Kadaň mezi svátky míří do blízkých Benátek n/J

Kateřina Kundertová | 26.12.2017 | |

K a d a ň - Trhači odjedou ke 34. kolu WSM Ligy do nedalekých Benátek nad Jizerou, kde odehrají druhé venkovní utkání v řadě. Mezisváteční duel bude ve znaku doznívajících Vánoc, očekávání příchodu nového roku a také bude v duchu souboje tabulkových sousedů. Střetnutí je na zimním stadionu v Benátkách nad Jizerou naplánováno na středu 27. prosince od 17 hodin a 30 minut.

BENÁTEČTÍ JSOU TŘINÁCTÍ S DLOUHOU ŠŇUROU PROHER V ZÁDECH

Benátky nad Jizerou nevstoupily do sezóny ideálně, jelikož byly po první čtvrtině na jedenáctém místě se sedmnácti body a jedním zápasem k dobru, který odehrají na začátku ledna.

Do poloviny soutěže se Benátečtí propadli na třinácté místo, kde měli čtyřiadvacet bodů za šest plných výher, jeden dvoubodový zisk a čtyři prohry v prodloužení nebo nájezdech.

Od 22. kola se Středočeši potýkají s dlouhou šňůrou proher, kterou začali porážkou 16. listopadu za jeden bod v nájezdech proti Přerovu. Poté marně sahali po výhře v dalších jedenácti zápasech, mezi kterými byly i těsné prohry fotbalovým rozdílem s Litoměřicemi nebo Havířovem.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ S VYROVNANOU BILANCÍ

Střelec vítězného gólu z Benátek n/J

První duel odehráli soupeři na ledě u řeky Jizery, kde Kadaňští získali první vítězství v sezóně, které se datuje do osmého kola.

Benátky n/J – Kadaň 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Chrtek (Král, Havlín), 26. Husa (Král), 32. Psota (Havlín) – 5. Rob (Hlava, Kadeřávek), 21. Trefný (Procházka, Černý), 23. Tůma (Tupý, Černý), 52. Chrpa (Rob, Hlava), 59. Chrpa (Lidák, Trefný). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 30:34. Blokované střely: 14:8. Vhazování: 34:34.

Druhé střetnutí vyznělo pro svěřence Jiřího Kudrny, jehož tým získal tři body za výhru urvanou v závěru třetí třetiny.

Kadaň – Benátky n/J 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Kůs (Chrpa), 51. Hejcman (Buchtela) – 9. Psota (Plutnar, Pyrochta), 40. Mikyska (Dlouhý, Veselý), 53. Špaček (Chrtek, Hrabík), 60. Kuťák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:22. Blokované střely: 9:4. Vhazování: 42:28.

664 tr. minutTRESTNÉ MINUTY418 tr. minut

PROSTĚJOV – KADAŇ 2:1sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Poslední těsná porážka z venku

Trhači jeli dva dny před Štědrým dnem do Prostějova, kde vyzvali rozjetého soupeře. Přestože šli svěřenci Jiřího Čelanského ve 47. minutě do vedení, domácí srovnali a v nájezdech získali bonusový bod.

Branky a nahrávky: 50. Rudovský (Dvořáček, Venkrbec), rozh. náj. Starý – 47. Kadeřávek (Kůs, Procházka). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 44:21. Blokované střely: 3:6. Vhazování: 46:17.

Sestava Kadaně: Pavlát – Černý, Kadeřávek, Šefl, Blaha, Szathmáry, Šesták – Procházka, Kůs, Krejčiřík – Macháček, Havlíček, Dufek – Tupý, Hejcman, Chrpa.

KLADNO – BENÁTKY N/J 9:3 (3:0, 3:1, 3:2)

V předvánoční čas se Benátečtí vydali do Kladna, kde schytali devět gólů, které domácí rovnoměrně rozdělili mezi všechny třetiny.

Branky a nahrávky: 1. Štindl, 17. D. Tůma (Kurjanov, T. Kaut), 18. Redlich (T. Kaut), 23. R. Přikryl (Repe, J. Strnad), 36. D. Tůma (Kurjanov, J. Kloz), 36. R. Přikryl (Pekr), 45. J. Strnad (R. Přikryl, Pekr), 54. Štindl (Pekr), 56. Pekr (J. Strnad) – 32. Bittner (Hrníčko, Kunst), 53. Bělohorský (J. Mikyska, Psota), 57. Wiencek (Nezbeda, Kunst). Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Střely na branku: 47:25. Blokované střely: 8:9. Vhazování: 43:28.

Sestava Benátek n/J: Stezka – Husa, Kunst, Jan Bednář, Hanousek, Mirochnikov, Niko, Jandejsek – Král, Mikyska, Veselý – Hrníčko, Chrtek, Bittner – Bělohorský, Kuťák, Psota – Wiencek, Janele, Nezbeda.