Sezóna končí. Ústí postupuje po další výhře o jednu branku

Jindřich Poledna | 24.02.2016 | |

Ačkoliv Trhači prohrávali už ve čtvrté minutě, ještě v první třetině dokázali otočit skóre brankami Martina Šťovíčka a Lukáše Vrány. Euforie propukla, když ve vlastním oslabení zvyšoval na 3:1 Darek Hejcman. Jenže to bylo od domácích vše. Hosté ještě do konce prostřední části vyrovnali a opět udeřili v 55.minutě, kdy otočili skóre na svou stranu - 3:4. Pro Kadaň tak sezóna končí, nutno však podotknout, že poslední tři zápasy odehráli mladíci v barvách Kadaně s více než sympatickým výkonem.

0.kolo, středa 24.2.2016
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  3:4  (2:1. 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Šťovíček (Deveri, Kolařík), 10. Vrána (Hlava, Kadlec), 31. Hejcman (Novák) – 4. Pohl (Tenkrát), 31. Tenkrát (Brož, Kuchler), 36. Roubík, 55. Kloz (Tůma, Roubík). Rozhodčí: Wagner, Schmejkal – Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 750. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák (Čech) – Trefný, Novák, Černý, Drobný, Weinhold, Blaha, Kolařík, Meliško – Chrpa, Kverka, Veselý – Hlava, Hejcman, Kadlec – Vaněk, Vrána, Sloboda – Deveri, Macháček, Šťovíček.
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Holomek, Bernad, Vágner, Brož, Chalupa, Hes, Skočovský – Kloz, Roubík, Tůma – Pohl, Kuchler, Tenkrát – Merta, Melka, Gengel – Macek, Křivohlávek

V úvodu zápasu byli aktivnější domácí, přesto se z první branky radovali hosté. Po čtyřech minutách hry našel Tenkrát volného Jana Pohla, který našel skulinu mezi tyčkou a pravým betonem domácího brankáře. Ústecké vedení však trvalo pouze dvě minuty. Poté Kolařík nahodil puk před branku, kde byl nejaktivnější Martin Šťovíček, který protlačil kotouč do sítě. V 8. minutě mohl přidat druhou branku Bernad, ale jeho střela po vhazování rozezvučela pravou tyč Dvořákovy branky. Hosté drželi kotouč v útočném pásmu a byli aktivnějším týmem. V 9. minutě napřáhl z prostoru pravého kruhu Kuchler, ale Dvořákova lapačka byla na svém místě

I přes aktivitu hostů se z druhé branky radovala Kadaň. V polovině třetiny napřáhl na modré čáře Lukáš Vrána, jeho střelu Soukup neudržel ve výstroji a kotouč doklouzal až za brankovou čáru. Ve 12. minutě našel Tůma před brankou Roubíka, ale domácí brankář se dokázal přesunout a kotouč vytlačit mimo tři tyče. V 15. minutě dostali hosté výhodu přesilové hry, ale nedokázali ji využít. Vzápětí sehráli přesilovou hru také Trhači, ta však dopadla podobně jako ústecká.

Do druhé třetiny vstoupili lépe Trhači. Ve 23. minutě dvakrát pálil Veselý, ale Soukup si s jeho střelami poradil. Ve 26. minut byl vyloučen Brož, ale domácím se přesilová hra příliš nepovedla. V polovině třetiny byl vyloučen Kverka. Po vhazování vybojoval puk na modré čáře Novák a vyslal do samostatného úniku Dareka Hejcmana, který přesnou střelou mezi beton a vyrážečku zvýšil na rozdíl dvou branek

Radost Kadaně však netrvala dlouho. Po necelé minutě hry dorazil Brožovu střelu Petr Tenkrát a snížil na rozdíl jediné branky. Slovan přidal na tempu a Dvořák měl plnou výstroj práce. A ve 36. minutě se hosté dočkali. V signalizované výhodě zamknuli Kadaň do pásma, domácí obrana vyhodila puk pouze na hůl Jaroslava Roubíka , který přesnou střelou k tyči vyrovnal skóre. Hosté byli i nadále aktivnějším týmem, ale Dvořák držel domácí tým.

Úvod třetí třetiny přinesl opatrný hokej. Oba týmy se snažily neudělat zbytečnou chybu. Kadaňské útočné snahy brzdila častá vyloučení. Hostům se však v přesilových hrách příliš nedařilo. Vyloučení však domácí tým unavila a Slovan ovládal tempo hry. Kadaňský tým hrál zodpovědně, přesto se nevyvaroval chyb. A jednu z nich hosté potrestali. Po vhazování zůstal mezi kruhy volný Jan Kloz a přesnou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci.

Kadaň tak musela otevřít hru, ale hosté stále kontrolovali tempo. V 58. minutě se na Soukupa rozjížděl Vrána, ale jeden z obránců mu padl pod nohy. V závěru byli vyloučeni Veselý s Brožem a hrálo se 4 na 4. Trhači odvolali brankáře, ale místo branky málem přišla pátá branka. Pohl však netrefil prázdnou branku. Hosté tak vítězí 3:4 a postupují do čtvrtfinále.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Dneska to byl neskutečně zajímavý zápas, měli jsme ho v našich rukách. V půlce zápasu to vypadalo nadějně, zdálo se, že to máme v moci, ale přišel úplně nepochopitelný útočný faul. Tyto hloupé fauly nás provázely skoro celou sérii. Je to někdy ze zbrklosti. Pak jsme ve třetí třetině vyrobili neskutečnou chybu, celá lajna na buly. A přesně takovou chybu jsme udělali i včera, také v Ústí a zkomplikovali jsme si vyhraný zápas. Ústí jsme byli důstojným soupeřem všechny ty dny, mimo prvního utkání, kde jsme hráli se zbytečným respektem. Myslím si, že sérii jsme odehráli se ctí, i v celém dnešním utkání se bylo na co dívat. Soupeři gratulujeme k postupu. Chtěl bych poděkovat všem, kteří vytvořili podmínky, abychom tuto sezónu mohli úspěšně absolvovat a místnímu fanklubu, který se v závěru sezony postaral o důstojné prostředí. Vytvořili velice dobrou kulisu a snažili se být důstojným protivníkem, stejně jako my na ledě, ústeckým fans. Za to je jim potřeba poděkovat.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme věděli že poslední krok bývá nejtěžší, to se dnes potvrdilo. My jsme měli trošku více štěstíčka, to k tomu patří. Musím vyzdvihnout výkon domácích, kteří hráli výborně oba zápasy tady. Ale my jsme byli o ten gól vždycky lepší. V dnešním zápase musím smeknout před naším mužstvem, protože jsme prohrávali 3:1 a otočili jsme to. Už se těšíme na Kladno.