Druhý den na Moravě, tentokrát čekají Trhače Jestřábi

Tereza Doksanská | 03.12.2016 | |

Kadaň – V předehrávce 42. kola Trhači prohráli na ledě Přerova 2:1. Ve 30. kole narazí černožlutí na Jestřáby z Prostějova, kterým se v poslední době zcela nedaří. Z posledních 9 zápasů vyhráli pouze jednou. Podaří se svěřencům Jaroslava Becka porazit aktuálně sedmý tým tabulky a přivézt si alespoň nějaké body? Zápas začíná v 17 hodin.

Aktuální forma Prostějova
Ze začátku ligy se Jestřábům dařilo, drželi si pozici v první šestce, dokonce byli i na prvním místě. Avšak poté přišla šňůra sedmi proher v řadě a prostějovští klesli na sedmé místo. Sérii proher ukončili s Třebíčí, kterou porazili vysoko 7:3. V posledním kole zajížděli Hanáci na sever Čech, do Mostu, odkud si odváželi prohru 3:2. V posledních zápasech se Prostějov trápí a v tabulce klesá. Ústí nad Labem na ně ztrácí pouhý jeden bod a devátý Frýdek Místek body tři.

Nejproduktivnější hráči
Martin Novák je s 26 kanadskými body nejproduktivnějším hráčem Jestřábů. Nejproduktivnějším obráncem je Aleš Holík, který za 28 zápasů nasbíral 18 kanadských bodů za 6 gólů a 12 asistencí. Daniel Kolář, nejvíce trestaný hráč Prostějova. Na trestné lavici strávil celkem 64 trestných minut. V brance Jestřábů se střídají Jakub Neužil s Pavlem Kantorem. Více zápasů odchytal Pavel Kantor, který má procentuální úspěšnost 90.75% a průměr branek na zápas 3.06.

Změny v realizačním týmu
Od 11. listopadu mají Jestřábi nového trenéra. Kamila Přecechtěla vystřídal Pavel Arnošt. Prostějov změnil i asistenta, jímž se stal bývalý ranař a hráč NHL David Kočí. „Bitkař David Kočí sice nemá zkušenosti s trénování dospělého hokeje, ale předchází ho pověst pracovitého člověka,“ řekl Jaroslav Luňák, generální manažer Prostějova.

HC Most: LHK Jestřábi Prostějov
Do utkání vstoupili lépe domácí. Měli více šancí a celkově hráli lépe. Prostějov jakoby byl opařený z předchozích zápasů. V 8. minutě se radovali domácí, Neužilovu svatyni prostřelil po souhře s Tomášem Divíškem a Vojtěchem Kubinčákem Jan Dufek. Prostějovští ne a ne prostřelit Jaroslava Hübla. Druhý gól přidali domácí ve druhé třetině a nad Hanáky vedli překvapivě 2:0. Prostějovským se podařilo ve třetí části skóre snížit na 2:1, jenže to se mosteckým nelíbilo a chtěli si vzít nazpět dvoubrankové vedení, což se jim podařilo. V 51. minutě se podruhé v utkání trefil Jan Dufek. Pět minut do konce se ještě prosadil hostující Vojtěch Augustin. Jestřábi to ještě zkoušeli v 6 bez brankáře, neúspěšně. Z ledu posledního Mostu si svěřenci Pavla Arnošta a Davida Kočího odváželi prohru 3:2 a nadále pokračuje jejich trápení.

Sestava z utkání
Neužil – D. Kolář, A. Holík, T. Kvapil, V. Zadražil, Protivný, Grebenyuk – Žálčík, Moskal, Martin Novák – Rudovský, Venkrbec, Švec – Fiala, Šlahař, Augustin – Hozák, Indra

HC ZUBR Přerov: SK Trhači Kadaň
V 11. minutě se ujali vedení Trhači, ovšem o tři minuty srovnal Jan Berger. První ani druhá třetina už góly nepřinesla, za stavu 1:1 se šlo do třetí části. Ve 43. minutě se vedení ujali Zubři, od modré vypálil nejproduktivnější obránce Lukáš Chmelíř a puk propadl za Lukešova záda. Kadaňští to v posledních minutách zkoušeli v 6, dokonce měli i přesilovou hru, takže power – play se hrálo 6 na 4. Bohužel se jim nepodařilo dostat puk za záda Horčičky a první zápas na Moravě prohráli 2:1.

Lukeš (Tadeáš Dvořák) – Trefný (C), R. Černý, D. Šimek, Šafář, J. Tomeček (A), Popela – Hlava, Osmík, Kohout – O. Beránek, Hejcman, Krejčiřík – L. Vrána (A), M. Zadražil, Vaněk – Ringler, Chrpa.

O zápase
WSM liga je v plném proudu a nás čeká již 30. kolo, ve kterém se Trhači utkají s Prostějovem a to v sobotu, 3.12. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin na prostějovském zimním stadionu. Pokud nebudete zápas sledovat přímo na stadionu, můžeme utkání sledovat na onlajny.com.