Jaroslav Kůs: „Hattrick jsem dal loni Havířovu.“

Kateřina Kundertová | 08.02.2018 | |

Jaroslav Kůs: „Hattrick jsem dal loni Havířovu.“

K a d a ň - Trhači vyzvali ve 47. kole WSM Ligy Benátky nad Jizerou, s kterými svedli vyrovnanou bitvu. Nakonec se radovali hosté, kteří si odvezli tři body za výhru 5:3. O všechny tři góly Kadaně se postaral Jaroslav Kůs, jenž dovršil hattrick v 59. minutě, čímž zdramatizoval závěr utkání. Sedmadvacetiletý útočník odehrál třígólový zápas po roce a kousek, což si pamatoval přesně. „Hattrick jsem dal loni v Havířově,“ potvrdil.

 

Trhači šli na začátku zápasu do vedení, které ale neudrželi. Ve druhé části vyrovnali, jenomže soupeř vstřelil dvě branky, které už Kadaňští nedohnali. Tříbodovou výhru pečetil na konečných 5:3 Jakub Husa, který pomohl k výhře třináctého celku tabulky dvěma góly. „Těžko se mi zápas hodnotí. Blbě se to říká, ale když neporazíme Benátky ani doma, jsme na posledním místě oprávněně,“ smutnil zkušený centr.

Ve druhé polovině třetí části, když Benátečtí vedli o jeden a poté od dva góly, měli Trhači několik gólových možností, jenomže je nevyužili. „Neodehráli jsme špatný zápas. Ale potýkáme se s tím, že nedáváme góly. Kolikrát máme prázdnou bránu, ale nedokážeme dát gól navíc, který bychom potřebovali,“ uvedl Jaroslav Kůs.

Dlouholetý hráč černožlutých začal tvořit hattrick na konci třinácté minuty, kdy vypálil ze střední vzdálenosti. „První gól byl náhodný, protože jsem tečoval střelu obránce. U druhého jsem dostal dobrou nahrávku do volného prostoru, oni si nás špatně rozebrali, takže jsem jel po levé straně skoro sám a vystřelil jsem mezi nohy,“ připojil druhou branku z úvodu druhé části.

Chomutovský odchovanec dovršil hattrick v čase 58:07, když dorazil vypadnutý kotouč. „Při třetím gólu udělali hrubku. Podcenili nastřelený puk, gólman ho pak nepřikryl, a já jsem do něj pak jenom plácnul. Byl to také šťastný gól,“ řekl vysoký útočník.

První start v letošní sezóně si odbyl Daniel Novák, který si připsal dvě asistence. Premiéru v seniorském hokeji má ale už dávno za sebou, jelikož nastoupil ve černožlutém dresu už v sezóně 2015/2016, kdy byl věkem starší dorostenec. „Dáňa na to, jak je mladý, je hodně šikovný. Do budoucna by mohl v týmu hrát i větší roli,“ pochválil nadějného obránce, který má zkušenosti z mládežnických reprezentací.

Trhači jsou od začátku sezóny na posledním místě, před sebou mají právě posledního soupeře, který odskočil na rozdíl dvanácti bodů. „Nějakou dobu to bylo jenom o čtyři body, takže jsem se snažili dotáhnout na bod. Proti Benátkám jsme hráli o poslední místo, ale už před zápasem to bylo zase o více bodů, protože soupeř doma porazil Karlovy Vary,“ pravil Jaroslav Kůs.

JAROSLAV KŮS V ČÍSLECH PRVNÍ LIGY

    VE WSM:
    328 Z – 198 (59+139) – účast na ledě +9 (+188, -179) – 250 tr. minut

    Sezóna 17/18:
    32 Z – 19 (9+10) – účast na ledě -8 (+20, -28) – 30 tr. minut

Šance na opuštění posledního místa už jsou minimální, ale nikoliv nemožné. Forvard se zkušenostmi z nejvyšší tuzemské soutěže si myslí, že už je rozhodnuto. „Jelikož je jenom pět zápasů, tak si myslím, že už se to uzavřelo,“ sdělil se smutným výrazem.

Trhači odjedou k příštímu zápasu do Frýdku-Místku, kde vyzvou aktuálně desátý tým tabulky, jemuž na vyřazovací boje schází devět bodů. „Nemám v hlavě tabulku, takže nevím, jestli ještě bojují o play-off nebo v něm jsou,“ konstatoval. „Máme ještě mladší tým, než když jsme začínali, takže už se připravujeme na další sezónu. Chceme utkání odehrát se ctí a naplno,“ doplnil.

Jaroslav Kůs přišel v průběhu sezóny a hned zapadl do kádru, který dobře znal. Pokračování je nejasné. „Po sezóně mi končí smlouva, takže se uvidí, co bude dál. Po sezóně si sedneme i s vedením a domluvíme se,“ prozradil.

Nejaktuálnějším tématem ve sportovním světě jsou zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. „Olympiádu budu sledovat. Hlavně hokej, ale jsem komplexně sportovně založený, takže se rád podívám na všechno,“ přiblížil.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM