Daniel Novák: „Nebyli jsme horším týmem.“

Sabina Nováková | 07.02.2018 | |

Daniel Novák: „Nebyli jsme horším týmem.“

K a d a ň – Ligovou premiéru v sezóně 2017/2018 si proti Benátkám nad Jizerou odbyl devatenáctiletý junior Daniel Novák. Důvěru trenérů zpečetil asistencemi na prvních dvou gólech černožlutého souboru. I přes příspěvek mladého obránce Trhači padli dvoubrankovým rozdílem.

 

Trhači se v rámci 47. kola WSM Ligy postavili předposlední farmě Bílých Tygrů Liberec, se kterou dlouho sváděli vyrovnaný souboj. V závěru, konkrétně deset vteřin před koncem, zpečetili Středočeši tříbodovou výhru gólem do prázdné brány. „Co na to říct. Horším týmem jsme sice nebyli, ale neproměňovali jsme vyložené šance. V závěru jsme měli dvě velké příležitosti. A právě to si myslím, že rozhodlo, jelikož soupeř svoje šance na rozdíl od nás využil,“ ohlížel se Daniel Novák.

Pro kadaňského rodáka to byl v letošní sezóně první ligový zápas za seniorský tým Trhačů. Úplnou premiéru prožil už v sezóně 2015/2016, kdy zasáhl do sedmi utkání a připsal si tři asistence. V loňském ročníku oblékl kadaňský dres dvakrát se ziskem dvou asistencí. „Strávil jsem tady celou přípravnou část, což mi něco dalo a věděl jsem přibližně, do čeho jdu. I když rozdíl mezi juniorkou a A-týmem je znát,“ zhodnotil devatenáctiletý obránce.

Zatím poslední zápas za juniory odehrál 3. února, kdy Piráti vyhráli 7:1 nad Libercem. Daniel Novák si v zápase připsal tři asistence a zaznamenal šest plusových bodů za účast na ledě. „Asi mi to do zápasu s Benátkami pomohlo. Samozřejmě, když se daří, je to znát a hraje se mi lépe,“ lebedil si.

Ve své letošní premiéře se asistencí podílel na prvních dvou gólech Jaroslava Kůse. „U prvního mi dobře přihrál Šimon Szathmáry. Já jsem poté poslal puk na bránu, kde ho Jarda Kůs tečoval. U druhé branky jsem rozehrával ze středního pásma, kde si dobře přihráli Nick Hlava s Jardou Kůsem,“ popisoval účastník světového šampionátu osmnáctiletých v roce 2016.

Proti Benátkám nad Jizerou odehrál Daniel Novák sedmnáct minut a dvacet vteřin. „S vytížením jsem určitě spokojený. Šel jsem do duelu s tím, že budu na pozici sedmého beka, ale nakonec jsem odehrál celé utkání. Hrál jsem dost,“ těšilo jej.

Příchod kadaňského rodáka se seběhl poměrně rychle a stihl se zúčastnit pouze ranního tréninku. „Den před zápasem po tréninku za mnou přišel pan Buchal a oznámil mi, abych se v den utkání dostavil, že si zahraju. Stihl jsem jen ranní rozbruslení,“ přiblížil.

Kadaňské hráče čeká v sobotu 10. února výjezd do Frýdku-Místku, kde sehrají jeden z pěti posledních soubojů v právě probíhající sezóně. „Zatím to vypadá, že bych měl s týmem jet. Po tomto zápase se uvidí, co bude dál. Asi bychom měli vylepšit koncovku, dávat více gólů a chodit více do brány,“ zamýšlel se.

Letos nastoupil Daniel Novák do třiatřiceti utkání DHL extraligy juniorů, ve kterých nasbíral sedm asistencí. „Juniorský tým je hodně rozlítaný, hráči ještě nejsou tolik hokejově vyspělí. Není tam takové to hokejové myšlení a pohoda. Tady v Kadani je to o hodně zkušenější, hráči si podrží puk a více u hry přemýšlí,“ srovnával.

Již 9. února startují zimní olympijské hry, které jsou přehlídkou všech různých sportů. A samozřejmě právě lední hokej bude hlavním středem zájmu Daniela Nováka. „Olympijské hry určitě sledovat budu. Rád se podívám na všechny sporty, ale předností bude určitě lední hokej. Rozhodně budu koukat i na rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou,“ prozradil.

Maturitní šerpu již obdržel a nadějného juniora nyní čeká zkouška dospělosti, což s sebou nese také nástup na vysokou školu. Plánuje zůstat u sportu a zkombinovat ho s geografií. „Maturitní ples jsem si určitě užil, bylo to super. Přeci jen je to událost, která je jednou za život, takže jsem rád, že jsem tam mohl být. Už se také objevuje nervozita z maturitní zkoušky. Dávám si přihlášku do Ústí nad Labem, kde bych rád studoval dálkově obor na pedagogické fakultě – kombinace zeměpisu a tělesné výchovy,“ uzavřel.

Foto: Soňa Ohnemichlová

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM