Trhači zajíždějí na led pražské Slavie, podaří se jim přivézt body?

Tereza Doksanská | 08.11.2016 | |

Kadaň – V rámci dvaadvacátého kola odehrají Trhači zápas v Edenu s pražskou Slavií. Pražané se po finanční krizi a bojkotu hráčů zvedají, aktuálně jsou na pátém místě v tabulce, zatímco Kadaň se drží poslední sestupové příčky. Jak celý zápas dopadne, se dozvíte ve středu od 18 hodin.

HC Slavia Praha
Slávistům se ze začátku ligy dařilo. Po dvanácti odehraných zápasech se Slavia nacházela na čtvrté příčce. Jenže přišla finanční krize, hráči bojkotovali a do Prostějova odjížděli Pražané s juniorkou. Prostějovští toho využili a nastříleli do branky Slavie třináct gólů. Ani v dalších dvou utkání nevstřelila Slavia branku. Oba týmy, České Budějovice a Benátky, porazily Prahu 3:0. Sešívaní ze čtvrtého místa klesli na sedmé. Po třech debaklech se slávisté zvedli a z šesti utkání prohráli jen jednou a znovu se dostali na pátou pozici.

Po krizi Slavia obměnila kádr
Ze Slavie odešli hráči: Milan Mikulík, Henri Tuominen (oba Karlovy Vary), Peter Hraško (Zvolen), Jaroslav Markovič (Martin), Roman Chlouba (Kadaň), Michal Dragoun (Hradec Králové), Marek Drtina (Nové Zámky), Alexandr Hylák (Plzeň), Tomáš Jiránek (Mladá Boleslav).
Do Slavie přišli hráči: Zdeněk Kubica (Mladá Boleslav), Martin Bača (Hradec Králové), Patrik Marcel, Jan Holý, Vojtěch Tulačka, Patrik Polívka (všichni Plzeň), Petr Beránek (Hradec Králové).

Zápasy obou týmů v minulém kole
HC Most: HC Slavia Praha
Slavia nastoupila do utkání jako favorit, a také to potvrdila. Do mostecké branky se v deváté minutě trefil Pohl. Vedení 1:0 si Pražané přenesli do druhé třetiny. Druhý gól pražského týmu vsítil Novák. O minutu později se radovali domácí, když Smolka prostřelil Frodla. Svěřenci Milana Razýma si těsné vedení udrželi a ze severu Čech si odvezli tři body za výhru 2:1.

Sestava z utkání
Frodl – Pohl, Knot, Kolařík, Holý, Bača, J. Novák – Kverka, Šafránek, M. Kadlec – Tejral, Dušek, P. Beránek – Jankovský, Kubica, Rys – Andrlík, Tulačka, Kružík.

SK Trhači Kadaň: Rytíři Kladno
Podle očekávání byl favorit Kladno. A také tomu tak bylo. Po první třetině Rytíři vedli už 2:0. Třetí branku přidali svěřenci Pavla Patery v osmadvacáté minutě. Vypadalo to, jakoby zápas byl rozhodnutý, jenže Trhači se ukázali jako bojovníci a po gólech Hlavy a Vaňka snížili na 2:3. Radost trvala pouhé čtyři minuty, když kladenští vsítili čtvrtou branku. O minutu později bylo skóre po gólu Tejnora opět o jednu branku. Domácí se snažili, jenže čtyři minuty před koncem vsítil rozhodující branku zkušený Petr Ton a zápas byl rozhodnutý. Kadaň prohráli s Kladnem 5:3.

Král – Trefný, R. Černý, Chalupa, Tejnor, J. Tomeček, D. Šimek – Chlouba, Kůs, Račuk – Moisio, Hejcman, Chrpa – O. Beránek, L. Vrána, Kohout – Hlava, Osmík, Vaněk.

Nejproduktivnější hráči sešívaných
Nejvíce bodů nasbíral útočník David Šafránek. V devatenácti zápasech si připsal 12 gólů a 6 asistencí. Nejvíce bodujícím obráncem je Jan Pohl, který má na svém kontě 8 bodů za 2 góly a 6 asistencí. Jan Pohl je zároveň i nejvíce faulujícím hráčem sešívaných. Na trestné lavici strávil za 16 zápasů 37 trestných minut. Dominik Frodl má nejvíce odchytaných (10) zápasů. Může se pyšnit procentuální úspěšností 94.21% a 1.88 inkasovaných branek na zápas.

O zápase
Dvaadvacáté kolo WSM ligy se odehraje na zimním stadionu v Edenu a to ve středu, 9. listopadu. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin. Pokud nebudete mít cestu do Prahy podpořit Trhače, sledujte alespoň textovou reportáž na onlajny.com.