Naváží Trhači na sobotní výhru? V cestě stojí lídr ligy České Budějovice

Tereza Doksanská | 22.01.2017 | |

Kadaň - WSM liga je v plném proudu a na programu je již 44. kolo, v němž Trhači zajíždějí na led lídra ligy Českých Budějovic. Dokáží vyhrát černožlutí i po druhé v řadě?

Motor ve WSM lize
Do ligy vstoupil Motor dvěma prohry v řadě. Poté se už Jihočechům dařilo. Mezi výhrami se objevila jedna prohra, poté zase několik výher v řadě. Dohromady prohrály Budějovice dvanáctkrát. V novém roce má Motor více proher než výher, ale to nemění nic na tom, že si drží první místo.

Posledních pět zápasů
ČEZ Motor České Budějovice: Rytíři Kladno 1:2
ČEZ Motor České Budějovice: HC Slavia Praha 5:1
HC Dukla Jihlava: ČEZ Motor České Budějovice 2:1p.
ČEZ Motor České Budějovice: SK Horácká Slavia Třebíč 1:2p.
HC Most: ČEZ Motor České Budějovice 2:5

Bodové rozdíly v tabulce
Budějovice, jak už bylo zmíněno, si drží první příčku, navíc mají zápas k dobru. Na druhou Jihlavu mají náskok čtyř bodů a na třetí Kladno bodů osm. Všem je asi jasné, že Jihočeši budou s Jihlavou bojovat o první pozici. Každopádně Budějovice jsou lídrem ligy.

Statistiky budějovických hráčů
Nejaktivnějším hráčem je Tomáš Nouza, který nasbíral ve 40 zápasech 36 bodů za 18 gólů a 18 asistencí. Nejvíce aktivním obráncem je s 29 body Žiga Pavlin. S 91 trestnými minuty je Martin Heřman nejtrestanějším hráčem. David Gába, Petr Kváča a Ondřej Bláha, to jsou českobudějovičtí brankáři, kteří se v brance střídají. Nejvíce startů má David Gába, který se mlže pyšnit procentuální úspěšností 93.12% a počtem inkasovaných branek na zápas 1.74.

Poslední utkání obou týmů
HC Most: ČEZ Motor České Budějovice
Do utkání vstoupili lépe domácí, když ve 3. minutě prostřelil českobudějovického brankáře Martin Mical. Do druhé části vstoupil Motor daleko lépe než do té první. Během pěti minut bylo skóre lépe vycházející pro Budějovice. Ve 28. minutě se trefil Vladimír Škoda, o minutu později skóroval Vladimír Škoda podruhé. Stav byl 2:1 pro Jihočechy, o čtyři minuty později bylo skóre již 3:1 – Petráskova záda tentokrát prostřelil Jakub Doktor. Další dvě branky přidal Motor v posledním dějství. Nejprve se trefil Roman Vráblík a v čase 59:11 poslal touš do prázdné brány Jakub Babka. Mezitím ještě Most snížil a upravil výsledek na 5:2. Motor si ze severu Čech odvezl tři body za výhru 5:2.

Sestava z utkání
Kváča – Fillman, Vráblík, Pavlin, Novák, Suchánek, Pýcha, Mazanec, Žovinec – Květoň, Škoda, Hřebejk – Fronk, Nouza, Čermák – Babka, Vlček, Heřman – Guman, Doktor, Sloboda.

SK Trhači Kadaň: LHK Jestřábi Prostějov 4:3
6. Chrpa (Slavíček, Chlouba), 36. Chlouba (Harkabus), 51. Kohout (Kaše), 58. Chrpa (Trefný, Chlouba) – 9. L. Krejčík (Martin Novák, Rudovský), 39. Žálčík (Luňák), 57. A. Holík (L. Krejčík).

Strmeň (Tadeáš Dvořák) – Trefný, R. Černý, Baránek, Tejnor, R. Havel, L. Chalupa, Weinhold – Osmík, Hejcman, Kohout – Harkabus, Kaše, Hlava – Slavíček, Chlouba, Chrpa – Ringler, L. Vrána, Wágner.

Vzájemná utkání
SK Trhači Kadaň: ČEZ Motor České Budějovice 1:2
ČEZ Motor České Budějovice: SK Trhači Kadaň 5:1
SK Trhači Kadaň: ČEZ Motor České Budějovice 0:3

Sestavy z posledního vzájemného utkání
Dvořák – Trefný, Černý, Šimek, Tomeček, Havel, Šafář, Chalupa – Osmík, Kohout, Beránek – Kůs, Hejcman, Hlava – Šťovíček, Wágner, Slavíček – Chrpa, Zadražil, Vaněk.

Kváča – Vráblík, Michal, Pavlin, Žovinec, Suchánek, Mazanec – Walker, Nouza, Čermák – Chovan, Pajič, Květoň – Šulek, Škoda, Babka – Točík, Rob, Guman.

O zápase
Trhači odehrají 44. kolo v Budvar aréně, 23. 1. od 17.30. Pokud se nechystáte podpořit kadaňské bojovníky přímo do Budějovic, zápas můžete sledovat na onlajny.com.