Ve státní svátek přijede Slavia, ohlídají si Trhači body, aby zůstaly doma?

Tereza Doksanská | 27.09.2016 | |

Kadaň – K devátému kolu přijede na led Kadaně velice atraktivní soupeř, HC Slavia Praha. Sešívaní jsou aktuálně na druhém místě v tabulce, zatímco Trhači klesli po prohře nad Kladnem na dvanácté místo. Podaří se černožlutým navázat na domácí výhru s Havířovem a získat tak další body do tabulky? Utkání začíná v 18 hodin.

Slavia v minulé sezoně
Sešívaným se v loňské sezoně dařilo. V základní části dokonce devětkrát za sebou neprohráli. Po odehrání dvaapadesáti kol skončili v tabulce na čtvrtém místě s čtyřiadevadesáti body. Zajistili si tak čtvrtfinále, ve kterém se utkali s Prostějovem. Pražané přejeli Jestřáby bez ztráty zápasu a postoupili tak do semifinále. Mezi nejlepšími čtyřmi týmy vyzvali na souboj České Budějovice. Ani ty nedokázaly porazit Slavii a pražský klub se probojoval do baráže Tipsport extraligy. V play – off ani jednou sešívaní neprohráli. V baráži se utkali s Jihlavou, Litvínovem a Karlovými Vary. Z dvanácti zápasů jich vyhráli slavisté šest a šest jich prohráli. V tabulce se umístili se sedmnácti body za Karlovými Vary a Litvínovem a do extraligy se neprobojovali.

Skvělý start Pražanů…
I druhou sezonu zahájí slávisté ve WSM lize. V prvním kole nastoupila Slavia v Edenu proti soupeři ze semifinále a to Českým Budějovicím. I tentokrát je dokázala porazit a v prvním kole získala tři body. Z druhého utkání si odváželi sešívaní dva body z nedalekých Benátek, kde vyhráli 3:2 po prodloužení. Ve druhém domácím utkání byli Pražané opět úspěšní, Havířov porazili těsně 2:1. Až Kladno dokázalo zastavit bodový zisk Slavie. Z Kladna si pražský tým odvážel prohru 3:2 a poprvé v sezoně nebodoval. Páté a šesté kolo odehráli sešívaní v Edenu, tedy doma. Ze dvou domácích utkání těžili slávisté všech šest bodů a jen jednou inkasovali. Litoměřice porazili 4:1 a mistra minulého ročníku Duklu Jihlavu 3:0. O tři body obrala Slavii také Slavia, ale Horácká z Třebíče. Pražané tam podlehli 5:2 a podruhé v lize nezískali body. Ani v osmém kole nezískala Slavia body. Doma podlehla poslednímu Mostu 4:1.

Sešívaní posílili kádr…
Pražané posílili kádr i o hráče, kteří v minulé sezoně nastupovali za Kadaň i Chomutov: Jaromír Kverka, Roman Chlouba, Antonín Dušek a Martin Kadlec. Dále přišli hráči: Marek Drtina, Jan Pohl, Miha Štebih, Michal Dragoun a Jiří Rys.

Osmé kolo WSM ligy
HC Slavia Praha: HC Most
První branka utkání padla až na konci první třetiny, trefil se Jaromír Kverka. To slávisté nevěděli, že to byla jejich poslední branka v utkání. V utkání padly sice ještě čtyři góly, ale do branky Slavie. První mostecký gól vstřelil ve čtyřiadvacáté minutě Alinč a skóre bylo srovnané, 1:1. O jedenáct minut později se dostal Most po gólu Válka do vedení, které si mostečtí hráči ohlídali. Na konci druhé třetiny svítilo na světelné tabuli skóre 1:2, které se ve třetí části měnilo. V padesáté minutě poslal kotouč do slávistické brány Šimeček. Most tak odskočil Slavii na rozdíl dvou branek. Dvě minuty před koncem zvolili sešívaní hru bez brankáře, v šesti hráčích hráli sotva deset vteřin, když puk do prázdné klece poslal přes celé hřiště Rod a bylo hotovo. Most si z ledu silné Slavie odvážel cenné tři body a Pražané ztrácí na první Kladno už čtyři body.

Sestavy z utkání s Mostem
Hylák – M. Drtina, Pohl, Štebih, Knot, Hraško, A. Růžička, Andrlík – Kverka, Šafránek, Mikulík (C) – Rys, Chlouba, Jiránek – Kern, Tuominen, Markovič – Kubica, M. Kadlec.

Ohlasy asistenta Srdínka
Z naší strany se nám zápas vůbec nepovedl. I když jsme možná na střely byli lepší, tak nám chybělo finální zakončení. Věděli jsme, jaký soupeř přijede, a řekl bych, že k podcenění nedošlo. Spíš byla křeč v zakončení a chyběla nám lehkost, což se projevilo na výsledku. Dostali jsme se do vedení 1:0, což bylo super. Pak jsme přidali druhý gól, který bohužel nebyl uznaný, ale do konce zápasu zbývalo dost času na to, aby se s utkáním ještě dalo něco dělat. Pro nás je to ztráta tří bodů ať hrajeme s prvním nebo posledním. Je to pro nás soupeř jako každý jiný, my se zase musíme připravit na další zápas.

Rytíři Kladno: SK Trhači Kadaň
Do zápasu vstoupili lépe Trhači, svým gólem v sedmé minutě poslal Kadaň do vedení Robert Černý. Jenže o dvě minuty později se radovali domácí. Na 1:1 snížil Zikmund. To si černožlutí nenechali líbit a vedení si vzali nazpět. Druhou branku vsítil za Cikánkova záda Martin Osmík. Do kabin se odcházelo za stavu 2:1 pro kadaňský tým. I po druhé v utkání Rytíři dotáhli jednobrankový náskok Trhačů. Tentokrát poslal puk za Strmeňovi záda Matula. Utkání se rozhodlo až v dvaapadesáté minutě, když nahození Ulrycha tečoval Zikmund a podruhé v utkání překonal Strmeně. Kadaňští nedokázali dvakrát udržet vedení a z Kladna si neodváží žádný bod, i když na body měli.

Sestava z utkání s Kladnem
Strmeň (Lukeš) – Trefný (C), R. Černý, J. Tomeček, D. Šimek, Tejnor, R. Havel, Szathmáry – R. Veselý, Kůs, Osmík – O. Beránek, M. Zadražil, Vaněk – Hlava, Hejcman, Chrpa – Wágner, L. Vrána, Berger.

Ohlasy trenéra Becka
Pro nás je to dnes velice jednoduché. Je to druhý zápas venku, který jsme ztratili o gól. Domácí měli díky své zkušenosti více gólových šancí a mají na to zkušené hráče, kteří dokážou potrestat každou nedůslednost. Nějak jsme to ale zvládali a myslím, že jsme hráli slušný zápas. Nicméně kvůli individuální osobní nezodpovědnosti na jednom puku na mantinelu jsme zase bez bodu. Už nechci mluvit o nezkušenosti, je to hloupost a nezodpovědnost jedince, který má potenciál dvacítkáře. Ten prostě musí takový kotouč zvládnout a i když mohl nějaký jiný kotouč ten zápas rozhodnout, rozhodl právě tento kotouč. Tohle nás neskutečně sráží. Nejde mluvit o smůle, ale myslím, že jsme hráli vyrovnaný zápas, oproti minulému zápasu se nám vyměnilo pět hráčů, ale od toho jsme farma a musíme s tím počítat. Hráči musí mít zodpovědnost a důslednost, aby zápas, ve kterém sahali po bodu se špičkovým týmem jako je Kladno, dotáhli dokonce.

O zápase
Deváté kolo WSM ligy se odehraje ve středu, 28. září na zimním stadionu v Kadani. Úvodní buly padne v 18 hodin. Jelikož je ve středu státní svátek, tak neváhejte a přijďte v co největším počtu podpořit Trhače proti silné Slavii. Pokud si cestu na stadion nenajdete, sledujte alespoň textový přenos na onlajny.com.