Jsme rádi, že jsme ligu zachránili, oddychl si po zápase střelec Jan Tomeček

Tereza Doksanská | 25.02.2017 | |

Kadaň - Přestože Trhači vsítili první branku a dvakrát v utkání vedli, nakonec prohráli nad Litoměřicemi 3:2 po prodloužení. Jedním ze dvou střelců byl Jan Tomeček, který vstřelil druhou kadaňskou branku.

Honzo, s Litoměřicemi jste prohráli po prodloužení 3:2. Je alespoň bod dobrý, přeci jenom díky tomu jste se zachránili…
Ano, bod je dobrý, zachránil nás. Sice ta hra nebyla nic moc, ale bod tam je. Most s Havířovem prohrál, takže je to zachráněné a nyní si můžeme oddychnout.

Jak byste zápas zhodnotil? Bylo to vyrovnané utkání?
První třetinu jsme podle mého hráli špatně, tam jsme měli štěstí, že jsme nedostali dva, tři góly, to by bylo po zápase. Myslím si, že od poloviny druhé třetiny jsme tak nějak začali bruslit a hýbat a byli jsme lepším týmem.

Jaký moment byl rozhodující?
Zlomový byl gól na 2:2, škoda že jsme ten vyrovnávací gól Litoměřic dostali. Jak říkám, nakonec to dobře dopadlo.

Brankář Martin Michajlov pochytal spoustu gólových šancí. Bylo těžké ho překonat?
Pochytal, mě spíše přišlo, že jsme mu to stříleli do „pupku.“ Jakože by pochytal, to se nedá říct, něco tam měl, ale hodně jsme mu v tom pomohli my.

Vsítil jste druhou branku Kadaně, jak byste ji popsal?
Bylo to hned po buly, která byla dobře vyhraná. Udělal jsem pár kroků k bráně, vystřelil jsem to a brankářovi to někde pod vyrážečkou prolétlo, nakonec do branky.

V pondělí hrajete předehrávku právě s Mostem, bude to už oddychové utkání, když v podstatě o nic nejde?
Samozřejmě se budeme snažit vyhrát pro fanoušky. Poté hrajeme ještě jednou doma, tak to ještě potvrdíme, budeme makat, bojovat a snažit se vyhrát.