Zápas musíme hodit za hlavu a jít dál, ví Jan Strmeň

Libor Kult | 31.12.2016 | |

Kadaň - Poslední zápas v tomto roce Trhači prohráli 1:2 s Třebíčí. Zápas hodnotil brankář Jan Strmeň.

Honzo, poslední zápas v roce jste prohráli. Jak byste ho zhodnotil?
Hodnotí se špatně. Chtěli jsme vyhrát, body potřebujeme, ale bohužel se nám to nepovedlo. Nedá se nic dělat a musíme na to zapomenout a snad vyhrajeme příští rok v Mostě.

Byl v zápase moment, který byl pro vás nejtěžší?
Myslím si, že ve třetí třetině, kdy v třebíčské přesilovce Mrázek netrefil prázdno bránu a v zápětí o dvě minuty později měl stejnou šanci, naštěstí mě to trefilo.

Jak moc vám pomáhají obránci?
Myslím si, že pomáhají. S kluky tady trénuju, oni ví, co mají ode mě čekat a já od nich. Něco málo máme spolu natrénováno, což je výhoda. Obránci se tady mění, přichází sem kluci z Varů a Chomutova, ale víceméně ty kluky znám, takže je to dobré.

Dá se z prohry vzít něco pozitivního?
Myslím si, že jsme neodehráli špatné utkání. Musíme se od zápasu odrazit. Bohužel nám to tam nepadá, snad po novém roce už to konečně začne padat a trošku se k nám přikloní štěstíčko, které nemáme.

Pocházíte z Havířova, jezdí vás někdo podporovat?
Rodiče tady byli na svátky, jinak občas táta ta jednou do měsíce. Víceméně jsem tady sám, moje druhá rodina jsou tady kluci, kteří mi tady pomáhají, občas přijede i Dušan Strnavský, který je trenérem brankářů v Chomutově. Jsem za to rád, že kontakt mám.

Po novém roce hrajete s Mostem, co od utkání očekávat?
Tak určitě to bude boj, protože oni i my body potřebujeme. My jim potřebujeme odskočit a udělat si trošku náskok, protože ten náskok je menší. My se chceme dostat do předkola a do klidu. Bylo by dobré, se od Mostu odrazit, protože body potřebujeme a Most potřebujeme podržet dole.