany Jihlavy nedzůstalo. Dukla měla v zahajovací části více ze hry, což dokazovala nebezpečně vyhlížejícími akcemi. Obrana Severočechů byla na druhé straně plně koncentrovaná a k odvrácení útočných hrozeb ji často pomáhaly nepřesnosti v rozehrávce Jihlavy.
V polovině dvacetiminutovky se blýskla Kadaň závarem před Řehořem, přesto se žádný z útočníků nedokázal prosadit. Ve 12. minutě následovala obdobná situace před brankou hokejistů z Vysočiny, avšak Derfler promáchl puk před ne zcela zaplněnou brankou. I zbytek třetiny se nesl v poklidném duchu, zápasu zatím dominovaly obrany obou celků a časté nepřesnosti v kombinaci. Do kabin se tak šlo bez změny na ukazateli skóre.

Dukla se z vedení nestihla ani zaradovat

O největší vzruch na začátku prostřední části se postaral Novák, když si málem srazil puk do vlastní sítě. Opravdové šance se stadion dočkal ve 24. minutě, kdy Zmeškal pálil jen těsně vedle tyče Řehořovy svatyně. Kadaň hrála očividně aktivněji a také se častěji dostávala do útočného pásma, kde přidělávala notné starosti obraně hostů. Výraznější akce se Jihlava dočkala ve 28. minutě kdy Balán vypálil od modré přímo do Hanuljakovy lapačky. Z protiútoku dostala Kadaň puk do brankoviště Dukly, puk již mířil za brankovou čáru, přesto hru přerušil zavčasu hvizd sudího.
V čase 33:04 se poprvé měnilo skóre. Hosté dokonale rozebrali domácí obranu a pro Ficence již nebyl problém zakončit do odkryté klece. Na pohledné kombinaci se podíleli také Hradecký s Balánem – 0:1.
Sotva si Jihlavští užili chvíli slávy, už bylo srovnáno. V čase 33:51 se nejrychleji při závaru v Řehořově území zorientoval Freiberg, čímž využil signalizovanou výhodu. Bod za asistence si připsali Derfler s Polanským – 1:1.
Ve zbylé části třetiny se další rozsvícení červeného světla nekonalo. Blíže k vedení měli opět hosté, když v 38. minutě uzavřeli Kadaňské v jejich obranném pásmu. Protože Balázs dokázal sebrat puk a bezpečně ho vyvézt do klidných vod, byl stav po 40 minutách vyrovnaný 1:1.

Jihlava trpělivou hrou rozhodla

Hned z kraje poslední dvacetiminutovky vystřelil prudce Balázs, ale jeho dělovku v brankovišti nikdo netečoval. V 43. minutě ujeli Severočeši v nájezdu 2 na 1. Slibně vypadající akci přerušil Řehoř špičkou betonu. Hráči z vysočiny se nenechali zahanbit a také se ujali útočných opratí. V 44. minutě dokonce Říha netrefil poloprázdnou branku.
Přesto hosté v čase 46:48 udeřili. Obrana Kadaně zapomněla na Balána, který po přihrávce od Bakuse mířil k Hanuljakovi nikým neohrožován a zkušeně proměnil – 1:2.
Místo tlaku Kadaně přišel nápor Jihlavy, která se s chutí drala za pojistkou náskoku. Aktivní hra Dukly přinesla hostům kýžené ovoce v čase 51:12, kdy šikovně tečoval puk Man. Rychlou kombinační akci s ním sehráli Martinka s Balánem – 1:3.
Severočeši se sice snažili s výsledkem něco vytvořit, přesto nebezpečněji působila Jihlava. Ve snaze domácích vstřelit kontaktní gól se hosté dostávali často do různých přečíslení.
Naděje se Kadaň dočkala v čase 57:05 po využité přesilovce. Po přihrávkách Kocka s Polanským vypálil z mezikruží Pospíšil2:3.
Při závěrečné power-play Severočechů zpečetil vítězství Dukly Bakus po přihrávce Ficence – konečný stav duelu 2:4.