Slavia se postarala o další vysokou prohru Trhačů

Sabina Nováková | 25.10.2017 | |

K a d a ň - Trhači nezvládli další souboj s HC Slavia Praha. Tentokrát se duel v rámci 17. kola WSM Ligy uskutečnil na ledě soupeře a skončil opět v neprospěch svěřenců Jiřího Čelanského. Branek bylo k vidění hned několik, Kadaňští však vsítili pouze jednu. O jedinou gólovou střelu zápasu se postaral Jakub Chrpa. Pražané si bezpečný stav utkání stačili nahnat za pouhých osmadvacet minut, a Trhači tak odjeli s vysokou porážkou.

17.kolo, středa 25.10.2017
HC Slavia Praha - Sportovní klub Kadaň  7:1  (3:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Jankovský (Šafránek), 10. Drtina (Novák), 18. Kubica, 28. Šafránek (Kubica, Kasík), 40. Kasík (Ondráček, Kadlec), 58. M. Kadlec (Ondráček), 60. Drtina (Kopta) – 17. Chrpa (Černý, Kůs). Rozhodčí: Kostourek, Wagner – Doležal, Krátký. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváci: 582. Střely na branku: 35:26. Zblokované střely: 11:8. Hity: 11:11. Vhazování: 41:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.
HC Slavia Praha: Frodl – Drtina, Novák, Barák, Holý, Kasík, Růžička – Kopta, Nedvídek, Krejčík – Jankovský, Šafránek, Kubica – Ondráček, Šagát, Kadlec – Vracovský, Furch, Šteiner
Sportovní klub Kadaň: Dvořák – Trefný, Černý, Blaha, Buchtela, Rašner, Kadeřávek, Šesták – Chrpa, Kůs, Dufek – Šťovíček, Chlouba, Müller – Tůma, Hejcman, Hlava – Krejčiřík, Szathmáry

Do souboje vstoupili slavisté poněkud aktivněji. A právě svoji aktivitu zúročili gólem již v sedmé minutě utkání. Ve středním pásmu přiťukl Zdeněk Kubica puk Davidu Šafránkovi, který po levé straně bez nijak velkých problémů přešel přes obránce Kadaně a naservíroval puk napříč brankovištěm Václavu Jankovskému. Ten zakončením do prázdné brány otevřel skóre zápasu- 1:0. V desáté minutě při přesilové hře kapitán Jan Novák přihrál lídrovi slávistické produktivity, Jiřímu Drtinovi, který od modré vypálil až do sítě. Navýšil tak skóre na 2:0

Trhače vrátil o pár minut později do hry Jakub Chrpa, který od modré nahodil puk na Frodla. Kotouč před ním tečoval jeden ze slávistických obránců, a puk tak skončil v síti - 2:1 S odpovědí přišel vzápětí Zdeněk Kubica. Rozehrávku v obranném pásmu hostů zachytil přímo v prostoru mezi kruhy a bekhendovým blafákem poslal Tadeáše Dvořáka k opačné tyčce, než kam uklidil puk. Slávisté tak opět Kadaňským odskočili o dva góly - 3:1

Prostřední dvacetiminutovku chtěli sešívaní navázat tam, kde v první třetině skončili. Opětovná aktivita se projevila v polovině utkání, kdy zakončoval David Šafránek, kterému nahrával Zdeněk Kubica, přestože mohl již sám zakončovat. Provedený blafák znamenal třetí letošní trefu pro slávistického útočníka a navýšení skóre na 4:1. Do konce třetiny navýšili domácí počet gólů na pět. Střelu Martina Ondráčka vyrazil kadaňský gólman přímo na hokejku Jaroslavu Kasíkovi a ten se při zakončení nemýlil. Domácí se tak radovali ze stavu 5:1

Poslední třetinu zaznamenali Trhači naději, když za Frodlem rozezvučeli dvakrát tyč, ale brankář Slavie měl konstrukci branky postavenou dobře. Stejnou symfonii s tyčí rozehrál na druhé straně slávistický mladík David Šteiner. V závěru klání ještě upravil skóre Martin Kadlec na 6:1, kterému žabkou přes hokejku kadaňského beka nahrál Martin Ondráček. A v poslední vteřině zápasu vylepšil svou bilanci druhou brankou v duelu Jiří Drtina, když vykroužil z rohu kluziště až mezi kruhy, odkud střelou tahem prostřelil Tadeáše Dvořáka. Oslava gólu byla ozvučena konečnou sirénou - 7:1

Lukáš Vacek, Sabina Nováková

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Zápas se nám povedl a konečně se nám podařilo vstřelit i víc branek. Využili jsme také přesilové hry, takže s předvedenou hrou jsme spokojení. Jediné čeho se musíme příští zápas vyvarovat je spoustu vyloučených hráčů, které jsme měli ve třetí třetině, což by se nám příště mohlo vymstít. Jinak musím dneska za předvedený výkon kluky pochválit.“

Jiří Čelanský (SK Trhači Kadaň): „Domácí byli jednoznačně lepší. My jsme bohužel nezachytili začátek, kdy jsme udělali dvě hrubé chyby. Myslím si, že to na nás zanechalo stopu a ten zápas se od toho odvíjel. Domácí byli u všeho dřív a zaslouženě vyhráli.“