V listopadu 2006 vyšly tyto články:

12>>
29.11.Jarina zažehl brněnskou KometuKOM - KAD 0:2, 26.kolo | Miroslav LučanB r n o - Kadaňský "A" tým neabsolvoval dalekou cestu na Moravu zbytečně. V zápase, kde měli převahu domácí dokázali kadaňští díky precizní obranné hře a hlavně vynikajícímu výkonu Kamila Jariny získat tři body, které mají určitě cenu zlata. Jarina po celý zápas přiváděl nejen domácí hráče, ale i fanoušky doslova k šílenství. Některé jeho zákroky by zasloužily nominaci na Zlatou helmu ! Po bezbrankové první třetině, ve které Kometa přehrávala Severočechy, také hlavně kvůli hře v oslabení, dostal Kadaň do vedení v 25. minutě šťastnou brankou Metlička. Domácí se tlačili do útoku, ale nemohli překonat vynikajícího Jarinu, který se vyznamenal zejména při šancích Appela a Brančíka. V závěrečné části si černožlutí bezchybně hlídali obranné pásmo a bránili výsledek. V 59. minutě definitivně zhasl Kometu Derfler, když využil přečíslení hostí dva na jednoho a upravil tak skóre na 0:2.
27.11.Uhlídají kadaňští Davida Appela?KOM - KAD 0:2, 26.kolo | Macháček Jan Černožlutí zajíždějí na led Brněnské Komety, kde je čeká silný soupeř z horních příček tabulky. V posledním vzájemném klání nastřílel černožlutým David Appel všechny tři branky. Kadaň bude chtít potrápit soupeře a v lepším případě přivést na sever Čech nějaký ten bodík. Držet palce jim můžete ve středu 29.listopadu v 18:00 hod.
26.11.Junioři porazili DěčínKAD - DEC 5:2, 16.kolo | Miroslav LučanV neděli odpoledne zavítal na kadaňský zimní stadion celek juniorů HC Děčín změřit síly se svými vrstevníky z SK Kadaň. Domácí byli v utkání favority, neboť děčínští okupují předposlední místo tabulky. Kadaňští chtěli také potvrdit vítězství z pátečního těžkého utkání v Sokolově. Od počátku zápasu byli také lepším týmem. Do vedení šli po dorážce Tomana, jenže hosté zbraně nesložili a skóre v úvodu druhé části otočili. Černožlutí tak museli zabrat a dvěma rychlými brankami se opět dostali do vedení na 3:2. Ve druhé části se ještě trefil Hartman a na konečných 5:2 upravil dvě minuty před koncem Kalinovič.
25.11.Tři body odlétly do hnízda dravců z ProstějovaKAD - PRO 3:6, 25.kolo | Míša Sládková, Jakub CoufalJiný výsledek než vítězství si dnes Kadaň nepřipouštěla. Realita byla jiná. Hosté z Prostějova bojovným výkonem Severočechy až na prostřední část nikam nepustili, opratě zápasu drželi po většinu klání ve „svých rukavicích“. Po smolné 3. třetině, ve které Kadaň inkasovala 4 branky, se radovali Jestřábi. Celkový výčet branek utkání se zastavil na poměru 3:6.
24.11.Kadaň má Jestřábům co vracetKAD - PRO 3:6, 25.kolo | Jakub CoufalPo smolné prohře v Havířově zaviněnou vlastní nedisciplinovaností hostí černožlutí na svém ledě Prostějov. První vyrovnané klání vyhráli šťastně domácí, nyní je na řadě Kadaň, aby ukázala svou sílu. Poslední dobou se Severočechům doma daří. Kadaň má před soubojem jasný cíl. Potvrdit svojí formu a zároveň upevnit postavení v tabulce. Zda-li 3 body zůstanou v Kadani, o tom se rozhodne v sobotu 25. listopadu od 17:00.
22.11.Havířovští Panteři rozsápali KadaňHAV - KAD 3:1, 24.kolo | Jindřich PolednaStředeční zápas měl již předem pikantní příchuť. V minulém týdnu přebral mužstvo Panterů bývalý trenér a manažer kadaňského celku Alois Chlustina a všichni věděli, že se bude chtít proti svému bývalému týmu vytáhnout. Jenže jeho svěřenci mu ze začátku moc nepomohli. Ve vlastní přesilovce v 16. minutě ztratili puk a Petr Derfler vsítil úvodní branku utkání. Havířovu se podařilo vyrovnat ve 43.minutě, do odkryté branky dorážel Sedlák. Vývoj utkání se zcela otočil ve 46.minutě, kdy strhl vedení na stranu domácích Brynecký. Dvě minuty před koncem upravil ještě na konečných 3:1 pro Pantery v přesilové hře Lipina, navíc Vrtek nedal v poslední minutě trestné střílení.
21.11.Bude díky zkušenostem trenéra Kadaň pro Pantery lehkou kořistí?HAV - KAD 3:1, 24.kolo | Míša SládkováVe středu si letos poprvé vyzkouší Kadaňští havířovský led. Utkání to bude bezesporu zajímavé, už jen díky faktu, že od posledního utkání soupeře se na jeho lavičce ozývají pokyny bývalého kadaňského trenéra Aloise Chlustiny. I novou posilou se stal exkadaňský hráč. Bude to mít na vývoj zápasu vliv? Pokus Severočechů o prodloužení smolné série Panterů až na šest klání začne od 17:30.
19.11.B-tým veze první body z venkuJES - SKB 4:7, 11.kolo | Miroslav LučanKadaňskému B-týmu mužů se poprvé v sezóně podařilo přivést plný bodový zisk. Zajížděli do Liberce utkat se tamními HC VTJ Ještěd Liberec. V prvním utkání na domácím ledě remizovali v divoké přestřelce 7:7. K utkání tedy zajížděli vyválčit alespoň bod. Hned v úvodní minutě inkasovali, ale nepoložili se. Díky bratrům Nepráškovým se podařilo skóre ještě v úvodní části otočit. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 3:3. Domácí vojáky dostal na koně Vítek, když hned v úvodu třetí části poslal Liberec do vedení. Kadaňští se nevzdali a čtyřmi brankami otočili na konečných 4:7. Kadaňští si tak připsali cenné vítězství a dva body do tabulky. V zápase chyběla největší opora Lukáš Hubínek.
19.11.Junioři přetlačili jablonecké VlkyKAD - JAB 3:2, 14.kolo | Miroslav LučanNedělní odpoledne patřilo na kadaňském zimním stadionu juniorskému hokeji. Domácí celek SK Kadaň přivítal souseda z tabulky HC Vlci Jablonec. Jablonečtí mají o bod méně, ale k dobru jeden odložený zápas. Čekal se tuhý boj o každý kousek ledu. V první třetině padl jediný gól, přesilovou hru čtyři na tři využil Pira. V úvodu druhé části nejprve zvýšil Jáchym, jenže hosté se nevzdávali a při přesilovce pěti proti třem snížili zásluhou Malinského. Vlci nepříjemně kousali a kadaňští měli kolikrát obrovské štěstí, že neinkasovali vyrovnávací branku. Ta přišla v padesáté minutě, kdy jablonečtí byli lepšími hráči na ledě. Netrvalo dlouho a Toman využil přesilovku a vrátil domácím vedení. Přes hektický konec, kdy hráli ve dvojnásobném oslabení vítězství 3:2 udrželi.
18.11.Ladislav Kubát novým trenérem dorostuMiroslav LučanV týdnu se v šatně dorostu představil nový trenér Ladislav Kubát, který ve funkci hlavního trenéra nahradil Františka Lukeše. Novým asistentem trenéra se stal Milan Novotný. Jako vedoucí zůstává u mužstva Petr Jáchym. Svůj tým poprvé povede v pátečním duelu s KLH Chomutov.
18.11.Mládežnický hokejMiroslav LučanV pátečních zápasech uspěli kadaňští mládežníci jen na polovic. Junioři smolně prohráli 2:4 na Kladně, ale dorost pod vedením nového kouče pana Ladislava Kubáta, který vystřídal ve funkci Františka Lukeše dokázal zvítězit doma na kláštereckém zimním stadionu nad druhým celkem tabulky KLH Chomutov poměrem 3:2.
18.11.A-tým udolal Berounské MedvědyKAD - BER 3:2, 23.kolo | Miroslav LučanV sobotní podvečer přivítalo A-mužstvo SK Kadaň souseda z tabulky, devátý HC Beroun. Dalo by se říct, že se hrálo o šest bodů. Případným vítězstvím by kadaňští odskočili svým soupeřům. Utkání začalo opatrně, dlouho oběma týmům trvalo, než se dostali do správného varu. V osmé minutě poslal Vlček Středočechy šťastně do vedení. Ve třinácté minutě v signalizované početní výhodě vyrovnal Staněk. Ve druhé části se hrál o něco lepší hokej a v přesilovce poslal Hlavatý Kadaň do vedení. V poslední části iniciativu převzali hosté, domácí začali hodně bránit a to se vymstilo. Klaus si nikým neatakovaný najel přímo před Slipčenka a vyrovnal. Hosté měli několik dalších dobrých příležitostí, ale Slipčenko zachraňoval. Pět minut před koncem hosté dvakrát vyhodili puk mimo hrací plochu a nabídli tak kadaňským přesilovku pěti proti třem, kterou využil Hlubuček a zajistil tak domácím veledůležité tři body za vítězství 3:2.
17.11.Kadaň přivítá svého souseda z tabulkyKAD - BER 3:2, 23.kolo | Katka HodkováKadaň - V sobotu 18. listopadu sehrají Severočeši už dvanáctý domácí zápas. Od 17:00 přivítají HC Beroun. Medvědi jsou v tabulce na devátém místě, se šestadvaceti body jsou jen o krůček za osmou Kadaní. Souboj tak může být hodně vyrovnaný a to i přesto, že si Beroun 11. listopadu přivezl ze zápasu v poslední Olomouci devítigólový výprask a ve středu 15. listopadu doma těsně podlehl ústeckým Lvům 1:2.
15.11.Slipčenko nemocen, šanci dostane ŠtelmachHKR - KAD 4:1, 22.kolo | Miroslav LučanK zápasu u prvního týmu tabulky HC VČE Hradec Králové neodcestoval první brankář týmu Robert Slipčenko, jenž se potýká s virovým onemocněním. Jako jednička odcestoval Antonín Štelmach 3.1.1986, který si tak odbude svůj prvoligový křest rovnou proti nejlepšímu týmu ligy, tak jako v 9.kole Rudolf Tichý, který mu dnes bude krýt záda. SK Kadaň tak má v první lize nejmladší brankářskou dvojici.
15.11.Posila pro play-off - Kamil Jarina!Miroslav LučanA je to tady ! „A“ – mužstvo posiluje o dalšího skvělého brankáře. Nejčerstvější posilou se dnes krátce po poledni stal Kamil Jarina. Do plného tréninku se zapojí zítra dopoledne, zápasovou zátěž okusí, ale nejpravděpodobněji až ve středu 22.11.2006 v utkání v Havířově. Trenér Jindřich Setikovský bude mít z čeho vybírat, o brankářskou jedničku se nejspíše poperou právě Kamil Jarina s Robertem Slipčenkem. Na svou další šanci budou čekat junioři Rudolf Tichý a Antonín Štelmach. Při troše štěstí by se mohl ještě do kadaňské branky vrátit a týmu vypomoci i miláček kadaňského publika Jaroslav Hübl. Zdá se, že „problém“ s gólmanem by mohl být vyřešen. Mužstvo je po třech vítězstvích za sebou dobře naladěno a nová akvizice v týmu jen prospěje.
15.11.Vynikající Štelmach porážce nezabránilHKR - KAD 4:1, 22.kolo | Miroslav LučanNa ledě vedoucího týmu tabulky dlouho kadaňští borci vzdorovali. První branky se diváci dočkali až ve 36.minutě, kdy Roubík prostřelil vynikajícího Štelmacha v brance. Druhou branku vsítil Volráb při přesilové hře jen o dvě minuty později a vnesl tak domácím klid na hokejky. Ve 47.minutě Radek Krpenský vykřesal černožlutým naději a snížil na rozdíl jedné branky. Jenže kadaňští opět doplatili na nedisciplinovanost a rozhodující branku vstřelil Domin opět při přesilové hře. Tentýž hráč ještě čtyři minuty před koncem při zoufalé snaze hostí upravil skóre na 4:1 ve prospěch domácích. Po čtvrté za sebou tak Severočeši zvítězit nedokázali.
13.11.Poradí si A mužstvo i s Energetiky ?HKR - KAD 4:1, 22.kolo | Miroslav LučanK dalšímu velmi těžkému utkání zajíždí A-tým SK Kadaň na led do východních Čech, kde se utká s HC VČE Hradec Králové. Domácí nebudou jednoduchým soupeřem, ale mužstvo trenéra Setikovského již několikrát dokázalo, že hokej hrát umí a dokáže potrápit i dokonce přehrát kohokoli. Ve čtyřech utkáních bodovali a v posledních třech dokonce neztratili ani bod. Energetici v posledním zápase neuspěli na ledě Ústeckých lvů, doma tedy nebudou chtít ztratit. Jak dramatický souboj dopadne se dozvíme ve středu 15.11.2006 od 18:00 hodin.
12.11.B - tým rozstřílel VarnsdorfSKB - VAR 17:1, 10.kolo | Miroslav LučanPo sobotním boji v Litoměřicích nastoupil kadaňský B-tým mužů na domácím ledě proti poslednímu týmu tabulky HC Varnsdorf. Soupeř byl velice slabý, domácí byli od prvních minut jednoznačně lepší. Dlouho se však trápili a nemohli vstřelit branku. To se povedlo až při signalizovaném vyloučení hostujícího hráče v posledních minutách úvodní části. Ve druhé třetině se již střelecky začalo dařit a před druhou třetinou svítilo na ukazateli skoŕe 6:1 ve prospěch domácích. V poslední části varnsdorfští odpadli zcela fyzicky a domácím se podařilo nasázet dalších jedenáct branek. Utkání tak skončilo jednoznačným vítězstvím 17:1.
11.11.Kadaň vyhrála potřetí v řaděKAD - HBR 3:1, 21.kolo | Jakub CoufalKadaň vstupovala do utkání s těžkým cílem potvrdit cenné vítězství nad Ústím. Vstup do zápasu se jí nadmíru povedl, vždyť již v 2. mitě zásluhou Polanského vedla 1:0. V prostředním dějství doplatili Severočeši na nemoc letošní sezóny, gól do šatny. Vyrovnání Kadaň nepoložilo a hned v úvodu poslední části se opět ujala vedení díky pohotovému Metličkovi. Když stejný hráč přidal ještě třetí branku domácích, bylo o utkání rozhodnuto. Kadaň potřetí za sebou zvítězila, dnes poměrem 3:1.
10.11.Kadaň hodlá proti Rebelům potvrdit vítězství nad LvyKAD - HBR 3:1, 21.kolo | Jakub CoufalPo senzačním tříbodovém zisku proti ústeckým hokejistům se Kadaňští opět představí v domácím klání. Tentokrát však přivítají soupeře z opačného konce tabulky. HC Rebel Havlíčkův Brod nyní opanovává 13. pozici. Severočeši v prvním utkání na ledě nováčka vyhráli, obdobně by chtěli dopadnout i na domácím ledě. Po historickém vítězství nad regionálním soupeřem a dočasném návratu Jardy Hübla si Kadaň věří. Zda-li se Severočechům podaří zkrotit houževnaté Rebely, bude o něco jasnější v sobotu 11. listopadu od 17:00.