V prosinci 2017 vyšly tyto články:

12>>
29.12.Jiří Čelanský končí na střídačce TrhačůTisková zprávaK a d a ň - Podruhé v aktuálním ročníku WSM Ligy dochází ke změně na pozici hlavního trenéra Trhačů. Vedení klubu se k poslednímu dni kalendářního roku domluvilo s Jiřím Čelanským na ukončení spolupráce. „Vzájemně se dohodli na předčasném ukončení smlouvy. Sezónu na střídačce dokončí dvojice Miroslav Buchal – Petr Klíma, který i nadále zůstává členem sportovního úseku,“ vysvětluje statutární ředitel Jaromír Šindel.
29.12.„Nervózní jsem nebyl,“ prozradil Petr ChlánBNJ - KAD 7:3, 34.kolo | Kateřina KundertováK a d a ň - Trhači ve středu odjeli ke 34. kolu WSM Ligy do nedalekých Benátek nad Jizerou, kde se dotáhli na rozdíl jediného gólu, ale nevyrovnali, a nakonec si odvezli porážku 3:7. Premiéru v seniorském hokeji absolvoval Petr Chlán, jenž odehrál téměř třináct minut a ve třetí třetině snížil na 2:4.
27.12.Kadaň snížila, ale nakonec Benátkám n/J podlehlaBNJ - KAD 7:3, 34.kolo | Kateřina KundertováB e n á t k y n/J / K a d a ň - Trhači odjeli ke 34. kolu WSM Ligy do nedalekých Benátek nad Jizerou, kde nakonec padlo deset branek. Domácí si během dvou třetin vytvořili vedení, které se povedlo Kadaňským téměř dotáhnout, ale v posledních pěti minutách inkasovali tři góly, které definitivně rozhodly o vítězi. Premiérový start mezi dospělými si připsal Petr Chlán, jenž si ve 47. minutě připsal také první trefu.
26.12.Kadaň mezi svátky míří do blízkých Benátek n/JBNJ - KAD 7:3, 34.kolo | Kateřina KundertováK a d a ň - Trhači odjedou ke 34. kolu WSM Ligy do nedalekých Benátek nad Jizerou, kde odehrají druhé venkovní utkání v řadě. Mezisváteční duel bude ve znaku doznívajících Vánoc, očekávání příchodu nového roku a také bude v duchu souboje tabulkových sousedů. Střetnutí je na zimním stadionu v Benátkách nad Jizerou naplánováno na středu 27. prosince od 17 hodin a 30 minut.
22.12.„Obránci jsou tu aktivnější,“ říká David KašeLibor KultM o r a / K a d a ň - V loňské sezóně patřil do základního kádru Pirátů, ale v létě si vybral zahraniční cestu. Útočník David Kaše odešel do švédské Mory a v týmu nováčka tamní nejvyšší soutěže bojuje mimo jiné i o možnost podepsat smlouvu s Philadelphií, která jej draftovala v červnu 2015. Dvacetiletý rodák z Kadaně se vrací po zranění, kvůli němuž zatím odehrál jen devatenáct utkání, v nichž třikrát skóroval a přidal osm asistencí.
22.12.Trhači v Prostějově vedli, nakonec se vrací s bodemPRO - KAD 2:1, 33.kolo | Sabina NovákováP r o s t ě j o v / K a d a ň – Dva dny před Štědrým dnem zajížděli kadaňští Trhači v rámci 33. kola WSM Ligy na led Prostějova. Duel byl dlouho bez branek. Tento fakt prolomil až ve 47. minutě zadák Patrik Kadeřávek. Jestřábi ale nalezli o pár minut později odpověď a jelikož další gól už nepadl, klání dospělo až do nájezdové loterie. V ní se trefil jen Jan Starý, jenž tak přisoudil druhý bod domácí družině.
21.12.„Porážka mrzí hodně,“ nezastíral Dominik PavlátKAD - CEB 1:3, 32.kolo | Marcel HollK a d a ň - Ve středečním 32. kole WSM Ligy proti Motoru dostal v brankovišti příležitost osmnáctiletý Dominik Pavlát, jenž dlouho držel naději na bodový zisk a podruhé v letošním ročníku naskočil proti jihočeskému soupeři. V utkání 32. kola si připsal sedmapadesát zásahů, jejichž úspěšnost činila přes 96 %.
21.12.Trhači se před Vánoci pokusí vyloupit JestřábySabina NovákováP r o s t ě j o v / K a d a ň – V pátek 22. prosince se Trhači vydají na led Jestřábů z Prostějova, kde odehrají třiatřicáté kolo WSM Ligy – poslední před vánočními svátky. Hanáčtí jsou zatím k nezastavení, jelikož na kontě mají pět výher v řadě a jistě budou chtít přidat i šestou. O totéž půjde ale i Kadani, která od výhry nad Slavií dvakrát prohrála, a to v Havířově a proti Motoru. Zápas startuje v 18 hodin na zimním stadioně v Prostějově.
20.12.Kadaňští na svém ledě přivítají ambiciózní MotorKAD - CEB 1:3, 32.kolo | Sabina NovákováK a d a ň – Trhače čeká po pondělním utkání v Havířově zápas na domácí půdě. Do Kadaně zavítají v rámci dvaatřicátého kola WSM Ligy České Budějovice, kterým vítěznou šňůru pokazil v pondělí Prostějov. Ani černožlutí nepřivezli body z venkovního klání, když těsně padli v prodloužení. Aktuálně se Motor nachází na druhém místě s dvaašedesáti body. Utkání startuje 20. prosince v 18 hodin na zimním stadioně v Kadani.
20.12.Vyrovnaná bitva nakonec vyzněla pro MotorKAD - CEB 1:3, 32.kolo | Kateřina KundertováK a d a ň - Trhači ve 32. kole WSM Ligy vyzvali na vlastním ledě České Budějovice, s kterými svedli vyrovnanou bitvu. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre Aleš Macháček, který třiadvacet vteřin před druhou sirénou vstřelil svůj premiérový gól v dresu Trhačů. V závěrečném dějství už ale skórovali pouze hosté, kteří si nakonec pojistili výhru gólem do prázdné branky.
20.12.Aleš Macháček: „Puk jsem si vzal, abych měl památku.“KAD - CEB 1:3, 32.kolo | Kateřina KundertováK a d a ň - Trhači ve 32. kole WSM Ligy vyzvali na vlastním ledě České Budějovice, s kterými šli v poslední minutě druhé třetiny do vedení. To zařídil pohotovou dorážkou Aleš Macháček, jenž vstřelil premiérový gól v kadaňském dresu a také první branku ve druhé nejvyšší české soutěži. „Pokladník se ještě neozval, takže nevím, kolik mě to bude stát,“ uvedl soběslavský rodák.
18.12.Oslabení rozhodla o prohře Trhačů v HavířověHAV - KAD 3:2, 31.kolo | Sabina NovákováK a d a ň – Trhači v rámci 31. kola WSM Ligy vyjeli do havířovské K&K Pneu arény. První dvacetiminutovka se odehrála beze změny stavu zápasu. Ve druhé třetině si Havířovští nabyté vedení nechali vzít, když Jan Dufek srovnal tři minuty po radosti Slezanů. Ti si však ve třetí periodě zvládli pojistit utkání dvoubrankovým náskokem, které o jeden gól snížil v poslední minutě znovu Jan Dufek při hře šest na pět.
17.12.Kadaňští po více než týdnu vyrazí do HavířovaHAV - KAD 3:2, 31.kolo | Sabina Nováková K a d a ň – Po víc než týdenní pauze vyrazí Trhači na led AZ RESIDOMO Havířov, kde v pondělí 18. prosince v 18 hodin sehrají 31. kolo WSM Ligy. Svěřenci Jiřího Čelanského a Miroslava Buchala budou chtít navázat na úspěch z předešlého kola se Slavií, kterou porazili díky proměněnému trestnému střílení v prodloužení, a urvat tak bodový zisk na půdě desátého Havířova.
14.12.„Na střídačce a v kabině si udělám nejlepší obrázek,“ hlásí Petr KlímaLibor KultK a d a ň - Má doma dvě československá zlata i prsten za vítězství ve Stanleyově poháru. Útočník Petr Klíma hrál dlouhé roky NHL a po skončení aktivní kariéry trénoval v Detroitu mládež. Před časem se rozhodl pro návrat do České republiky, po pár měsících pozorování se zapojil do dění v Kadani. Nejprve jako člen realizačního týmu, jímž zůstane i poté, co začne pracovat také v rámci sportovního úseku.
13.12.„Chtěl jsem střílet nahoru,“ smál se kapitánKateřina Kundertová, Libor KultK a d a ň - „To bude určitě rozhovor o nájezdu, viď?“ vypálil už od dveří Jakub Trefný. A trefil se. Trhači vyzvali v posledním duelu před reprezentační přestávkou na vlastním ledě Slavii, s kterou dotáhli utkání do prodloužení. V nastaveném čase rozhodl z nařízeného trestného střílení právě kadaňský kapitán.
12.12.Petr Klíma rozšíří sportovní úsek TrhačůTisková zprávaK a d a ň - WSM Liga se momentálně nehraje, neboť má na programu druhou reprezentační přestávku sezóny. Trhači sice naposledy přetlačili pražskou Slavii, ale stále figurují na posledním místě tabulky, čemuž vedení nechce nečinně přihlížet. Petr Klíma, který doposud působil v realizačním týmu, se nově zapojí do řízení sportovního úseku.
12.12.„Konečně mé góly vypadají jako góly,“ směje se KašeLibor KultA n a h e i m / K a d a ň - Loni nastřádal v zámořské NHL 53 startů, v nichž pětkrát skóroval a přidal deset asistencí. Letos už má na kontě šest přesných zásahů po jednatřiceti duelech a to ještě Anaheimu ve čtrnácti bitvách chyběl. Útočník Ondřej Kaše vstoupil do nového ročníku nejslavnější soutěže světa velmi dobře a má našlápnuto, aby vylepšil loňské statistiky, jež ještě v devíti soubojích o Stanleyův pohár rozšířil o dva góly. Jeho čas na ledě jen jednou klesl pod deset minut, pokud se v utkání nezranil, a chodí i na přesilové hry. Trenérům se odměňuje za důvěru krásnými góly, které mu dělají radost stejně jako ty loňské, o nichž s úsměvem hovoří jako o „podleďácích“.
11.12.Hlava: „Potřebujeme body párkrát za sebou.“KAD - SLA 3:2, 30.kolo | Ondřej BartůněkK a d a ň - Trhači v rámci třicátého kola WSM překvapili favorizovanou pražskou Slavii. Do utkání zasáhl i Nicolas Hlava, který v tomto utkání jednu branku vstřelil. A také se později ocitl u rozhodující akce. Mladý forvard po zápase oplýval dobrou náladou.
10.12.„Snad už to bude jen lepší,“ doufal Lukáš Blaha.KAD - SLA 3:2, 30.kolo | Sabina Nováková K a d a ň – V rámci 30. kola WSM Ligy se po čtyřech porážkách Trhači dočkali cenné výhry nad pražskou Slavií. Veselému závěru však předcházel napínavý boj. Trhači srovnali zásluhou Lukáš Blahy na 1:1. Do vedení 2:1 pak poslal Kadaňské Nicolas Hlava. Jednobrankovou ztrátu ale Pražané dotáhli, a tak se muselo jít do prodloužení, kde rozhodl v nařízeném trestném střílení kapitán Jakub Trefný.
9.12.Trhači slaví vítězství nad Slavií, rozhodl Trefný KAD - SLA 3:2, 30.kolo | Michal LuxaK a d a ň - Ve třicátém kole WSM ligy přivítali Trhači před vlastním publikem Slavii, kterou zdolali 3:2 v prodloužení. Utkání bylo dlouho bez branek, ale gólové představení odšpuntoval hostující Lukáš Nedvídek. Ovšem o vyrovnání se postaral Lukáš Blaha, jehož ve třetí části napodobil Nicolas Hlava. Jenže Pražanům se podařilo vyrovnat, a tak duel putoval do prodloužení. V něm ujel Jakub Trefný, jenž si vykoledoval trestné střílení, které se štěstím proměnil a rozhodl, že dva body zůstanou na severu Čech. Dalším hrdinou černožlutých byl také junior Dominik Pavlát, jehož zdobilo jednačtyřicet zákroků.