Dominik Pavlát: „Každý zápas makáme na sto procent.“

Jiří Novotný, Jan Šejhl | 30.11.2017 | |

Dominik Pavlát: „Každý zápas makáme na sto procent.“

K l a d n o / K a d a ň - V rámci 27. kola WSM Ligy Trhači cestovali na led kladenských Rytířů. Favorizovanému celku sice dokázali vstřelit vedoucí gól, domácím se ale podařilo vyrovnat a na začátku třetí části skóre otočili. Kadaň byla přesto ve hře až do samého závěru, kdy Rytíři pečetili na 3:1, na čemž měl velkou zásluhu brankář Dominik Pavlát, jenž svůj tým mnohokrát podržel.

 

Stačil letmý pohled do tabulky a bylo jasné, že Trhači do Kladna jeli jako jasný outsider. Přesto se Rytíři s Kadaní pravidelně trápí a Trhačům se dařilo hrát otevřenou partii i tentokrát. „Snažili jsme se hodně bojovat a snažili jsme se dobře bránit, od toho se všechno odvíjelo,“ hlesl po zápase Pavlát.

Trhači se zásluhou Šimona Szathmáryho ve 12. minutě ujali vedení, což je na ledě favorita vítané povzbuzení. „To je jasné, když vstřelíme první gól, tak makáme o to víc,“ potvrdil mladý strážce kadaňské svatyně.

Kladno se s Kadaní relativně trápí, Trhačům se naopak daří Kladnu zatápět. „Na tohle jsme se nesnažili vůbec koukat, jdeme od zápasu k zápasu a makáme na sto procent každý zápas,“ osvětlil.

Kladenští si v zápase vytvořili mnoho nebezpečných šancí, z nichž většinu zlikvidoval Dominik Pavlát, jenž si připsal několik výtečných zákroků, jimiž svůj tým držel dlouho na dostřel. „Dneska se dařilo, tak to byla paráda,“ usmíval se maskovaný hrdina.

Často se říkává, že tým, který nevyužije dvojnásobnou výhodu, nevyhraje. Tentokrát se toto pravidlo nepotvrdilo. Trhačům se podařilo ubránit přesilovku 5 na 3, nicméně záhy inkasovali rozhodující branku. „Byla to škoda, ale co už,“ mrzelo teprve 18letého gólmana.

Trhači prakticky až do závěru utkání živili naději na vyrovnání, tu ale v 59. minutě gólem na 3:1 uťal Machač. „My jsme se snažili hodně útočit, gól byl způsobený otevřenou obranou v závěru,“ líčil.

Rytíři patří mezi favority WSM Ligy, žádná speciální příprava však před zápasem neproběhla. „My se připravujeme na každý zápas stejně,“ prohlásil Pavlát.

Kadaňský trenér Jiří Čelanský působil ještě v nedávné době na kapitánském můstku Rytířů, kromě přípravy šité na míru Kladenským své svěřence ani nijak zvlášť nemotivoval. „Pořád stejně,“ uzavřel.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM