Vyrovnaná bitva nakonec vyzněla pro Motor

Kateřina Kundertová | 20.12.2017 | |

K a d a ň - Trhači ve 32. kole WSM Ligy vyzvali na vlastním ledě České Budějovice, s kterými svedli vyrovnanou bitvu. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre Aleš Macháček, který třiadvacet vteřin před druhou sirénou vstřelil svůj premiérový gól v dresu Trhačů. V závěrečném dějství už ale skórovali pouze hosté, kteří si nakonec pojistili výhru gólem do prázdné branky.

32.kolo, středa 20.12.2017
Sportovní klub Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice  1:3  (0:0, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 40. Macháček (Tupý, Trefný) – 41. Fillman (Nedorost, Dostálek), 47. Čermák (Nedorost, Kutlák), 60. Jonák (Vráblík). Rozhodčí: Grech, Vokřál – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 326. Střely na branku: 39:60. Zblokované střely: 5:1. Vhazování: 43:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Černý, Trefný, Šefl, Blaha, Szathmáry, Šesták, Kadeřávek – Chrpa, Kůs, Krejčiřík – Procházka, Havlíček, Dufek – Müller, Hejcman, Wágner – Tůma, Tupý, Macháček.
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kučný, Kutlák, Pýcha, Pavlin, Vráblík, Fillman, F. Novák – Nedorost, Pajič, Dostálek – Čermák, Vampola, Rob – Jonák, Galamboš, Heřman – Květoň, Vlček, Bárta.

Na začátku úvodní periody hosté několikrát vyzkoušeli pozornost domácího brankáře Pavláta, jenž si s pokusy Jihočechů poradil. První opravdu vážnou šanci si ale vytvořili až v osmé minutě, Nedorostův únik ovšem gólman Kadaně zlikvidoval. Další tutovka hostů přišla o pět minut později, také Čermákův výpad ale Pavlát ustál.

Trhači zahrozili v šestnácté minutě, nicméně v přečíslení dvojice Macháček - Tupý selhala. Poté se před Kváčou zjevil Chrpa, jeho bekhendové zakončení českobudějovický brankář přečetl. Na druhé straně Pavláta vystrašilo nahození Vlčka, po němž kotouč jen těsně minul kadaňskou branku.

I ve druhé části pokračovali Trhači v solidním výkonu a drželi s favoritem krok. Motor si dlouho nedokázal vytvořit kloudnou šanci, až takřka v polovině třetiny měl po Robově výzvě gól na hokejce Pajič, jenž nechal vyniknout Pavláta. Zahanbit se nenechali ani domácí. Chrpa pádil na Kváču, který puk vyrazil před odkrytou branku, kde se po něm sápal Havlíček, ovšem jeden z hostujících hráčů ránu zblokoval.

Jako první nakonec udeřili domácí, pouhých 23 sekund před klaksonem zmrazil Jihočechy gólem do šatny kadaňský čtvrtý útok. Po velkém závaru se před brankou objevil Tupý, který ještě na Kváču nevyzrál, ovšem k volnému puku se probojoval Aleš Macháček a poslal jej do sítě - 1:0.

Černožlutí se z vedení neradovali nikterak dlouho. Běžela teprve sedmnáctá vteřina závěrečného dějství, kdy na modré napřáhl Mitchell Fillman a jeho dělovka skončila za Pavlátovými zády. Za nedlouho mohlo být pro domácí ještě hůře. Vlček prosvištěl mezi kadaňskými zadáky, zakončil však pouze do betonu kadaňského fantoma. Posléze mířil do odkryté klece Kadaně Bárta, jednomu z domácích hráčů se ale podařilo vložit do střely svou hůl.

Ve 45. minutě byli v rychlém sledu vyloučeni Blaha s Kadeřávkem a Trhače čekaly bezmála dvě minuty ve třech. Kadaňští se houževnatě bránili a již se zdálo, že kritický moment přečkají, šest sekund před koncem přesilovky ale kapitulovali. Nedorostovu jedovku Pavlát vyrazil pouze před sebe, kde se puku zmocnil Miloslav Čermák a strhl vedení na stranu hostů. Motor si hlídal těsný náskok, Trhači se nakonec odhodlali ke hře bez brankáře již více než dvě a půl minuty před koncem, kdy navíc hráli přesilovou hru. Kadani se podařilo dostat Motor pod velký tlak, který vyvrcholil Szathmáryho dělovkou do levé tyče Kváčovy svatyně. To se nakonec ukázalo jako poslední výstřel Kadaňských, puku se poté ujali hosté a Vít Jonák střelou do opuštěné klece upravil na konečných 1:3.

Jiří Novotný (KAD)

Jiří Čelanský (SK Trhači Kadaň): „My jsme spokojeni s hrou, kterou jsme předváděli po celých šedesát minut. Bohužel o zápasu rozhodla naše školácká chyba, kdy jsme de facto dostali soupeře na koně přesilovkou pět na tři po našich nevynucených chybách. Já jsem tým pochválil a myslím si, že se nemáme za co stydět, že jsme odehráli velice slušný zápas. Bohužel na jeden gól se těžko vyhrává, navíc proti Budějovicím, které jsou velice ofenzivní tým. Ale znovu řeknu, myslím si, že jsme nebyli jenom rovnocenným soupeřem.“

Marian Jelínek (ČEZ Motor České Budějovice): „My jsme hráli zápas dvacet minut, poslední třetinu, jinak jsme tady byli na výletě. Tragický začátek, první dvě třetiny jsme hráli velmi špatně. Pak musím říct, že mančaft se vzchopil poslední třetinu. Udělaly se nějaké změny, aspoň to pomohlo a pak už si myslím, že jsme byli opravdu lepší mužstvo.“