Abychom vyhrávali, musíme dát o gól více, říká utočník František Wágner

Tereza Doksanská | 16.08.2016 | |

Most/Kadaň - K pátému přípravnému utkání Trhači jeli do nedalekého Mostu. Doma s Mostem prohráli 3:2, stejným výsledkem prohráli i na ledě mosteckých. Jednu ze dvou branek vstřelil i reprezentační útočník do 19 let František Wágner.

Františku, stejně jako doma jste prohráli i dnes v Mostě 3:2. V čem vidíte příčinu?
Řekl bych, že jsme tady začali lépe. V první třetině jsme napadali, hráli jsme dobře. Od druhé třetiny jsme začali hrát vlažně, asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Poté jsme se do toho nedostali a Most obrátil výsledek.

V čem byl Most lepší?
Druhou třetinu začali hrát důrazněji. Neztráceli puky, což my jsme ztráceli skoro každé střídání a dělali jsme zbytečné chyby, ze kterých jsme inkasovali.

Ve druhé třetině jste ztratili vedení a poté jste prohrávali. Co se stalo?
Jak říkám, polevili jsme a poté jsme se do toho nedostali. Most byl poté lepším týmem, z čehož vyplynul třetí gól, když po naší zbytečné chybě ujeli dva na jednoho a zakončili tento útok gólem do prázdné brány.

Byl pro vás za stavu 3:2 již zápas prohraný, nebo jste stále věřili ve vyrovnání?
Určitě jsme věřili ve vyrovnání, ale strašně těžko se chodilo do pásma, protože Most už jen bránil, aby udržel výsledek. Prostě už nám to tam nepadlo.

Jak je pro vás těžké ustát tlak, že vás od výhry dělí pouze jedna branka?
Řekl bych, že žádný tlak tam není. Prostě musíme dát o gól více.

Ani jeden z přípravných zápasů jste nevyhrály. V čem je problém?
Snad si to nepřeneseme do sezony, snad tam budeme opět vyhrávat. Prohráváme z individuálních chyb.

Jak byste popsal Vaši branku?
Ujeli jsme dva na jednoho, přihrávku jsem dostal na brusli, takže mi puk odskočil za bránu. Pro puk jsem si dojel, podíval jsem se, že brankář leží, tak jsem to jenom objel a měl jsem snadnou práci trefit bránu.

V Mostě hrají zkušenější a starší hráči, kdežto vy oproti nim jste mladý tým. Je to pro vás výhoda či nevýhoda?
Měla by to být určitě pro nás výhoda. My bychom měli být rychlejší a více bruslit, měli bychom je předčít rychlostí a důrazem. Oni tu mají dvě lajny starších hráčů, kteří už tolik nebruslí. Kdybychom na ně fyzicky zatlačili, tak by podle mě odešli, akorát jsme to nedělali.

Ve čtvrtek jedete do Ústí nad Labem, budete se na zápas nějak zvláštně připravovat?
Určitě si řekneme nějaké pokyny, vesměs to bude stejné. V přípravných utkáních zkoušíme různé formace, takže to bude normální příprava.