Trhače čeká dvojzápas na Moravě, nejprve se utkají s Přerovem

Tereza Doksanská | 01.12.2016 | |

Kadaň – Druhý dvojzápas venku čeká Trhače již tenhle víkend. V pátek se utkají se Zubry (předehrávka 42. kola), kterým se daří. Aktuálně se umisťují na šesté pozici. Podaří se Trhačům vyhrát a připsat si do tabulky cenné body, které nesmírně potřebují? Zápas začíná v 18 hodin.

Jak se daří Přerovu ve WSM lize?
Do ligy vstoupili Zubři prohrou 5:3 s Třebíčí. Tuto prohru si nahradili vítězstvím nad Mostem 5:1. Poté Přerov prohrál s Kadaní. Moravané střídali prohry s výhrami a vyhoupli se vysoko, na příčku, která zajišťuje přímý postup do play – off. Přerovanům se dařilo i v minulém kole, když vynulovali Most 4:0.

Neproduktivnější hráči
Vlastimil Dostálek, nejproduktivnější hráč Přerova. Za 25 zápasů nasbíral 23 kanadských bodů za 14 gólů a 9 asistencí. Nejvíce aktivním obráncem je s 15 (1+14) kanadskými body Lukáš Chmelíř. Na trestné lavici tráví nejvíce času Jakub Ferenc, který během 28 zápasů nasbíral 50 trestných minut. Luboš Horčička odchytal nejvíce zápasů (21), může se pyšnit procentuální úspěšností 93.82% a 1.94 vstřelených branek na zápas. Tomáš Štůrala byl poslán ze Zlína do Přerova dvakrát, jeho úspěšnost je 95.24% a 1.50 vstřelených branek na zápas.

Minulé kolo z pohledu obou celků
HC ZUBR Přerov: HC Most
V zápase byli jasně lepší hosté. Mosteckým nedovolili vstřelit ani jednu branku a Luboš Horčička se mohl pyšnit čistým kontem. V první třetině přišly dvě rychlé branky již v páté minutě, kdy se trefil Milan Procházka. Minutu poté se mostecká síť rozvlnila podruhé. Tentokrát puk za Petráskova záda poslal Jakub Ižacký. Petrásek v polovině hrací doby inkasoval potřetí. V 31. minutě ho prostřelil nejproduktivnější obránce Lukáš Chmelíř. Čtvrtá branka padla pět minut po vstřelení třetí. Necelé čtyři minuty před koncem druhé části rozsvítil světlo za Petráskovými zády Matouš Kratochvíl. Poslední třetina byla bezbranková a Most si odvážel z Hané debakl 4:0.

Sestava z utkání
Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Zbořil, Vágner, Pala – Plášek, Sýkora, Procházka – Goiš, Dymáček, Kovařík – Ižacký, Dvořák, M. Kratochvíl – Malina, Král, P. Kratochvíl.

HC Slovan Ústí nad Labem: SK Trhači Kadaň
V první části měly šance oba týmy, avšak ústečtí hráči šanci proměnili jako první. Honzu Strmeně jako první prostřelil Daniel Vrdlovec. Do druhé části vstoupili lépe Trhači, po gólech Jakuba Trefného a Martina Kohouta se dostali do vedení, které trvalo do třetí třetiny, konkrétně do 57. minuty. Tři minuty před koncem vsítil vyrovnávací branku Vladimír Brož. Do prodloužení si černožlutí přenesli přesilovou hru, která nedopadla dobře. Po souhře Jana Kloze a Davida Bernarda vstřelil druhý jmenovaný vítězní gól v oslabení a Slovan se radoval z dvou bodů a Trhači si odvezli po výborném boji pouhý jeden bod.

Strmeň (Tadeáš Dvořák) – R. Černý, Trefný (C), J. Tomeček (A), Cestr, D. Šimek, Šafář, Chalupa, Ringler (A) – Chlouba, M. Zadražil, O. Beránek – Hlava, Osmík, Kohout – Chrpa, L. Vrána, Vaněk.

Budou se Trhači radovat?

Poslední vzájemné utkání Trhačů se Zubry
HC ZUBR Přerov: SK Trhači Kadaň 3:2
Za Přerov se prosadili tyto hráči: Vlastimil Dostálek, Lubomír Kovařík a Martin Novotný
Za Kadaň se prosadili tyto hráči: Roman Chlouba a Ondřej Beránek

Sestavy z utkání
Štůrala (Horčička) – Chmelíř, Pala, Novotný, Ferenc, Zbořil, Vágner, Šnajnar, Běhal – Procházka, Pšurný, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Sikora, Král, Plášek – Ižacký, Dvořák, Kratochvíl.

Strmeň (Lukeš) – R. Černý, Trefný (C), Blaha, R. Havel, Chalupa, D. Šimek – Kůs, Chlouba, Chrpa – Kohout, Hejcman, O. Beránek – Osmík, L. Vrána, Vaněk – Šťovíček, Ringler, Hlava.

O zápase
Předehrávka 42. kola WSM ligy se odehraje v pátek, 2. 12. v přerovské MEO Aréně, úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin. Pokud se nechystáte podpořit Trhače do Přerova, držte jim pěsti alespoň u textového přenosu na onlajny.com.