Trhači vyráží na jih, postaví se Motoru

Libor Kult, Kateřina Kundertová | 30.01.2018 | |

K a d a ň - Ve 45. kole WSM Ligy cestuje kadaňská družina na led aktuálního lídra tabulky z Českých Budějovic, kde naposledy Trhači vyhráli v říjnu 2014. Letos ze vzájemných zápasů zatím nevytěžili svěřenci Miroslava Buchala s Petrem Klímou ani bod, navíc mají v zádech sérii šesti po sobě jdoucích porážek a Jihočeši doma prohráli v aktuálním ročníku jen jednou. Změní to Trhači? Odpoví duel, který začíná poslední lednový den v 17 hodin a 30 minut.

MOTOR ZNOVU VLÁDNE ZÁKLADNÍ ČÁSTI

České Budějovice byly v uplynulé sezóně suverenním celkem, který se s Karlovarskou Energií pere o první místo v tabulce a nejlepší výchozí pozici do play-off i letos. Aktuálně je Motor na vrcholu, kde má náskok čtyř bodů na Energii a devět na třetí Kladno, které posílil v minulých dnech Jaromír Jágr. Velký přísun bodů si Jihočeši zajistili v dlouhé sérii od 35. kola do 43. kola, kdy pouze jednou prohráli. Vítěznou vlnu přeťal v minulém kole Prostějov.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY JASNĚ PRO MOTOR

Všechny vzájemně duely vyzněly pro favorita, který si odnesl devět bodů. Největší šanci na body měli Trhači v prvním zápase, kdy prohráli pouze o gól. Na vlastním ledě Motor nenechal nic náhodě a vyhrál o tři přesné trefy, v Kadani domácí sice vedli, ale ve třetí třetině České Budějovice vstřelily tři branky.

Kadaň – České Budějovice 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Procházka (Hejcman) – 35. Dostálek (Kachyňa), 58. Nedorost (Čermák, Pajič). Rozhodčí: Grech, Škrobák – Kotlík, Polák. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 400. Střely na branku: 20:42.

České Budějovice – Kadaň 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Pajič (Nedorost, Rob), 13. Pajič (Šulek), 14. Crowder (Dostálek, Galamboš), 19. Heřman (Fillman), 27. Pajič (Šulek), 56. Galamboš (Dostálek) – 17. Dufek (Rašner), 35. Kokeš (Hlava, Šesták), 36. Chrpa. Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 57:21. Zblokované střely: 6:13. Hity: 11:3. Vhazování: 41:37.

Kadaň – České Budějovice 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 40. Macháček (Tupý, Trefný) – 41. Fillman (Nedorost, Dostálek), 47. Čermák (Nedorost, Kutlák), 60. Jonák (Vráblík). Rozhodčí: Grech, Vokřál – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Střely na branku: 39:60. Zblokované střely: 5:1. Vhazování: 43:34.

KADAŇ – HAVÍŘOV 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Trhači v minulém kole vyzvali na vlastním ledě Havířov, s kterým odehráli výbornou první třetinu, když šli do vedení díky Jakub Trefnému a Nicolasu Hlavovi. Druhé dějství bylo v režii hostů, jelikož Robin Staněk s Markem Sikorou vyrovnali. Ve třetí třetině se začínalo od nuly, čehož využil favorit. Marek Kalus dokonal obrat dorážkou z těsné blízkosti a Vojtěch Tomi přidal definitivní tečku do prázdné klece.

Branky a nahrávky: 8. Trefný (Hejcman, Havlíček), 19. Hlava (Trefný) – 36. Staněk (Maruna, Pořízek), 39. Sikora (Drtil, Pořízek), 50. M. Kalus (Tomi, Luža), 60. Tomi (Sikora). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:51. Zblokované střely: 4:1. Vhazování: 33:39. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

Sestava Kadaně: Spěšný – Buchtela, Trefný, Szathmáry, Kadeřávek, Šefl, Blaha, Hlaváček – Hlava, Rindoš, Wágner – Rezek, Hejcman, Chrpa – Dufek, Havlíček, Tůma – Müller, Tupý, Krejčiřík.

PROSTĚJOV - ČESKÉ BUDĚJOVICE 7:2 (1:0, 4:1, 2:1)

Prostějov si v první třetině vypracoval vedení, které ve druhé části ještě značně navýšil. Do závěrečné periody šli domácí za stavu 5:1 a v pohodě si došli pro tři body. Tři kanadské body získali za gól a dvě asistence Tomáš Nouza a Jan Starý.

Branky a nahrávky: 19. Venkrbec (Dvořáček), 22. Starý (M. Drtina), 32. Žovinec (Venkrbec), 36. Nouza (M. Drtina), 40. Rudovský (Nouza), 51. Divíšek (Nouza), 53. Švarc (Dvořáček) – 33. Fillman (Galamboš, Martin Novák), 56. L. Květoň (Galamboš). Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. Diváci: 1723. Střely na branku: 31:31. Zblokované střely: 4:5. Vhazování: 38:24.

Sestava Motoru: Kváča (41. Gába) – Čáp, Kučný, F. Novák, Pýcha, Vráblík, Fillman, Kachyňa – L. Květoň, Pajič, Nedorost – Nejezchleb, Vampola, J. Mikyska – Heřman, Vlček, Jonák – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák.