Další prohra, Jihlava nad naše síly

Redakce | 12.02.2004 | |

Po prohře s Chomutovem nás porazil další silný soupeř. Silná Jihlava trestala naše chyby, střelcům se nedařilo.

17.kolo, středa 12.11.2003
HC Dukla Jihlava - Sportovní klub Kadaň  4:2  (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 7. Ševčík (Staněk, Kaňkovský), 27. Bakus (Kolafa), 50. Rytnauer (Bakus, Hlouch), 60. Šmarda - 30. Kajer (Pech, Pelán), 53. Pech (Vilášek, Kajer). Rozhodčí: Skoupý - Packa, Flegl. Vyloučení: 7:8, navíc Vilášek 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1980.
HC Dukla Jihlava: Suchan - Ševčík, Staněk, Kubeš, Šefčík, Šmarda, Morava, Kolafa - Hlouch, Bakus, Sklenička - Rytnauer, Havel, Altrichter - Cmunt, Kaňkovský, Říha - Adamec, Lazorišák, Padělek
Sportovní klub Kadaň: Fikrt - Řezníček, Vilášek, Kivoň, Toms, Punčochář, Klaus, Hlavatý - Stavenský, Kuchler, Polanský - Pelán, Pech, Kreuzman - Fořt, Kašík, Majer - Müller

Ten, kdo se rozhodl strávit středeční večer na Horáckém zimním stadiónu při sledování utkání Jihlava - Kadaň, zřejmě nelitoval. K vidění bylo totiž střetnutí, ve kterém obě mužstva vsázela na útočné pojetí a které přineslo velkou řadu šancí na obou stranách.

První branky se diváci dočkali už v 9. minutě. Při přesilové hře dorazil za záda kadaňského gólmana Fikrta puk Karel Ševčík, 1:0. Stejný hráč byl i u druhého výrazného momentu první třetiny. Chybnou rozehrávku jihlavského Havla v 11. minutě zachytil hostující Pelán, kterého zastavil obránce domácího týmu Ševčík jen za cenu faulu, a rozhodčí Skoupý nařídil trestné střílení. K jeho exekuci se postavil druhý nejproduktivnější útočník I. ligy Jiří Kuchler. Jeho střelu však domácí gólman Suchan zlikvidoval levým betonem. Souboj Suchan - Kuchler si fanoušci mohli v první třetině vychutnat ještě jednou. Tentokrát nekrytého kadaňského útočníka našel přesnou přihrávkou před brankou Stavenský. Ale ani na druhý pokus se Kuchlerovi nevedlo o mnoho lépe, a Suchan tak svým jistým zákrokem udržel Dukle po první třetině vedení 1:0.

Druhou dvacetiminutovku začali hosté dvojnásobnou přesilovkou. Vyrovnání z ní však, i přes velkou snahu, nevytěžili. Asi nejblíže mu byli v okamžiku, kdy na vlastní branku puk ztečoval Hlouch. Další povedený zákrok si přichystal jihlavský gólman Suchan na 25. minutu, kdy vyřešil únik Müllera. O tři minuty později tak udeřilo na druhé straně. Z jedné z mála povedených jihlavských akcí ve druhé třetině prostřelil Fikrta mezi betony napodruhé kapitán Dukly Oldřich Bakus, 2:0. Dvoubrankové vedení však nevydrželo domácím dlouho. V polovině utkání totiž našel Pech před brankou nepokrytého Miloše Kajera a ten trefil horní růžek Suchanovy branky, 2:1. Ve 34. minutě se trestného střilení dožadovali fanoušci domácího týmu. Brejk Říhy totiž hasil hostující Vilášek hákovaním, ovšem sudí Skoupý ho za to potrestal "jen" dvouminutovým trestem. Přesto i přesilovka přinesla Dukle šanci. Jiří Šefčík si dokázal mezi kruhy vytvořit dobrou střeleckou pozici, ovšem kadaňský Fikrt předvedl parádní zákrok lapačkou a bylo po nadějích. I díky tomu tak před závěrečným dějstvím vedla Dukla 2:1.

Důležitým momentem třetí třetiny byla 50. minuta. Po nepřehledné situaci se ve skrumáži před kadaňskou brankou nejlépe zorientoval Ladislav Rytnauer a poslal tak Duklu znovu do dvoubrankového vedení 3:1. V letošní sezóně se však pomalu stává nepsaným zákonem, že Jihlava se ke svému vítězství musí řádně protrápit. Nejinak tomu bylo i tentokrát. 7 minut před koncem totiž Kadaň znovu snížila na rozdíl jediného gólu. Po střele Viláška od modré se z dorážky prosadil jihlavský odchovanec Lukáš Pech a řádně tak domácí znejistil. V 58. minutě navíc vyloučil sudí Skoupý domácího Šefčíka. Kadaň tak v samotném závěru dostala výhodu jednoho muže v poli, kterou navíc 19 sekund před koncem navýšila při power-play. Ve chvíli, kdy bylo na ledě 6 kadaňských útočících hráčů proti 4 jihlavským bránícím, se puk dostal k Janu Šmardovi a ten střelou od obranné modré trefil opuštěnou branku hostů, 4:2.

Redakce

Miroslav Novák (Kadaň): "Bylo to podobné utkání jako to, co jsme odehráli v sobotu s Chomutovem. Naše hra nebyla špatná, ale znovu jsme nedokázali proměnit šance. Myslím, že klíčové byly především zahozené příležitosti v úvodu utkání. Ať už trestné střílení Kuchlera, nebo situace, kdy stáli Stavenský s Polanským sami před brankou. V dalším průběhu zápasu jsme pak dali ten snižující gól vždycky příliš pozdě."

Petr Fiala (Jihlava): "Věděli jsme, že Kadaň má velmi rychlé a šikovné útočníky. Tedy přesně takové, kteří nám dělají velké problémy v obraně. Proto tam těch šancí bylo tolik. Jarda Suchan ale dneska předvedl výborný výkon a především v samostatných nájezdech soupeře doslova vychytal. Znovu jsme se přesvědčili, že nám rozhodně nechybí bojovnost, ale v některých momentech postrádáme takový ten úplný hokej. Naši hráči zatím nejsou schopni odehrát celých šedesát minut hrou, kterou umí."