Důležité utkání se nevyvedlo, tři body má Most

Miroslav Lučan, Robert Kysela | 22.12.2007 | |

Těsným porážkou 2:1 s HC Most završil A-tým SK Kadaň zápasovou šňůru v tomoto kalendářním roce. Most ani Kadaň na tom nejsou bodově zrovna nejlépe a tak se očekávala spíše taktická bitva, založená na pevných obranách, než pěkný útočný hokej. Už v první třetině se tato prognóza začala vyplňovat. Oboustranně opatrný hokej přerušila v první třetině až pohotová přesilovková střela Kaštáka, znamenající domácí vedení. Ani ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil a domácí odskočili brankou Koláčka na dvoubrankový rozdíl. Stačilo zaváhání v zadních řadách Mostu a Polanský pět minut před druhou sirénou snížil. V závěrečné části to byli hosté kteří museli přebrat aktivitu na své hokejky, ale mostecká defenzíva v čele s brankařem Volkem odolala a Most si tak připsal důležité tři body.

32.kolo, sobota 22.12.2007
SK HC Baník Most - Sportovní klub Kadaň  2:1  (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Kašťák (Koláček), 28. Koláček (Kudrna, Kaltenböck) - 35. Polanský (Bauer). Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:9 navíc Buďa (Kadaň) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 480. Střely na branku: 30:24. Průběh utkání: 0:0,2:0,2:1.
SK HC Baník Most: Volke (Fiala) - Kaltenböck, Trončinský, Szakál, Plaček, Kocek, Šulc, Charousek,Martínek - Kašťák, Koláček, Kudrna - Míka, Postl, Metlička - Nekvinda, Kováč, Kloz - Nedrda, Pinc, Zaťovič
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Stejskal) - Poživil, Spitzer, Vaněček, Hlavatý, Hlubuček, Pospíšil, Kloz - Polanský, Fink, Chyba - Buďa, Vrtek, Kajer - Pražák, Derfler, Bauer, Kýhos, Veverka, Hlusička - Kadlec

Úvodní minuty utkání přinesly opatrný hokej a nepřesné zastřelování střelců obou stran. Již po 24 vteřinách nepřesně střílel domácí Kudrna, na druhé straně ho ve třetí minutě napodobil Poživil. V páté minutě vyzkoušel Volkeho od modré Vaněček a o několik vteřin později střílel Kloz zblízka jen vedle Hanuljakovy klece. V sedmé minutě odmítl vstřelit úvodní gól zápasu Chyba, po závaru v domácím obraném pásmu nedokázal trefit odkrytou horní polovinu mostecké svatyně. Na druhé straně v přečíslení 2 na 1 přihrávku Postla neusměrnil Míka a ani Kockova střela od modré v kadaňské síti neskončila. O dvě minuty později akci Polanský - Chyba likviduje Volke. V 11. minutě v dohrávce přesilové hry při vyloučení Budi, dlouho bojoval za Hanuljakovou brankou Koláček s kadaňskými zadáky až našel přihrávkou před brankou volného Ondřeje Kašťáka a ten pohotovou střelou zblízka překonal brankaře hostů. Domácí branka povzbudila a do konce třetiny převzali iniciativu na svoji stranu. Několikrát střílel od modré Plaček, pozornost Hanuljaka vyzkoušel i Szakál, střela Metličky jen o chloupek minula horní část branky. Hosté se jen branili i za cenu nedovolených zákroků a tak počet vyloučených na jejich straně po první třetině narostl na číslo 4.

V závěru první a na začátku druhé třetiny hráli hosté ve třech a i když se po celý čas přesilovka odehrávala v jejich obraném pásmu, Most dvojnásobnou výhodu využít nedokázal. Ve 23. minutě mohl vyrovnat Kajer, ale stejně jako o chvilku později Bauer, slibnou brankovou příležitost neproměnil. Stoupající tlak hostů umocnila ještě přesilová hra po hákování Postla, ale domácí se ubránili. Ve dvacáté sedmé minutě se snažil před Volkeho brankou prosadit Polanský, ale mostecká obrana byla pozorná. O minutu později udeřili opět domácí. Kudrnovu střelu vyrazil Hanuljak jen před sebe a zkušený Kamil Koláček již věděl, jak propasírovat puk do kadaňské branky. V polovině utkání zkoušel zvýšit Zaťovič, jeho střela zapěstím si však nenašla prostor mezi tyčemi a skončila mimo. Ve 33. minutě v přesilové hře, několikrát tvrdě od modré vypálil Martínek, ale jinak domácí nic nevymysleli. Za další dvě minuty se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Více prostoru na ledě a nedůslednosti domácích zadáků využil Tomáš Polanský a střelou pod víko Volkeho branky snížil na 2:1. Vyrovnat mohl o několik sekund později Hlavatý, jednobrankové vedení domácích naopak v závěru druhého dějství mohli pojistit Postl a po něm Míka.

Na začátku třetího dějství se neprosadil dnes střelecky aktivní Postl. Vyrovnání měl na hokejce Polanský. S ubíhajícím časem se domácí postupně stahovali do obraného pásma, s cílem za každou cenu ubránit jednobrankové vedení. Hosté naráželi na dobře bránící domácí hráče, kteří se v krajním případě nerozpakovali vyhazovat puk na zakázané uvolnění. Co nezachytila obrana polapal Volke. Ani v přesilovce se domácí dopředu moc netlačili, aby případná chyba nedala hostům šanci k rychlému brejku. Kadaňská šance tak přišla až pět minut před koncem třetí třetiny. V přesilové hře mohl vyrovnat Chyba, ale sám před Volkem nezpracoval dobře puk. V závěru už hosté ve snaze o vyrovnání otevřeli hru. To mohli využít ke zvýšení náskoku domácí hokejisté, ale Kašťák ani v poslední minutě v sólové akci Míka již stav 2:1 nezměnili. Most si tak připsal důležité tři body, bodově se dotáhl na šestý Havlíčkův Brod a na páté místo, které prozatím okupuje náš tým SK Kadaň mu schází pouhé tři.

Robert Kysela, Miroslav Lučan, Martin Gahler

Jan Peroutka (HC Most) :
Myslím, že jsme byli v dnešním utkání jasně lepším týmem, ještě spousta šancí jsme neproměnili, když soupeř snížil na 2:1, tak jsme si prošli takovou menší krizí, ale vyrovnání jsme nepřipustili. Kluci to odbojovali podle mých představ, jsme spokojeni. Ještě bych chtěl všem fanouškům popřát Veselé Vánoce, šťastný Nový rok a budeme se na ně těšit zase v lednu v hojnějším počtu, než doposud.

Miroslav Novák (SK Kadaň) :

Dnešní zápas se mi těžko hodnotí, chtěli jsme v Mostě vyhrát aspoň za 2 body, bohužel se to nepovedlo, takže je to zklamání. Opět nám nešly přesilovky i když jich moc nebylo, soupeř aspoň jednu využil, my nikoliv, to je náš dlouhodobý problém. V průběhu zápasu museli odstoupit 3 beci, takže jsme dohrávali jenom na 4 lidi vzadu, nepřálo nám štěstí, soupeř byl dnes lepší, vyhrál zaslouženě.