Do nové éry vstoupila Kadaň výhrou 4:1 nad Třebíčí

Filip De Bolle | 12.12.2015 | |

K a d a ň - Kadaň do zápasu vstoupila aktivněji a po 16 minutách se ujala vedení zásluhou Vrány. Poté se na branku čekalo až do závěrečné třetiny, kdy nejdříve Vrána přidal svou druhou branku, poté se hostům podařilo snížit. Domácí rozhodli 5 minut před koncem, když trestné střílení proměnil Kverka a poté Kadlec nekompromisní střelou upravil skóre na konečných 4:1.

33.kolo, sobota 12.12.2015
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  4:1  (1:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 16. Vrána (Trefný, Hejcman), 48. Vrána (Vaněk, Drobný), 54. Kverka (TS), 56. Kadlec (Hlava, Hejcman) – 50. Wasserbauer (Bilčík). Rozhodčí: Smitka – Čížek, Svobodová. Vyloučení: 2:5, navíc Erat(TRE) do konce utkání. Využití: 0:0. Diváci: 840. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 4:1.
Sportovní klub Kadaň: Čech (Dvořák) – Charousek, Tejnor, Szathmáry Trefný, Rohan, Drobný, Černý – Sloboda, Kaše, Chrpa – Hlava, Hejcman, Kadlec – Vrána, Kverka, Vaněk – Ringler, Šťovíček, Huňady
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář (Svoboda) – Malena, Bartoň, Niko, Štindl, Bilčík, Přibyl, Šaur – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Pekr – Wasserbauer, Miškovský, Zohorna – Šik, Čech, Psota

Do první šance utkání se dostali domácí hokejisté. Střela Antonína Drobného se odrazila před Lukáše Vránu, kterému se ale odkrytou branku trefit nepovedlo. O deset minut později, v šestnácté minutě se Lukáš Vrána již prosadil. Karlovarský odchovanec tečoval střelu Jiřího Trefného, kterou Šindelář nemohl zachytit. Aktivita Kadaně pokračovala i ve druhé třetině. Kadlec s Hlavou ujížděli do protiútoku, ale ten nebyl vyřešen ideálně. První velkou šanci hostů měl Švec, ale toho v úniku nakonec odzbrojili domácí obránci.

Hokejová podívaná začala ve třetí třetině. Po osmi minutách uběhnutých z této periody se prosadil podruhé v utkání Lukáš Vrána, který z úhlu propálil Šindeláře. Přesně po dvou minutách a jedné sekundě snižoval hostující Jan Wasserbauer, jenž překonal domácího brankáře střelou pod víko. Kadaňští ovšem nenechali nic náhodě a přidali další dvě branky. Jaromír Kverka byl v úniku faulován, a tak měli domácí výhodu trestného střílení, který sám faulovaný proměnil a vrátil svému celku dvoubrankové vedení. Netrvalo to ani dvě minuty a Kadaň se radovala počtvrté. Nicolas Hlava našel volného Martina Kadlece, který dal branku a uzavřel skóre utkání.

David Panuška

Jaroslav Beck (SK Kadaň):Další zápas, zase nové složení, nová sestava. Bylo strašně těžké se rychle připravit, čekal nás těžký soupeř. Šli jsme do zápasu s respektem, ale věděli jsme, co chceme, jak na to a myslím si, že se nám to podařilo do puntíku splnit. S podporou Jakuba Čecha v brance jsme to zvládli.

Radek Novák (asistent trenéra SK Horácká Slavia Třebíč):
V první půlce utkání byli domácí důraznější v předbrankovém prostoru, dostali nás pod tlak. My jsme se potom dostali do dvou šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Ve třetí třetině jsme to chtěli trochu otevřít, nicméně jsme dostali branku po chybě v obranném pásmu. Pak přišlo trestné střílení a čtvrtá branka, to už šli domácí do otevřené obrany. Zasloužená výhra domácích.