Napraví si Trhači chuť z porážky a porazí doma Zubry z Přerova?

Tereza Doksanská | 10.09.2016 | |

Kadaň – WSM liga je v plném proudu a v pondělí nás čeká již třetí kolo, ve kterém černožlutí změří síly se Zubry z Přerova. Podaří se černožlutým vyhrát i druhý domácí zápas? Utkání začíná v 18 hodin.

Přerovská příprava
Přerovští vstoupili do přípravy prohrou 5:1 nad Kometou Brno, avšak v druhém utkání vyhráli nad Krakowem 6:2. Další vysokou výhru 5:2 si vybojovali Zubři nad Prostějovem. Ve čtvrtém přípravném zápase zajížděl Přerov na led nováčka WSM ligy Frýdku Místku, odkud si odváželi prohru 4:2. I na podruhé dokázali přerovští porazit prostějovské Jestřáby, tentokrát 6:4. Avšak z Třebíče si odvážel přerovský tým těsnou prohru 2:1. Ani na podruhé Přerov nevyhrál nad Frýdkem. Generálka na ligu Přerovu vyšla, porazili Vsetín 5:3.

Zubři v loňské sezoně
Přerovu se v základní části vedlo dobře, když získali skalp Českých Budějovic, Slavie i Kladna. Po základní hrací době skončili Přerované na šestém místě, které zajišťovalo play – off. Čtvrtfinále si Přerov zahrál s Českými Budějovicemi. Jen jednou dokázali přerovští hráči v play off vyhrát a s Jihočechy tak prohráli 4:1 na zápasy.

Poslední utkání Přerova
HC Zubr Přerov: HC Most
V prvním domácím zápase přivítali Zubři daleký Most. Diváci se první branky dočkali až ve dvaatřicáté minutě, když za Pincova záda poslal puk Dostálek. Skóre po druhé třetině bylo 1:0 pro domácí. Dva rychlé góly za sebou přinesly Přerovu tříbrankové vedení. Svůj druhů gól vstřelil Dostálek. Uběhly čtyři minuty a opět se radoval domácí tým. Tentokrát se trefil do Pincovy svatyně Popelka. Čestnou branku Mostečanů vstřelil Rod po přihrávce Stříbrného. Přerovští tak slavili první výhru v lize, vyhráli 5:1.

Sestava z posledního zápasu
Horčička – Chmelíř, Pala, Vágner, Malina, Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, M. Kratochvíl, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Dvořák, Ižacký.

Ohlas asistenta trenéra Kudělky po zápase
Jsme rádi, že máme první výhru a tři body do tabulky. Most byl hodně zdatným soupeřem. Věděli jsme dopředu, že má zkušené hráče, kteří umí dobře rozdat kotouče, ale byli jsme na to připravení. Myslím si, že až na krátký výpadek ve druhé části jsme pořád diktovali tempo. Hru jsme sice neovládli, ale zápas probíhal podle našich not. Musím vyzdvihnout brankáře Horčičku, který mančaft držel na vítězné vlně. Povedlo se nám ve třetí třetině dát góly a nesmírnou pílí a nasazením jsme získali tři body.

Poslední utkání Kadaně
HC Slovan Ústí nad Labem: SK Kadaň
Hráči Kadaně nevstoupili do utkání nejlépe. Po nahrávce Zdeňka Doležala Davidu Mertovi se Slovan dostal do vedení. Oba týmy měly šance, které ale nevyužily a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí. Vstup do druhé třetiny se podobal tomu úvodnímu. Po dvou minutách hry našel před brankou Jaroslav Moučka Gengela, který zakončoval za Strmeňova záda. Netrvalo však dlouho a radovala se i Kadaň. Puk poslal za Soukupova záda Martin Kohout. Ve čtyřiatřicáté minutě se ústečtí ujali opět dvoubrankového vedení. Tentokrát se trefil Poulíček. Po faulu Jakuba Trefného bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil Doležal. Po druhé třetině byl stav 4:1 pro domácí tým. Ve třetí části Kadaň snížila na rozdíl dvou branek. Puk za Soukupova záda poslal po individuální akci Radek Veselý. Během jedné minuty se radovali opět domácí. Na 5:2 vsítil branku ostřílený útočník Jaroslav Roubík. Dalším střelcem, který si připsal v utkání branku byl Petr Přindiš. Skóre již bylo jednoznačné. Jenže Ústečanům šest branek nestačilo a tak přidávali další. Sedmou branku a zároveň druhou v dnešním utkání vsítil Gengel. Osm minut před koncem využil přesilovou hru Doležal a také svým druhým gólem v utkání zajistil Slovanu vedení 8:2. To už trenér Beck poslal do branky místo Strmeně Tadeáše Dvořáka, který inkasoval jeden gól. Poslední branku Slovanu vstřelil Kloz. Ústečtí hráči tak deklasovali Kadaň 9:3.

Strmeň (53 Tadeáš Dvořák) – Trefný (C), R. Černý, Tejnor, Szathmáry, J. Tomeček, D. Šimek, R. Havel – Kůs, Hejcman, Chrpa – Kohout, Osmík, Vaněk – R. Veselý, Berger, O. Beránek – Ringler, Wágner, Hlava.

Ohlas trenéra Becka po zápase
Dostali jsme pořádnou a zaslouženou facku. Za stavu 2:1 jsme si mysleli, že Ústí přestane hrát a my zápas otočíme. Začali jsme si dovolovat, přicházely zbytečné fauly v útočném pásmu a samozřejmě tohle si na Ústí doma nemůže dovolit ani extraligový tým, natož my. Tato euforie a nekoncentrace vedla k totálnímu rozpadu defenzivy. Pro naše hráče to musí být tvrdá lekce. Doufám, že se z toho poučíme a rychle otřepeme. Tohle se stávat nesmí, to by byla cesta špatným směrem.

O zápase
Třetí kolo WSM ligy se odehraje v pondělí, 12. září od 18 hodin na zimním stadionu v Kadani. Přijďte podpořit Trhače, pokud se ale nebudete moci dostavit, sledujte alespoň textový přenos na onlajny.com.