Motor v Kadani těsně porazil Trhače

Jindřich Poledna | 17.09.2016 | |

Trhači poprvé padli na svém ledě. Hosté z Českých Budějovic byli v první polovině zápasu lepším týmem, vstřelili vždy po jedné brance během prvních dvou třetin a vybudovali si tak dostatečný náskok. Trhači se zlepšili v poslední části hry, snížili na rozdíl jediné branky, ale nedokázali využít další šance, a tak prohráli 1:2.

5.kolo, sobota 17.9.2016
Sportovní klub Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice  1:2  (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 48. M. Zadražil (Vaněk, M. Rohan) – 10. Rob (Suchánek, Chovan), 24. Pavlin (Květoň). Rozhodčí: Veselý – Belko, Maštalíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 519. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Sportovní klub Kadaň: Tomáš Král – Trefný, R. Černý, J. Tomeček, M. Rohan, Tejnor, Chalupa, Blaha – Kůs, Hejcman, Chrpa – O. Beránek, M. Zadražil, Vaněk – R. Veselý, Berger, Hlava – Ringler, Osmík, Wágner.
ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Fillman, Žovinec, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Zíb, Mazanec – Čermák, Pajič, Květoň – Nouza, J. Straka, Heřman – Chovan, Rob, Babka – Kuchejda, Škoda.

Do utkání vstoupili lépe hosté. Už po 70 vteřinách hry napřáhl Straka, ale Král byl pozorný. Ve třetí minutě dvakrát pálil z mezikruží Osmík, ale Gába předvedl skvělý zákrok lapačkou. A o minutu později se k odraženému puku dostal Nouza, ale jeho střelu z mezikruží ukryl Král do lapačky. V 8. minutě byl vyloučen Zadražil. Trhači dlouho drželi Motor ve středním pásmu, ale po minutě hry napřáhl na modré čáře Suchánek, jeho střelu těsně před brankou tečoval Luboš Rob a Král na změnu směru nestihl zareagovat.

Motor po vstřelené brance uklidnil hru. Hrálo se tak především ve středním pásmu. Ve 13. minutě zkoušel překvapit Gábu Vaněk, ale hostující brankář utěsnil prostor u levé tyče. V 17. minutě se po ukázkové kombinaci prvního útoku dostal ke střele Květoň, ale Král včas sklapl betony. Minutu před koncem ujeli do úniku dva na jednoho Straka s Heřmanem, druhému jmenovanému však obránce zabránil zakončit do odkryté branky.

Do druhé třetiny vstoupili lépe jihočeši. Po minutě hry se dostal k puku Straka, ale Král jeho střelu přizvedl nad branku. Po třech minutách hry vypálil od modré čáry Škoda, jeho prudkou střelu vyrazil Král betonem. Ve 24. minutě se dostal k puku Květoň a přes celé pásmo našel Žigu Pavlina, který rychlou střelou do odkryté branky překonal Krále.

Trhači zahrozili v pětadvacáté minutě. Hejcman našel Trefného, ale Gába jeho střelu zlikvidoval. Ve 27. minutě se mezi třemi obránci dostal k zakončení Berger, jeho slabá střela proletěla vedle levé tyče. Na druhé straně zahrozil Nouza, ale trefil pouze Králův beton. Ve 36. minutě dostali domácí výhodu dvojnásobné přesilové hry. Po patnácti vteřinách hry mohl do prázdné branky zakončil Hejcmam, ale kotouč mu přeskočil hůl. V závěru střelou z levého kruhu zahrozil Květoň, ale minul Královu branku.

V úvodu třetí třetiny dostali domácí výhodu přesilové hry. V té si vytvořili tlak na branku, po střele Černého puk poskakoval v brankovišti, ale nikdo se nedostal k dorážce. Ve 44. minutě projel útok zapůjčený z Energie až do útočného pásma, po kombinaci zakončoval Beránek, ale Gába jeho střelu vyrazil. Ve 46. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, kterou po minutě využili. Vaněk vysunul Matěje Zadražila, který našel skulinu mezi tyčí a Gábou.

Hosté mohli okamžitě odpovědět. V přesilové hře se k odraženému puku dostal Suchánek, ale netrefil prázdnou branku. Vzápětí sjel z modré čáry Nouza, ale přestřelil domácí branku. V 55. minutě střílel od levého mantinelu Babka, ale trefil pouze Králův beton. V závěru měli Trhači myšlenky na vyrovnání. Nemohli však prolomit obranný val na útočné modré čáře. Minutu před koncem Král opustil branku, ale ani výhoda jednoho muže v poli na vyrovnání nestačila.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (SK Trhači Kadaň):Porážky o gól jsou vždy nepříjemné, tým to může nasměrovat různým směrem. Věřím, že tuhle situaci zvládneme, v předchozích sezonách jsme zvládli i horší. Myslím si, že i z tohohle se dokážeme vyhrabat. Výkony byly sympatické, Prostějov je velice dobrý tým, ten zápas byl velice nešťastný. Dnes musím kluky pochválit, dvě třetiny nás Budějovice k ničemu vážnému nepustili. Dali šťastný druhý gól po neskutečném odrazu od brusle křídla na střed třetiny, což rozhodlo utkání. Myslím si, že nemá cenu vyjmenovávat to, co jsme neproměnili, každý to viděl a bylo toho spousta. Ať to bylo do prázdné brány nebo to byly nájezdy, řada střel. Dneska oba gólmani chytali výborně. Jak už jsem řekl, od druhé třetiny jsme měli převahu, ale na body se to nehraje, hraje se to na góly. Musíme jít zápas od zápasu, zastavit sérii porážek a věřím, že budeme doma bodovat. Doma nás čeká Havířov, neskutečně silný a těžký soupeř. Nám se ta útočná síla spíše oslabuje, chybí nám Vrána, dneska Kohout a samozřejmě i Šťovíček. Útočná síla není bezedná, ale je to na dalších hráčích, aby dostali příležitost a dostali se do hry a situací. Věřím, že střelce opět najdeme.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice):V první třetině jsme tam měli spoustu jednoznačných šancí a bylo z toho vedení 1:0. Ve druhé části jsme se odvlekli na dva góly, ale v závěru byla spousta nervozity i díky tomu, že domácí snížili. Mužstvo se tak nějak naladilo na bojovnou vlnu a opravdu výsledek dneska ubojovalo, což se za tři body počítá. Body, které dovezeme z venku, jsou pro nás velice cenné.