První duel sezóny! Kadaň narazí na Klatovy

Kateřina Kundertová | 31.07.2017 | |

První duel sezóny! Kadaň narazí na Klatovy

K a d a ň - Kadaňští odjedou k prvnímu přípravnému zápasu před nadcházející sezónou ve WSM lize. Pod vedením staronových trenérů Roberta Kašeho a Kamila Koláčka narazí na druholigové Klatovy. Úvodní utkání ročníku obou soupeřů proběhne na západě Čech v úterý 1. srpna od 17 hodin a 15 minut. Hostit duel bude zimní stadion v Třemošné nedaleko Plzně.

 

Hokejový klub byl v Klatovech založen už v roce 1928, u zrodu stáli brankáři Pokorný a Weiskopf a dále hráči Hejnic, Polák, Kalcendepler, Malkovský, Edl, Šmíd a Paleček. Hokejisté v čepicích, se sněhovými mantinely a fotbalovou výstrojí měli soupeře například z Přeštic, Katovic nebo Blovic.

Na počátku sedmdesátých let hrály Klatovy okresní přebor, a pak od roku 1972 přebor krajský. Před sezónou 1977/88 postoupili hráči ze západočeského města do třetí nejvyšší soutěže, kde už nastupují pětadvacet sezón.

    PRAVDĚPODOBNÁ SESTAVA KADANĚ:

    Tadeáš Dvořák, Michal Danylec – Jakub Trefný, Robert Černý, Lukáš Blaha, Václav Cestr, Patrik Lidák, Marcel Hlaváček – Roman Chlouba, Jakub Chrpa, František Wágner, Tom Ringler, Josef Rindoš, Tomáš Adámek, Jiří Tupý, David Kohút, Vojtěch Krejčiřík, Martin Tůma, Aleš Macháček, Martin Strunz, Jan Müller.

Na největší druholigové úspěchy dosáhli hráči v bíločervených dresech v letech 2004, 2011 a 2012, kdy pokaždé prohráli v semifinále a to v konkrétně s Jindřichovým Hradcem, Mostem a Kláštercem nad Ohří.

V loňské sezóně skončili svěřenci Pavla Vostřáka ve skupině Západ na druhém místě za pražskou Kobrou s devětašedesáti body. V osmifinále play-off skupin Střed a Západ narazili na Pelhřimov, který smetli ve čtyřech zápasech, poté však nestačili na Moravské Budějovice a ukončili sezónu ve čtvrtfinále.

V kanadském bodování skupiny Západ se hned dva Klatovští umístili v první desítce, oba s 48 body. Jednadvacetiletý útočník Milan Švarc vstřelil dvacet gólů a přidal osmadvacet asistencí.

Nejlepším střelcem základní skupiny byl Jiří Uhlík, který devětadvacetkrát mířil do černého. Jan Topinka si ve 35 zápasech připsal patnáct branek a třiatřicet přesných přihrávek, s kterými byl nejlepším nahrávačem týmu.

Jednoznačně největší porci trestných minut získal Patrik Marcel, který v pouhých třinácti zápasech odseděl 88 minut na lavici hanby.

Jedničkou brankoviště byl v loňské sezóně Lukáš Sochůrek, který odchytal devětadvacet utkání s průměrem 2,95 gólu na zápas.

V play-off skupin Střed a Západ byl nejproduktivnějším hráčem Vojtěch Tulačka s dvanácti kanadskými body za pět branek a sedm asistencí. Na záda mu v klubové produktivitě dýchali Jan Topinka a Milan Švarc.

    Klatovy se na ledě představí pravděpodobně v této sestavě: Sochůrek (Štekr) – Slavík, Kaňák, Houfek, Marcel, Leština, Kubík – Vracovský, Kodýtek, Chalupa, Tulačka, Topinka, Pacanda, Rubner, Vavřička, Kokoška, Vlček, Němec, Váchal.

Západočeši se tedy budou moci opřít o výkony nejlepších střelců týmu z minulé sezóny, což doplní ještě stálá jednička brankoviště.

Top foto: www.hc-klatovy.cz.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM