Trhači nestačili na Jestřáby

Filip De Bolle, J. Novotný | 22.10.2016 | |

K a d a ň - Přitom první dvě třetiny vůbec nepřipomínaly duel celku z chvostu tabulky a druhého týmu WSM ligy. Na první branku odpověděl v přesilové hře Černý. Hosté se vzápětí znovu dostali do vedení, ale Trhači odpověděli ve 45. minutě zásluhou Trefného. Poté už se trefovali pouze Jestřábi, kteří třemi brankami rozhodli zápas. Trhači tak podlehli Jestřábům 2:5.

17.kolo, sobota 22.10.2016
Sportovní klub Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov  2:5  (0:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 26. R. Černý (Trefný, Kůs), 45. Trefný (Chrpa) – 19. Venkrbec (Půhoný, V. Zadražil), 27. A. Holík (Venkrbec), 47. Moskal (Martin Novák, Korhoň), 51. Korhoň (Martin Novák, Moskal), 59. Venkrbec (L. Krejčík). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Coubal. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Lukeš) – R. Černý, Trefný, Tejnor, R. Havel, Chalupa, D. Šimek, Šafář – Kůs, Hlava, Chlouba – O. Beránek, Hejcman, Kohout – Šťovíček, Chrpa, Osmík – Vaněk, L. Vrána.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Kantor) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Grebeňuk, V. Zadražil, Vokurka – Luňák, Venkrbec, Půhoný – Martin Novák, Moskal, Korhoň – Švec, L. Krejčík, Fiala – Hozák, Augustin.

Trhači se ambiciózního Prostějova nezalekli a zahrozili hned v úvodu zápasu. Velkou šanci Chrpy za cenu faulu zlikvidoval Korhoň. S přesilovkou domácí příliš dobře nenaložili, naopak mohli sami inkasovat. Jestřábi kadaňského gólmana Strmeně prověřili až v 5. minutě, Korhoňova střela skončila na jeho betonech. O dvě minuty později pádili na Strmeně Krejčík s Korhoněm, slibnou šanci však promrhali. Prostějov nadále tlačil, Vrána si jen štěstím nesrazil kotouč do své branky. Po náporu Hanáků o sobě dali vědět také kadaňští, pokus Beránka byl pro Neužila snadným soustem. Podobně dopadla i pohotová střela Chrpy.

Skóre zápasu se poprvé změnilo v 19. minutě. Matouš Venkrbec dorazil do kadaňské svatyně střelu Půhoného a poslal svůj tým do vedení. Tentýž hráč mohl v závěru úvodní třetiny přidat druhý zásah, ovšem Strmeň se vyznamenal.

Na začátku druhé části se kadaňští snažili srovnat krok, Trefného pokus skončil jen v boční síti. Neujal se ani Havlův pokus po kličkované přes celé kluziště. ve 24. minutě pláchl Kůs, jehož ovšem Neužil skvěle vychytal. O 2 minuty později fauloval Luňák a Trhači trestali. Robert Černý se zmocnil puku po Trefného jedovce a poslal jej za Neužilova záda. Vyrovnaný stav ovšem netrval nikterak dlouho. Po Venkrbcově výzvě se k tyči trefil Aleš Holík.

Kadaň měla skvělou šanci na vyrovnání ve 34. minutě, kdy se před prostějovskou brankou zjevil Osmík. Dříve než se stačil zorientovat ho ovšem o kotouč obrali hostující zadáci. V samém závěru měl tutovku Chlouba, v tváří tvář Neužilovi neuspěl.

Závěrečné dějství načali domácí velkým náporem. Ve 43. minutě trefil Tejnor pouze tyč, o chvilku později už rozjásal publikum domácí kapitán Jakub Trefný, jenž nadvakrát dostal puk do prostějovské klece. To ovšem bylo z kadaňské strany vše a zbytek zápasu byl v prostějovské režii.

Ve 47. minutě se po zmatcích před Strmeněm prosadil Patrik Moskal, za další 4 minuty přidal pojistku Lubomír Korhoň, jehož rána zapadla přesně k pravé tyči kadaňské branky. Trhači odvolali brankáře již v 57. minutě, jejich pošetilost potrestal pátou brankou Jestřábů Matouš Venkrbec.

Jiří Novotný (KAD)

Jaroslav Beck (SK Trhači Kadaň):
Po docela slušném vystoupení po dvou utkáních venku jsme věřili, že to doma zvládneme. Čekali jsme těžký zápas, Prostějov výborně bránil, těžko se do nich dostávalo. Nicméně jsme neměli opět důraz, nezakončovali jsme, hledali jsme nahrávku a cestu do odkryté brány, což je špatně. Neděláme to, co trénujeme, jakoby kluci nevěřili tomu, co po nich chceme. Chceme po nich jednoduchost, důraz, to co bylo v loni. Samozřejmě jsme byli v jiné sestavě, dvakrát totéž, není totéž. Podle nás, je to jediná cesta, jak doma uspět, protože s tímhle hokejem se doma budeme těžko prosazovat. Už v momentu, kdy jsme se stavěli na nohy, vyrovnali jsme a nadechli jsme se, Roman Chlouba měl dvě šance, tak jsme dostali neskutečný gól. Dva soupeři šli do našich čtyř a do gólmana na brankovišti, my je nesundáme a v těhlech momentech hrajeme naivně a nepozorně. Tohle nebude dobrá cesta, za každou cenu s tím musíme něco udělat. Možná to bude některé hráče bolet, ale už je čas s tím něco udělat. Ještě bych chtěl poděkovat za celý realizační tým divákům, že mají s námi trpělivost a pořád věří a kluky výborně podporují. Lze si přát, aby se jim kluci odvděčili nějakým dobrým výkonem a výhrou, i když těch lidí není moc.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov):
Dneska jsme z naší strany odehráli velice dobré utkání. V první třetině jsme plni to, co jsme chtěli. Utkání bylo nějakých 45 minut vyrovnané. Ve druhé třetině jsme měli poměrně hodně vyloučených hráčů, což se přeneslo i do třetí třetiny, ale oslabení jsme zvládli velice dobře. Nakonec jsme v přesilové hře zápas rozhodli.