Trhače čeká poslední zápas v tomto roce. Podaří se jim uhasnout Bílé hvězdy z Třebíče?

Tereza Doksanská | 28.12.2016 | |

Kadaň – Poslední zápas v roce 2016 odehrají Trhači s Horáckou Slavií. Po Vánocích se bude Kadaň snažit navázat na utkání se Slavií, kterou porazila 2:0. Podaří se jim vynulovat i Třebíč nebo získat alespoň nějaké body? To se dozvíte 30. prosince v netradičních 15 hodin.

SK Horácká Slavia Třebíč
Do ligy vstoupila Třebíč výhrou nad Přerovem 5:3. Poté byla jak na houpačce. Jednou vyhrála, poté zase prohrála, a tak to bylo sedm kol. Třebíč popadla krize a prohrála tři zápasy v řadě, poté sice vyhrála, jenže od 15. kola se nepodařilo Bílým hvězdám vyhrát sedm zápasů v řadě. Prohrály buď v základní hrací době, nebo v prodloužení a na nájezdy. Tento nezdar si svěřenci trenéra Martina Sobotky nahradili dvěma výhrami na severu Čech, odkud si ze šesti možných bodů odváželi pět. Poté opět výhry střídaly prohry a naopak. V posledních zápasech se ale Moravanům daří.

Prosincové zápasy Třebíče
HC Benátky nad Jizerou – SK Horácká Slavia Třebíč 0:2
SK Horácká Slavia Třebíč – HC AZ Havířov 2010 4:5p.
Rytíři Kladno – SK Horácká Slavia Třebíč 3:2
SK Horácká Slavia Třebíč v HC Slavia Praha 2:0
HC Dukla Jihlava – SK Horácká Slavia Třebíč 1:3
SK Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice 5:4p.
SK Horácká Slavia Třebíč v HC Most 4:3p.

Aktuální umístění bílých hvězd
Třebíč se nachází na sedmém místě. Bod má náskok od Prostějova, dva od Benátek a tři body od desátých Litoměřic a jedenáctého Frýdku Místu. Se šestým Ústím má Třebíč stejný počet bodů, tedy 53. Avšak Severočeši mají lepší skóre a okupují tak šestou pozici. Na pátý Přerov schází třebíčským hráčům tři body.

Statistiky třebíčských hráčů
Nejproduktivnějším útočníkem je Roman Erat, který nasbíral ve 35 zápasech 33 kanadských bodů za 7 gólů a 26 asistencí. Jan Zdráhal je aktivnějším obráncem. Ve 36 zápasech si připsal 5 gólů a 11 asistencí. Nejvíce trestaných minut dostal Patrik Koch. Ve 22 zápasech si odseděl 48 minut.

Karel Vejmelka a Marek Čiliak jsou sice brankáři Komety Brno, ale za Třebíč odchytali pár zápasů. Prvně jmenovaný jich odchytal více. V brance se objevuje i Dominik Svoboda. Stálým brankářem je Pavel Jekel, jehož úspěšnost je 92,12 procent a průměr inkasovaných branek na zápas 2,46.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Most 4:3pp
9. Psota (Mrázek, Bartejs), 29. Dolníček (Zdráhal, Erat), 48. Erat (Dolníček, Niko), 65. Erat (Pekr, Niko) – 13. Smolka (K. Černý, Rulík), 30. Havlíček (Rod, Charousek), 36. R. Veselý (Divíšek).

Sestava z utkání
Vejmelka – Niko, Zdráhal, Přibyl, Bartejs, Lojek, Čejka, Blaha – Pekr, Dolníček, Erat – Mrázek, Milfait, Kusko – Kristl, R. Zohorna, Jan Wasserbauer – T. Havránek, Psota, Malec – Huňa.

SK Trhači Kadaň – HC Slavia Praha
V první třetině branka nepadla, i když šance byly. Skóre otevřel ve 28. minutě v přesilové hře Martin Kohout, tím pádem létali plyšáci na led. Druhého gólu se diváci dočkali až v poslední minutě zápasu. Slávisté odvolali brankáře Patrika Polívku, toho využil Petr Stloukal, po dvou zblokovaných střelách Sebastiana Gorčíka se puk dostal právě ke karlovarskému útočníkovi a pro něj už byla formalita trefit opuštěnou bránu sešívaných.

Strmeň – R. Černý, Trefný, J. Tomeček, D. Šimek, Šafář, R. Havel, Chalupa – Hlava, Hejcman, Kůs – Kohout, Stloukal, Gorčík – Račuk, Chlouba, Chrpa – Vaněk, Slavíček.

Poslední vzájemné utkání
Z posledního utkání těžili Trhači. Na ledě Třebíče vstřelili čtyři branky a zvítězili. První do vedení šli ale Moravané. Během dvou minut se stav změnil. Vyrovnávací branku vsítil Martin Šťovíček a do vedení poslal Trhače v 16. minutě Martin Osmík. Kadaňští navýšili skóre na 3:1 ve druhé třetině. O dvoubrankový náskok se postaral další Martin, tentokrát Kohout. Jan Strmeň pustil do svojí svatyně pouze jednu branku, poté byl nepřekonatelný. Výhru Kadaně zpečetil gólem v 60. minutě Roman Chlouba.

Sestavy z utkání
Jekel (D. Svoboda) – Niko, J. Zdráhal, Koch, Bartejs, Blaha, Čejka, Zábranský – Kristl, Dolníček, R. Erat – Mrázek, Raška, Kusko – R. Zohorna, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Psota, Dymáček, Malec.

Strmeň (Tadeáš Dvořák) – R. Černý, Trefný, D. Šimek, J. Tomeček, Šafář, Chalupa – Chlouba, Kůs, Šťovíček – Hlava, Hejcman, O. Beránek – Vaněk, Osmík, Chrpa – Kohout, L. Vrána, Wágner.