V lednu 2007 vyšly tyto články:

12>>
31.1.Kadaň nevyhrála ani poslední regionální derbyKAD - CHM 2:4, 40.kolo | Katka HodkováK a d a ň - Poslední regionální derby v letošní sezóně je za námi, domácímu celku se nepodařilo vyhrát ani jeden ze čtyř zápasů této sezóny. Přesto kadaňský stadion navštívila tisícovka diváků, kterou hráči potěšili svižným hokejem. Domácí však tempo svého soupeře neudrželi celý zápas. Pořádnou porci smůly si navíc vybral kadaňský útočník Tomáš Polanský, ve druhé třetině si neúspěšně vyzkoušel dva samostatné nájezdy, které mu překazil chomutovský gólman Horčička.
29.1.Poslední čtvrtinu zahájí "Áčko" opět s ChomutovemKAD - CHM 2:4, 40.kolo | Katka HodkováK a d a ň - Jubilejní 40. kolo nebude pro Kadaň žádná procházka růžovým sadem. Ve středu 31. ledna budou černožlutí hostit regionálního soupeře KLH Chomutov. Utkání, které jako obvykle začíná v 18:00, přinese jistě dramatické okamžiky. Přestože výsledky předchozích společných zápasů i statistiky naznačují, že Chomutov má ve všem navrch, Kadaň se jistě nenechá zahanbit a ukáže, že disponuje bojovným srdcem, které se neskloní ani před silnějším soupeřem.
28.1.Zkušenější Roudnice bodovala v KadaniSKB - RNL 2:4, 18.kolo | Miroslav Lučan

V neděli podvečer se v rámci 18.kola krajského přeboru mužů střetl na kadaňském zimním stadionu David s Goliášem. V této sezóně suverénní HC Roudnice nad Labem přijela do podkrušnohoří pro body s domácím SK Kadaň B, který se v této se zóně spíše sehrává a připravuje na příští, kdy chce hrát na špici soutěže. To však neznamenalo, že bylo utkání předem rozhodnuté. Kadaňští již jednou v této sezóně dokázali proti lídrovi urvat cenný bod. Utkání bylo v první části velice vyrovnané, obrany byly lepší útoku. Diváci se dočkali branek až v prostřední části. Nejprve udeřili hosté, ale o minutu později Windisch vyrovnal. Zápas se lámal v polovině utkání, když kadaňská obrana dvakrát za sebou propadla a nechal si vstřelit další dvě branky. V závěrečné třetině vykřesal naději z trestného střílení Neprášek. Domácí nadále tlačili, ale vyrovnání nepřicházelo. Naopak tři minuty před koncem Žemlička zajistil za vítězství 2:4 dva body pro Roudnici.

28.1.Jakub Loučka o UniverziáděMiroslav Lučan, Hana JežkováNa letošní 23. zimní univerziádě v Turíně úspěšně hájil barvy České republiky i kadaňský odchovanec působící v současné době v Klášterci Jakub Loučka. Nejmladší člen výběru ČR se z postu náhradníka vypracoval až do první obrany. Do statistik si připsal gól proti Japoncům a dvě nahrávky v úvodním zápase s Velkou Británií. I když se české reprezentaci nepodařilo postoupit ze základní skupiny, hodnotí svou zkušenost z účinkování ne velkém mezinárodním turnaji jednoznačně: Bylo to super!
27.1.Pozvánka na neděliMiroslav LučanNejen "A" mužstvo svádí vypjaté duely s nadějí na play-off, ale i "B" týmu mužů SK Kadaň se hodně rychle blíží konec základní části. V neděli 28.1.2007 od 17:00 přivítají vedoucí celek soutěže HC Roudnice nad Labem. V předchozím duelu na kadaňském ledě spolu týmy svedly boj o každičký metr ledu a byli to právě kadaňští, kteří jako první dokázali sebrat Středočechům, kteří mají nemalé ambice na postup do 2.ligy, první bod. Soupeř i tentokráte přijede v nejsilnější sestavě, nebude chybět Pavel Šrek ani Richard Žemlička, které všichni moc dobře známe z působení v extraligové Spartě. Utkání slibuje velice zajímavou podívanou, nejen proto, že roudničtí budou chtít ztrátu bodu domácím oplatit. Všechny vás zveme na kadaňský zimní stadion.
26.1.Bojující kadaňští uhasili KometuKAD - KOM 5:4, 39.kolo | Miroslav Lučan

V dohrávaném utkání 39.kola 1.ligy přivítali hokejisté SK Kadaň celek HC Kometa Brno. Zápas začali lépe hosté, ve druhé minutě jim zajistil vedení Moskal. Po dvou minutách po skrumáži před brankou vyrovnal Polanský. Patrik Moskal byl při chuti a v 6.minutě opět otočil skóre. Kadaňští bojovali a ve 14.minutě Hlusička dorazil Staňkovu střelu a opět vyrovnal. Po dvou minutách ujel po levé straně Moskal a předložil Mikšanovi, který tečoval do sítě a poslal Brno do vedení. Obě mužstva měli poté několik šancí, ale stav se do první přestávky nezměnil. V úvodu druhé části kadaňští tlačili, ale jako po zbytek třetiny nebyli schopni vstřelit branku ani z vyložených šancí. Naopak Kometa jednu šanci využila Bartákem a dostala se do slibného vedení. Ve třetí třetině domácí urputně bojovali, Staněk si připsal ještě dvě branky a jednu Polanský. Kadaňští tak otočili stav na 5:4.

24.1.Utkání s Kometou přeloženoMiroslav LučanUtkání s HC Kometa Brno, které se mělo uskutečnit dne 24.1.2007 se z technických důvodů neuskuteční. Dohrávat se bude dne 26.1.2007 od 17:00.
22.1.Pomůže omlazení k postupu do play off?KAD - KOM 5:4, 39.kolo | Jan Macháček Poslední dobou se v řadách černožlutých událo mnoho nových věcí, výměny trenéra po výměnu některých zkušených hráčů. Nový hlavní trenér chce do konce sezóny nasazovat převážně mladé hráče, o kterých si myslí, že budou bojovat srdce. Na cestě za play off čeká mladý tým pod vedením Miroslava Nováka další těžký soupeř. Kometa dokázala potrápit na svém ledě lídra tabulky Ústecké Lvy. Po vyrovnaném utkání a napínavém prodloužení si bod navíc připsali Lvy až po samostatných nájezdech. Pokusí se Severočeši přiblížit k play off a cenné tři body zůstanou v Kadani. O tom se můžeme přesvědčit v pátek 26.1.07 v 17:00 na zimním stadionu v Kadani.
21.1.SK Kadaň očima Miroslava NovákaMiroslav LučanU „A“ týmu nedávno nastoupil jako hlavní kouč, nyní i šéftrenér mládeže dobře známý Miroslav Novák, perfektní stratég a taktik. V dobách, kdy dělal asistenta panu Chlustinovi se na jeho znalosti nebral příliš velký ohled. Ale již několikrát dokázal, že hokeji rozumí a dokáže na jednotlivé týmy vymyslet účinnou taktiku. V Kadani by chtěl vybudovat nový tým, dát příležitost mladým hráčům a provázat to zkušenostmi starších harcovníků. Sám se přiznal, že za své znalosti o hokeji nejvíce vděčí Otakaru Vejvodovi, kterému dělal asistenta v dobách největší slávy kadaňského hokeje. Co spolu s vedením zamýšlí, vám přinášíme v našem rozhovoru .... ...
21.1.Nábor dětí do SK KadaňMiroslav Lučan

Nábor hráčů do přípravky SK Kadaň probíhá od září 2006. Rodiče mohou přihlásit děti ve věku od předškoláků až po žáky třetí třídy ZŠ. Tréninky probíhají každé úterý od 16:00 do 17:15 hod. Ve snaze co nejvíce podpořit výchovu nových talentů a umožnit dětem sportovní vyžití, které by co nejméně finančně zatížilo rodiče, bude výstroj hráčům zapůjčena zdarma. Členské příspěvky jsou pouze 200 Kč ročně. Bližší info podá p. Novák Miroslav - 607923834 a Štefan Jindřich

20.1.Jestřábi nad síly SK KadaňPRO - KAD 4:0, 38.kolo | Miroslav LučanK dalšímu utkání 1.ligy cestovalo „A“mužstvo SK Kadaň daleko na Moravu na led HK Jestřábi Prostějov. Odjížděli s úmyslem potvrdit poslední domácí vítězství. Zápas nezačal pro Severočechy dobře, od prvních minut se museli bránit tlaku Jestřábů, vzpamatovali se až za stavu 2:0 ve prospěch domácích, ale snížit se v první třetině nepodařilo. Do druhé třetiny nastoupili kadaňští aktivně, ale domácí se brzy otřepali, i v prostřední části byli lepším týmem. Podařilo se jim opět dvakrát skórovat a zvýšili stav již na 4:0. Ve třetí třetině měli obě mužstva další šance ke vstřelení branky, ale oba gólmani byli na svých místech. Utkání tak skončilo jasnou záležitostí 4:0 pro HK Jestřáby Prostějov.
19.1.Kadaň se pokusí Jestřábům vrátit úderPRO - KAD 4:0, 38.kolo | Jakub CoufalKadaňští hokejisté mají k dispozici 3. pokus, aby konečně v zápase s Prostějovem bodovali. Kdy jindy by měli Severočeši zaútočit, než ve chvíli, kdy třikrát po sobě bodovali a naopak jejich soupeř na domácím ledě zrovna neoslňoval? Přesně v takové situaci se nachází duel Kadaně s Jestřáby. Souboj rivalů, které dělí v boji o play-off 6 bodů, začne v Prostějově v sobotu 20. ledna v 17:00.
19.1.Další změna v kádru A mužstvaMiroslav LučanO další změnu v týmu SK Kadaň se opět postaral HC Havířov. Patrik Fink ukončuje hostování, tým ze severu Moravy ho posílá na další hostování, ale tentokrát do HC VČE Hradec Králové. Patrik v Kadani odehrál 7 utkání, v nichž dal jeden gól a připsal si 3 asistence, bohužel v době, kdy se začal v týmu zabydlovat musí opět měnit dres. Že by odveta za středeční souboj ...
19.1.Přichází ústecký Lev Jakub SuchánekMiroslav LučanDalší dnešní změnou je příchod nadějného mladého obránce. Dvaadvacetiletý Jakub Suchánek přichází z HC Ústí nad Labem, kde nastoupil k šesti duelům. Do mužstva ústeckých Lvů si ho manažer vytáhl z druholigové Tábora, kde patřil k nejlepším hráčům. Má velkou šanci se nastálo zabydlet v nově tvořícím se týmu SK Kadaň, kde trenér Miroslav Novák upřednostňuje dravé mládí. Ve své práci a vizi má značnou podporu vedení. Chtěl by kadaňskému hokeji vtisknout novou, lepší tvář.
19.1.Junioři nestačili na BoleslavKAD - MBL 4:9, 26.kolo | Miroslav LučanPáteční večer jak jsme si již zvykli patří na kadaňském zimním stadionu juniorskému hokeji. Třetí celek prvoligové tabulky SK Kadaň hostil vedoucí celek BK Mladá Boleslav. Očekával se výborný hokej hodný špičce první ligy. Jenže zdání klame. Od prvních minut byli hosté lepším týmem a hned v úvodu otevřeli skóre v přesilovce. To samé se povedlo i domácím ve 12.minutě vyrovnal Hrdlička. Hosté opět přitlačili a do kabin se odcházelo za stavu 1:3. Ve druhé třetině kadaňský tým odpadl a boleslavští toho využili k navyšování skóre, postupem času to bylo již 1:7. Poté se trefil Kalinovič a upravil tak stav po dvou třetinách. V poslední třetině padly na obou stranách ještě dvě branky a utkání tak skončilo debaklem domácích 4:9.
17.1.SK Kadaň stále žije, Panteři pokořeniKAD - HAV 2:1, 37.kolo | Miroslav Lučan

V utkání 37.kola přivítal celek SK Kadaň na svém domácím ledě mužstvo HC Havířov. Souboj byl velice pikantní, na lavičce hostí stál někdejší trenér a manažer Alois Chlustina. V první třetině se hrál vyrovnaný hokej se spoustou šancí, gólmani byli lepší útočníkům. Ve druhé třetině stačila jedna minuta na to, aby stanovila skóre. Nejprve Kajer využil přesilovku pět na tři a v téže minutě ještě v oslabení ujel Zdeněk a ukázkově vyrovnal. Obě mužstva měla nespočet šancí, ale brankáři byli oporami svých týmů. V poslední části diváci viděli to samé co v předchozích dvou třetinách. Útočníci nebyli schopni překonat ani jednoho brankáře. V 59.minutě však rozhodl Kašpárek, když se nejlépe zorientoval a zajistil domácím vítězství 2:1.

16.1.Stavenský za Chlustinou do HavířovaMiroslav LučanV dnešních odpoledních hodinách došlo k dalšímu velkému trejdu u mužstev, které ještě nevzdaly boj o play-off. Za bývalým trenérem a manažerem SK Kadaň panem Mgr. Aloisem Chlustinou odchází do Havířova na hostování do konce sezóny útočník Stanislav Stavenský. Ve středečním vzájemném duelu na kadaňském zimním stadionu ještě nenastoupí a utkání bude sledovat pouze mezi diváky.
14.1.Novák nebo Chlustina?KAD - HAV 2:1, 37.kolo | Jan MacháčekVe středu zavítá do Kadaně bývalý manager a trenér SK Kadaň Alois Chlustina se svými Pantery z Havířova. Proti němu se v roli hlavního trenéra na střídačce SK Kadaň postaví jeho loňský asistent Miroslav Novák. Severočeši stále pomýšlejí na vysněné play off. Pokud nechtějí zůstat jen u snu musejí často bodovat. O tom který z jmenovaných trenérů bude úspěšnější se budeme moci přesvědčit ve středu 17.ledna v 18:00 na zimním stadionu v Kadani.
13.1.Medvědi úspěšnější v prodlouženíBER - KAD 3:2, 36.kolo | Miroslav LučanK dalšímu zápasu zajížděli svěřenci Miroslava Nováka do středních Čech k soupeřovi z tabulky HC Berounští Medvědi.Odjížděli nažhaveni a chtěli potvrdit, že vítězství z posledního kola nebylo náhodné. Zápas začali dobře, ve 12.minutě otevřela skóre nová akvizice Adam Kašpárek. Ještě do konce první části stihli Medvědi srovnat krok. Kadaňský tým inkasoval branku minutu před sirénou, těsně potom co se ubránili oslabení. Ve druhé třetině diváci neviděli. Severočeši nevyužili čtyři přesilové hry. V 6.minutě závěrečné části otočili Medvědi skóre ve svůj prospěch. V závěrečném tlaku, když už Kadaň hrála bez brankře, se v čase 59:44 trefil Hlusička a srovnal na 2:2. V prodloužení fauloval obránce Kloz a kadaňští tak museli do tří. Toho využil Hudíček a zajistil Medvědům vítězství 3:2.
12.1.Kadaň hodlá v Berouně prodloužit vítěznou náladuBER - KAD 3:2, 36.kolo | Jakub CoufalJak už bývá pravidlem, souboje mezi Kadaní a Berounem se většinou nesou ve znamení tabulkových sousedů. Ani třetí vzájemné klání není výjimkou. Medvědům se stejně jako Kadaňským v poslední době příliš nevedlo, a tak oba znesvářené protivníky dělí pouhé 4 body. Severočeši si v posledním klání připomněli chuť vítězství a rádi by si ji znovu zopakovali právě v doupěti Medvědů. Utkání začíná v sobotu 13. ledna v 17:00.