„Kadani rád pomohu,“ ujišťoval Ondřej Buchtela

Michal Luxa | 02.08.2017 | |

„Kadani rád pomohu,“ ujišťoval Ondřej Buchtela

K a d a ň – První srpnový den začala Kadani další část přípravy. K úvodnímu utkání zajížděli Trhači do Třemošné, kde změřili síly s Klatovy. Severočeši potvrdili roli favorita a zvítězili. V zadních řadách figuroval také mládežnický reprezentant Ondřej Buchtela, jenž poprvé oblékl černožlutý dres.

 

Trhači s druholigovým soupeřem dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali skóre vyrovnat a po polovině zápasu stav otočit na svou stranu. Obrat režíroval hlavně Jakub Chrpa, jenž ke dvěma gólům přidal také jednu asistenci. „Hrálo se mi úplně suprově. Čekal jsem to daleko horší, než to bylo,“ prozradil mládežnický reprezentant.

Pro Ondřeje Buchtelu to nebyl první přátelský zápas. Sedmnáctiletý obránce se totiž účastnil reprezentačního turnaje hráčů do dvaceti let. Česká republika poslala na turnaj ve slovenské Žilině výběr do devatenácti let, jenž obsadil druhou pozici. „Odehrál jsem tři zápasy a určitě mi to pomohlo. Zápasové tempo se nabere rychle během tří zápasů. Už během prvního to bylo dobré, takže s tímhle problém nebyl,“ prozradil spokojeně. „Možná v tom nějaká výhoda byla, ale nevím, zda to bylo vidět,“ hledal odpověď na další otázku o rozehranosti.

Rodák z Ústí nad Labem v loňské sezóně již okusil českou nejvyšší soutěž, když nastoupil v dresu Pirátů k sedmi zápasům. Ovšem Ondřej Buchtela si v Tipsport extralize zatím kanadský bod nepřipsal. „Oproti extralize to bylo o dost pomalejší, ale nic to neznamenalo. Na hráčích bylo vidět, že mají méně zkušeností, ale mně se hrálo parádně,“ hledal hlavní rozdíly mezi soutěžemi.

Spoustu hráčů Klatov zná hráč chomutovské akademie z mládežnických kategorií. Vždyť první soupeř Trhačů je farmou západočeské Plzně. V posledním sezóně vyhráli junioři indiánů mistrovský titul, a tak mají Klatovy jistě svoji kvalitu. „Myslím si, že více než polovina jejich týmu hrála za plzeňskou juniorku z minulého roku. Oni vyhráli titul a bylo vidět, že si trofej zasloužili,“ složil poklonu soupeři mladičký obránce.

Přípravu absolvuje v kádru Pirátů, a tak si Ondřej Buchtela odskočil k přípravnému utkání partnerské Kadaně. Trhači jeho výpomoc jistě přivítali, ale až na trenéra Roberta Kašeho a pár výjimek, nikdo nevěděl, co od mladého obránce očekávat. „Byl to velký skok. Ani jsem v podstatě nevěděl, kdo hraje, což jsem zjistil až v Kadani. Myslím, že jsme si s tím poradili dobře,“ přiznal spokojeně.

V hlavní části je dost pravděpodobné, že Ondřeje Buchtelu budeme vídat, jak v černožlutém dresu Kadaně, tak v extraligových barvách Chomutova. Mládežnický reprezentant jistě přivítá spoustu času na ledě, která mu díky střídavým startům dost možná bude umožněna. „Zatím jsme to s trenéry neřešili, ale osobně si myslím, že za Kadaň hrát budu. Rád ji pomohu, protože se mi hrálo opravdu velmi dobře,“ prozradil klidným hlasem.

Ondřej Buchtela je teprve sedmnáctiletým obráncem, jenž kromě Chomutova a Kadaně, může také nastoupit v zápasech juniorů, kde by byl jednou z hlavních postav týmů. „To vůbec nevím. Celé to záleží na trenérech, kam mě šoupnou,“ řekl závěrem.

Fotografie v článku - juniorský hokej.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM