V říjnu 2006 vyšly tyto články:

12>>
31.10.Bude se Kadaň radovat i na Vysočině?JIH - KAD 5:2, 17.kolo | Jakub CoufalSeveročeši po šťastné domácí výhře zajíždějí na led Dukly. Jihlava se v poslední době vyznačuje stále narůstající formou, naposledy těsně prohrála v Ústí. Kadaňští se opět trošku přiblížili bojům o play-off a klání na Vysočině bude v současnosti přímým soubojem o vysněný cíl. Jihlava je v tabulce za Kadaní jen kvůli skóre. Spolu s Havlíčkovým Brodem tvoří všichni trio týmů se 17 body. Kdo se nakonec posune pořadím o něco výše, bude o něco jasnější ve středu 1. listopadu již od 17:30.
30.10.Stehlík vyškolil Luňáka a pomohl k výhřeKAD - TRE 4:3, 16.kolo | Katka HodkováKadaň – Horácká Slavia Třebíč přijela do Kadaně jako šestý celek tabulky. Klub, jemuž se v minulé sezóně příliš nedařilo, si letos polepšil. Přesto neměl duel s Kadaní předem jasného vítěze. O první branku se sice postarali domácí, ale hosté dvacet vteřin před koncem první třetiny vyrovnali. Zápas se hodně vyostřil ve druhé třetině, kdy padla většina branek a také trestů. Nešlo o žádné drobné šarvátky, ale spíš o hrubost a krosčeky. Ačkoli závěr nasvědčoval tomu, že Kadaň inkasuje nešťastnou branku, udělal Luňák školáckou chybu a podcenil mladého domácího útočníka Stehlíka.
29.10.Udrží si "A" tým proti Horácké Slavii svou bilanci ?KAD - TRE 4:3, 16.kolo | Miroslav LučanDalším soupeřem v honu za body tolik potřebné pro play-off bude pro "A" mužstvo SK Kadaň tým z jihu Moravy SK Horácká Slavia Třebíč. Postavení v tabulce je pro hosty o hodně přívětivější, okupují šestou příčku a na černožluté mají sedmi bodový náskok, kteří se po sobotní porážce ocitli až na předposledním místě. To však neznamená, že by mělo jít o předem prohrané utkání. Ve třinácti vzájemných zápasů odešli Severočeši pouze dvakrát poraženi. Jak toto nervy drásající utkání dopadne a jestli kadaňští udrží dobrou bilanci se dozvíme v pondělí 30.10.2006 od 18:00 hodin.
28.10.S Mladou Boleslaví opět bez boduMBL - KAD 4:1, 15.kolo | Marek MikešAni na druhý pokus se nepodařilo Kadani pokořit jednoho z favoritů první ligy BK Mladá Boleslav. Po těsné domácí prohře měl zápas na ledě soupeře průběh o poznání jasnější. Středočeši se dostali do vedení již ve druhé minutě a do šaten stihli ještě zvýšit na dvoubrankový náskok. Jiskřičku naděje vykřesal v polovině zápasu Pospíšil, ale ve své snaze na zvrat zůstal osamocen.
26.10.Setikovský: Naši obránci jsou moc hodníKAD - CHM 2:6, 14.kolo | Katka HodkováKadaň - Po zápase s Chomutovem jsme zůstali v řídícím centru domácího kádru, kde se diskutovalo o výsledcích ostatních klubů a na videu se probíraly nejdůležitější chyby jednotlivých hráčů. Mnozí si jistě myslí, že v kabině panovala nepříjemná nálada pramenící z porážky v regionálním derby, ale opak je pravdou. Trenér Jindřich Setikovský nevypadal vůbec zklamaně a ochotně si s námi promluvil na téma černožlutí obránci. Prozradil nám také tajemství, který brankář přijde jako náhrada za Rudolfa Tichého.
26.10.Druhý pokus na Mladou BoleslavMBL - KAD 4:1, 15.kolo | Míša SládkováOba týmy, které se o víkendu střetnou v dalším utkání soutěže se zatím zotavují z posledního náročného zápasu. Černožlutí mají za sebou těžké derby s Chomutovem, kde nechali mnoho sil a Boleslav podlehla Ústí až v prodloužení. Kterému mužstvu se tedy podaří postavit se na nohy rychleji než soupeři? Otázka bude zodpovězena v sobotu. Ledové klání začíná na ledě protivníka v 17:00.
25.10.Nová posila do obrany Vojtěch KlozMiroslav LučanDalším hráčem, který přibude na soupisku "A" mužstva mužů se stal Vojtěch Kloz. Robustní obránce přichází z extraligové Energie Karlovy Vary na střídavý start. Mladý obránce již bude plně k dispozici v dnešním utkání proti KLH Chomutov. V letošní sezoně již nastoupil k 16 extraligovým zápasům, naposledy v neděli 22.10.06 proti HC Mountfield České Budějovice. Pro Vojtěcha to nebude první zkušenost v dresu černožlutých, již v loňské sezóně v dresu SK Kadaň působil, v době když už černožlutí věděli, že na play-off nedosáhnou dostal v devíti utkáních příležitost a nevedl si špatně.
25.10.Kadaň projela regionální derby, ale zaslouží si uznáníKAD - CHM 2:6, 14.kolo | Katka HodkováKadaň - Další regionální derby je za námi. Podle výsledku by se dalo říct, že Chomutov byl jednoznačně lepší, ale situace na ledě nebyla po většinu zápasu až tak jednoznačná. Hosté zužitkovali většinu pokusů, které na Slipčenka vyslali. Zato Kadaň se topila ve střelecké smůle. Všechny pětky vyvinuly maximální snahu, jenže z nespočetného množství střel do Horčičkovy svatyně proklouzla jen blesková úvodní střela Zdeňka Žáka. Druhou přidal až v závěru pod horní tyčku Libor Hlubuček. I když se jedná o další porážku černožlutých barev, tentokrát hráči předvedli solidní výkon a bojovali až do úplného konce.
24.10.Kadaň doma hodlá překazit chomutovskou sérii výherKAD - CHM 2:6, 14.kolo | Jakub CoufalVšechny celky se již navzájem utkaly, teď přichází na řadu prohození pořadatelství zápasů. Po týdenní pauze se utkají okresní rivalové, tentokráte na ledě černožlutých. Chomutov v posledních 5 kolech vyhrál, mezi poražené patřilo například Ústí. Kadaň zas potřebuje doma nutně bodovat, aby ji neutekl kontakt s první osmičkou. Derby slibuje mimo tradičního náboje i zajímavý střet v podobě kadaňského hrdiny Slipčenka s chomutovským Kostourkem, jenž je vedoucím mužem kanadského bodování. Jak celý souboj dopadne, to se všichni fanoušci dozví ve středu 25. října od 18:00.
21.10.Junioři přehráli Mladou BoleslavKAD - MBL 6:4, 8.kolo | Miroslav Lučan, Jan MacháčekJako již tradičně patřil páteční podvečer na kadaňském zimním stadion juniorskému prvoligovému hokeji. Domácí junioři přivítali na svém ledě první celek tabulky BK Mladá Boleslav. Domácí trenéři nenechali nic na náhodě a do sestavy zapojili i Krpenského, Chotaše a Stehlíka, který patří do základních sestav „A“ mužstva SK Kadaň. Zápas začal opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. Kadaňští se dostali do vedení dvěmi využitými přesilovkami. Do druhé třetiny nastupovali domácí za stavu 3:1, ale boleslavští ve druhé třetině ukazovali proč jsou ve vedení prvoligové tabulky. Dokázali vyrovnat, ale Kotek dokázal vráti brzy vedení na domácí stranu. Ve třetí třetině vyrovnaný a hlavně pohledný hokej pokračoval. Tři minuty před koncem domácí opět odskočili do vedení o dvě branky, ale Středočeši se využitou přesilovkou vrátili do zápasu. Dvacet tři vteřin před koncem pečetil vítězství 6:4 střelou do prázdné branky Stehlík.
21.10.Je pro mne dobré, že hraji s Metličkou a StavenskýmMiroslav LučanJeden z mála hráčů z líhně SK Kadaň dostal stabilní místo v sestavě prvoligového mužstva mužů, centr druhého útoku černožlutých - Jan Stehlík. Příležitosti se chytl náramně. V krátké přestávce 1.ligy mužů pomáhal v zápase kolegům z juniorky, za kterou loni ještě stabilně nastupoval. Přinášíme vám krátký rozhovor.
20.10.Největší slabina je obranná hra celého týmuMiroslav LučanJe za námi první čtvrtina soutěže 1.ligy. Nejen proto jsme vyzpovídali před touto sezónou nového manažera „A“ týmu SK Kadaň pana Františka Wágnera, aby nejen z jeho, ale i z pohledu celého vedení SK Kadaň zhodnotil uplynulou první část, po které se tým drží se čtrnácti body na nelichotivé jedenácté pozici, ale za to s pouhou dvoubodovou ztrátou na místo sedmé.
18.10.David Appel jako jediný střelec Komety završil utkání hattrickemKAD - KOM 1:3, 13.kolo | Martin Gahler, Katka HodkováK a d a ň - Nemastné, neslané utkání se v závěru změnilo na krvežíznivý hokej plný tvrdých střetů. Kometa sice dala první branku už v šesté minutě, ale domácí její nástup ustáli a pustili se do protiútoku. Herní styl se proměnil zhruba od poloviny zápasu, taktický a pro diváky nezajímavý hokej se změnil na dramatickou bitvu, kterou spustil také hlavní rozhodčí Bolina tím, že přestal trestat některé zákroky. Ve třetí třetině letělo na obě branky víc střel než za obě předchozí dohromady. Snahu domácích nakonec zhatil v posledních minutách brněnský útočník David Appel, který si na konto připsal všechny tři branky hostí.
16.10.Zažehne se Kometa k dalšímu vítězství právě v Kadani?KAD - KOM 1:3, 13.kolo | Míša SládkováDomácí nebudou mít ve středu snadnou pozici. Budou se pokoušet o to, co se zatím letos proti Brnu nikomu nepovedlo. Nejde o nic menšího, než se stát vítězem poté, co modrobílé mužstvo v posledním zápase nezískalo všechny tři body. Kometa si prozatím vždy po prohraném klání na dalším soupeři patřičně smlsla. Přijďte tedy podpořit černožluté v boji o cenný skalp. Zápas odstartuje v 18:00.
15.10.Béčko rozsápalo KohoutySKB - CLP 8:1, 5.kolo | Miroslav LučanV nedělní podvečer přivítalo B-mužstvo SK Kadaň na svém ledě celek HC Kohouti Česká Lípa. Domácí chtěli zvítězit a konečně urvat první dva body. Od prvních minut to také jednoznačně dokazovali. Po celé utkání byli lepší, soupeř se dostával do šancí velmi málo, pouze tehdy, když černožlutí polevili. Ve druhé třetině bylo již o vítězi rozhodnuto a jedinou otázkou bylo skóre, to se na časomíře zastavilo na stavu 8:1.
14.10.Junioři si po vydřeném vítězství připisují další dva bodyKAD - SOK 7:4, 6.kolo | Jan MacháčekV páteční podvečer ovládli zimní stadion opět junioři. Do Kadaně zavítal celek HC Baník Sokolov, který přijel “poprat“ se o body do prvoligové tabulky. V počátku utkání se domácí ujali rychle vedení. Hostující celek nic nevzdal a utkání v průběhu druhé třetiny otočil. Domácí stihli do konce třetiny vyrovnat a přidali jednu branku navíc a opět vedli. V závěrečné části kadanští neponechali nic náhodě a kontrolovali hru a vybojovali vítězství 7:4.
14.10.Jestřábi si schovali esa do druhé polovinyPRO - KAD 5:2, 12.kolo | Jan Brumlík, Katka HodkováK a d a ň - Severočeši si vezou domů z Prostějova jednoznačnou porážku. Vyrovnané utkání se zlomilo asi v polovině. Kadaň často seděla na trestné lavici a čtyři branky inkasovala v oslabení. Pátou trefu do severočeské sítě přidali domácí už jen jako bonus při hře bez brankáře, ke které se černožlutí uchýlili dvě minuty před koncem. Prostějov se naposledy trefil sedm vteřin před závěrečnou sirénou. Za Kadaň skóroval pouze Spitzer a Metlička.
13.10.Kadaň touží vyrabovat hnízdo JestřábůPRO - KAD 5:2, 12.kolo | Jakub CoufalSouboj dvou celků nabuzených vítězstvími nabízí duel v Prostějově. Jestřábi v posledním kole senzačně zvítězili v Ústí nad Labem a svůj výborný výkon chtějí potvrdit i před domácím publikem. Přímý konkurent v boji o play-off, proti kterému se každý bod násobí dvěma, ztrácí na Kadaň 2 body. Severočeši, pokud chtějí myslet na vyřazovací boje, musí přivážet cenné skalpy i z venkovního prostředí. V sobotu 14. října od 17:00 se fanoušci dozví, zda-li se jim to povede právě proti nenasytným Jestřábům.
12.10.Útočník nesmí být jen "rohový mixér"Jindřich PolednaPřed domácím zápasem s Hradcem Králové jsme vyzpovídali hlavního kouče – Jindřicha Setikovského. Zajímal nás pohled na tým po čtyřech týdnech ligy, koho považuje za oporu a co se mu na hráčích nelíbí. Tým pod jeho vedením nehraje špatný hokej, ale často dostává branky v oslabení. Jeho názory si můžete přečíst v tomto článku.
11.10.Slipčenko vychytal první nuluKAD - HAV 6:0, 11.kolo | Martin Gahler, Katka HodkováK a d a ň - Zprvu oboustranně vyrovnané utkání nabralo obrátky na konci první třetiny, kdy Kadaň vstřelila první branku. Hosté se nechali zaskočit i na začátku druhé třetiny a domácí se čím dál častěji dostávali přes nezpevněnou obranu. O výsledku utkání rozhodl také vysoký počet trestů, Severočeši hráli v oslabení dvakrát méně než agresivnější a více trestaný Havířov. Za domácí tým byl nejlepším hráčem utkání vyhlášen právem gólman Robert Slipčenko, ale blýskla se celá řada střelců. Kdo tento zápas neviděl na stadionu, o hodně přišel.